Fakultatívne výlety na Sardínii

Máme pre vás zopár tipov na dobrodružné výlety po Sardínii. Stačí si len vybrať.

1. Výlet do srdca historickej Sardínie - Barbagia

Vydajte sa do samotného srdca Sardínie a do divokého pohoria Barbagia. Navštívite mestečko Nuoro a kostol Solitudine (chrám samoty). Zoznámite sa s tradíciami Sardov v Mamoiada, kde vstúpite aj do múzea stredomorských masiek. Miestne originálne masky Mamuthones sú vyrobené z dreva a zdobené prírodnými materiálmi. Stále sa používajú počas miestnych karnevalov.

V mestečku Orgosolo si jeho obyvatelia veľmi zakladajú na pôvodných zvykoch a je tiež známe typickými nástennými maľbami nazývanými murales. Cestou s budete môcť vychutnať panoramaticku vyhliadku na sardínsku prírodu a hory. Súčasťou výletu je aj typický obed miestnych pastierov s ich domácimi produktmi.

Trvanie výletu: celodenný výlet
Orientačná cena: približne 47 EUR za osobu a približne 37 EUR za dieťa do 12 rokov

2. Zažite divokú prírodu a najkrajšie more v Európe - La Maddalena

Spoznajte národný morský park na súostroví La Maddalena. Cestu začnete v hlavnom meste La Maddalena, ktorá sa vám predstaví originalitou a renesančnou architektúrou.

Pohodlnou loďou sa poplavíte pozdĺž divokého pobrežia. Uvidíte aj ružovú pláž Spiaggia Rosa či malebný prístav Porto della Madonna.

Počas výletu si užijete dve dlhšie zastávky na kúpanie v azúrovom mori, ktoré je považované za najkrajšie v Európe.

Trvanie výletu: celodenný výlet

Orientačná cena: približne 50 EUR za osobu a približne 40 EUR za dieťa do 12 rokov, dieťa do 4 rokov zadarmo

3. Dobrodružný výlet do mesta na útese - Bonifacio na Korzike

Pozývame vás na výlet spoznať kúsok z Korziky. Na bielych útesoch sa týči jedinečné historické mesto Bonifacio. Zaujme vás najmä typickými úzkymi uličkami, janovskou architektúrou a kostolmi. Nachádza sa tu turistický prístav s jachtami, množstvom obchodov a reštauráciami.

Z pôsobivej vyhliadky si budete môcť vychutnať výhľad na priľahlé ostrovy.

Trvanie výletu: celodenný výlet
Orientačná cena: približne 67 EUR za osobu a približne 60 EUR pre dieťa do 12 rokov

4. Lodný výlet do pobrežnej jaskyne a na pláž Cala Luna

Vydajte sa na mimoriadne obľúbený lodný výlet s návštevou pobrežnej jaskyne Grotta del Bue Marino. Následne si oddýchnete na údajne najkrajšej talianskej pláži Cala Luna.

Trvanie výletu: poldenný výlet z Cala Gonone
Orientačná cena: 30 EUR za osobu5. Lodný výlet do pobrežnej jaskyne a na 3 najkrajšie pláže

Mimoriadne obľúbený lodný výlet s návštevou 3 najkrajších pláží v tejto oblasti: Cala Luna, Cala Sisine, Cala Mariolu. Klienti, ktorí majú záujem o prehladiadku jaskyne Grotta del Bue Marino, ktorá trvá cca 1 hodinu (vstup do jaskyne si klient platí zvlášť). Následne je v programe kúpanie na pláži Cala Luna. 

Trvanie výletu: poldenný výlet z Marina di Orosei
Orientačná cena: 50 EUR za osobu a približne 38 EUR pre dieťa do 12 rokov

Program, ceny a termíny výletov sú orientačné a môžu sa meniť v závislosti na obsadenosti, termínoch zájazdov a príletov. Neuskutočnenie fakultatívneho výletu nemôže byť dôvodom na reklamáciu alebo prípadnú refundáciu. Organizačné dni výletov sa môžu meniť a kryť s príletami klientov, preto odporúčame sa vopred informovať na pobočkách, ktoré dni sa presne výlety konajú.


Môže vás zaujímať:
Dovolenka na Sardínii
Letoviská na ostrove Sardínia

Vyberte si zo širokej ponuky hotelov
Neviete sa rozhodnúť? Použite náš online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.

Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu