Fakultatívne výlety na Sardínii

Máme pre vás zopár tipov na dobrodružné výlety po Sardínii. Stačí si len vybrať.

1. Výlet do srdca historickej Sardínie - Barbagia

Vydajte sa do samotného srdca Sardínie a do divokého pohoria Barbagia. Navštívite mestečko Nuoro a kostol Solitudine (chrám samoty). Zoznámite sa s tradíciami Sardov v Mamoiada, kde vstúpite aj do múzea stredomorských masiek. Miestne originálne masky Mamuthones sú vyrobené z dreva a zdobené prírodnými materiálmi. Stále sa používajú počas miestnych karnevalov.

V mestečku Orgosolo si jeho obyvatelia veľmi zakladajú na pôvodných zvykoch a je tiež známe typickými nástennými maľbami nazývanými murales. Cestou s budete môcť vychutnať panoramaticku vyhliadku na sardínsku prírodu a hory. Súčasťou výletu je aj typický obed miestnych pastierov s ich domácimi produktmi.

Trvanie výletu: celodenný výlet
Orientačná cena: cca 47 EUR za osobu a cca 37 EUR za dieťa do 12 rokov

2. Zažite divokú prírodu a najkrajšie more v Európe - La Maddalena

Spoznajte národný morský park na súostroví La Maddalena. Cestu začnete v hlavnom meste La Maddalena, ktorá sa vám predstaví originalitou a renesančnou architektúrou.

Pohodlnou loďou sa poplavíte pozdĺž divokého pobrežia. Uvidíte aj ružovú pláž Spiaggia Rosa či malebný prístav Porto della Madonna.

Počas výletu si užijete dve dlhšie zastávky na kúpanie v azúrovom mori, ktoré je považované za najkrajšie v Európe.

Trvanie výletu: celodenný výlet

Orientačná cena: cca 50 EUR za osobu a cca 40 EUR za dieťa do 12 rokov, dieťa do 4 rokov zadarmo, povinná pobytová taxa 5 EUR/osoba nad 4 roky

3. Dobrodružný výlet do mesta na útese - Bonifacio na Korzike

Pozývame vás na výlet spoznať kúsok z Korziky. Na bielych útesoch sa týči jedinečné historické mesto Bonifacio. Zaujme vás najmä typickými úzkymi uličkami, janovskou architektúrou a kostolmi. Nachádza sa tu turistický prístav s jachtami, množstvom obchodov a reštauráciami.

Z pôsobivej vyhliadky si budete môcť vychutnať výhľad na priľahlé ostrovy.

Korzika_Bonifacio

Trvanie výletu: celodenný výlet

Orientačná cena: cca 67 EUR za osobu a cca 60 EUR pre dieťa do 12 rokov

4. Lodný výlet do na pláž Cala Luna a Cala Sisine (tip pre individuálny výlet)

Vydajte sa na mimoriadne obľúbený lodný výlet s návštevou najkrajších pláží na východnom pobreží Cala Luna a Cala Sisine.
Program, ceny a termíny výletov sú orientačné a môžu sa meniť v závislosti na obsadenosti, termínoch zájazdov a príletov. Neuskutočnenie fakultatívneho výletu nemôže byť dôvodom na reklamáciu alebo prípadnú refundáciu. Organizačné dni výletov sa môžu meniť a kryť s príletami klientov, preto odporúčame sa vopred informovať u delegáta, príp. v informačnej knihe alebo tabuli priamo na hoteli, v ktoré dni sa presne výlety konajú. Výlety nie je možné zabezpečiť z hotelov na severnej časti ostrova.


Môže vás zaujímať:
Dovolenka na Sardínii
Letoviská na ostrove Sardínia

Vyberte si zo širokej ponuky hotelov
Neviete sa rozhodnúť? Použite náš online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.


Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu