Fakultatívne výlety na Sardínii

Máme pre vás zopár tipov na dobrodružné výlety po Sardínii. Stačí si len vybrať.

1. Výlet do srdca historickej Sardínie - Barbagia 

Vydajte sa do samotného srdca Sardínie a do divokého pohoria Barbagia jeepom. Navštívite mestečko Nuoro a kostol Solitudine (chrám samoty). Zoznámite sa s tradíciami Sardov v Mamoiada, kde vstúpite aj do múzea stredomorských masiek. Miestne originálne masky Mamuthones sú vyrobené z dreva a zdobené prírodnými materiálmi. Stále sa používajú počas miestnych karnevalov.

V mestečku Orgosolo si jeho obyvatelia veľmi zakladajú na pôvodných zvykoch a je tiež známe typickými nástennými maľbami nazývanými murales. Cestou s budete môcť vychutnať panoramaticku vyhliadku na sardínsku prírodu a hory. Súčasťou výletu je aj typický obed miestnych pastierov s ich domácimi produktmi. V cene: transfer z hotela, sprievodca, obed u pastierov, vstupy do jaskyne Sa Oche.

Trvanie výletu: celodenný výlet
Orientačná cena: cca 67 EUR/os. (pri min. 20 osôb), cca 89 EUR za osobu (pri menšej skupine na jeepe)

2. Zažite divokú prírodu a najkrajšie more v Európe - La Maddalena

Spoznajte národný morský park na súostroví La Maddalena. Cestu začnete v hlavnom meste La Maddalena, ktorá sa vám predstaví originalitou a renesančnou architektúrou.

Pohodlnou loďou sa poplavíte pozdĺž divokého pobrežia. Uvidíte aj ružovú pláž Spiaggia Rosa či malebný prístav Porto della Madonna.

Počas výletu si užijete dve dlhšie zastávky na kúpanie v azúrovom mori, ktoré je považované za najkrajšie v Európe.

Trvanie výletu: celodenný výlet (pri min. počte 20 osôb)

Orientačná cena: cca 70 EUR za osobu + povinná pobytová taxa 5 EUR/osoba nad 4 roky

3. Dobrodružný výlet do mesta na útese - Bonifacio na Korzike

Pozývame vás na výlet spoznať kúsok z Korziky. Na bielych útesoch sa týči jedinečné historické mesto Bonifacio. Zaujme vás najmä typickými úzkymi uličkami, janovskou architektúrou a kostolmi. Nachádza sa tu turistický prístav s jachtami, množstvom obchodov a reštauráciami.
Z pôsobivej vyhliadky si budete môcť vychutnať výhľad na priľahlé ostrovy.


Trvanie výletu: celodenný výlet (pri min. počte 20 osôb)
Orientačná cena: cca 87 EUR za osobu

Korzika_Bonifacio
 

4. lodný výlet po pobreží Orosei s návštevou najkrajších pláží

Vydajte sa na mimoriadne obľúbený lodný výlet s návštevou najkrajších pláží na východnom pobreží Cala Luna a Cala Sisine, Cala Mariolu.

Trvanie výletu: poldenný výlet (pri min. počte 20 osôb)
Orientačná cena: cca 50-75 EUR za osobu
Program, ceny a termíny výletov sú orientačné a môžu sa meniť v závislosti na obsadenosti, termínoch zájazdov a príletov. Neuskutočnenie fakultatívneho výletu nemôže byť dôvodom na reklamáciu alebo prípadnú refundáciu. Organizačné dni výletov sa môžu meniť a kryť s príletami klientov, preto odporúčame sa vopred informovať u delegáta, príp. v informačnej knihe alebo tabuli priamo v hoteli.


Môže vás zaujímať:
Dovolenka na Sardínii
Letoviská na ostrove Sardínia

Vyberte si zo širokej ponuky hotelov


Neviete sa rozhodnúť? Použite náš online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.


Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR