Fakultatívne výlety v Kalábrii

Vďaka neobyčajným výletom, ktoré sme pre vás pripravili, si užijete dovolenku v Kalábrií naozaj naplno. 

1. Diamante

Poldenný výlet autobusom do mestečka Diamante. Trasa vedie pozdĺž pobrežia Riviera dei Cedri do mestečka Diamante, ktoré je známe hlavne pestovaním feferóniek. V septembri sa tu každoročne koná feferónkový festival. Diamante je známe aj svojimi maľbami po stenách, ktorých autormi sú umelci z celého sveta. Maľby sa nazývajú "murales" a podieľalo sa na nich 180 maliarov z celého sveta. Pobrežie zdobí aj ostrov Cirella.2. Loďou na ostrov Dino

Nezabudnuteľným zážitkom vašej dovolenky bude aj lodný výlet na ostrov Dino, ktorý je súčasťou mesta Praia a Mare. Navštívime známu jaskyňu Arco Magno, kde si aj zaplávame. Pokračovať potom budeme k ostrovu Dino, kde navštívime Leviu a Azúrovú jaskyňu. Výlet trvá cca 2 hod.

3. Aquapark AquaFans - deň plný zábavy

Zažijeme deň plný zábavy v najväčsom aquaparku v južnom Taliansku.

Orientačná cena: cca 15-17 EUR dospelá osoba, cca 10-12 EUR dieťa do 125 cm a zadarmo dieťa do 105 cm

4. Sicílska Taormina

Celodenný výlet do jedného z najkrajších a najnavštevovanejších miest na Sicílii. Taormina ponúka svojim návštevníkom nielen krásu a harmóniu prírody, ale aj historické a umelecké diela, z ktorých je najznámejšie staré Grécke divadlo obklopené nádhernými záhradami s exotickými kvetinami. Kúzlo Taorminy dopĺňajú terasy a námestia mesta a suveníry spracované z lávy sopky Etna, na ktorú je odtiaľ nádherný výhľad.


5. Maratea

Poldenný výlet do historického mesta v regióne Basilicata presláveného druhou najväčšou sochou Ježiša Krista po tej v brazílskom Riu postavenej na vrchole hory San Biagio (624m), Navštívime aj historické mesto Maratea, ktoré strediskom dovoleniek pre svetovú elitu, prístav v Maratea so svojou jachtou navštívili aj Tom Cruise a Nicole Kidman.

6. Parapendio

Možnosť pozrieť si nádhernú prírodu okolo ostrova Dino zo vzduchu pod dozorom kvalifikovaného inštruktora.

Orientačná cena: cca 80 EUR za osobu

7. Pompeje

Celodenný výlet do Pompejí, ktoré boli zničené v roku 79 n.l. najznámejšou a ešte nevyhasnutou sopkou Vezuv (1281 m.n.m.). Pri precházke areálom si pozrieme gladiátorské cely, divadlo, odeon, nevestinec a mnoho ďalších zaujímavých pamiatok, ako sú odliatky tiel pôvodných obyvateľov.

8. Rafting na rieke Lao

Cesta zo Scalea vedie cez Papasidero, kde začína Národný park Pollino a pokračuje k jaskyni Grotta del Romina, kúsok za ňou začína rafting. Všetko potrebné vybavenie je v cene (kombinéza, vesta, prilba, topánky). Splav je dlhý 12 km.Prehľad výletov a ich cien je orientačný a počas sezóny sa môže meniť. O ďalšej ponuke, presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.


Môže vás zaujímať:
Dovolenka na ostrove Kréta
Letoviská na Kréte

Vyberte si z ponuky hotelov


Neviete sa rozhodnúť? Použite náš
online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.


Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu