Fakultatívne výlety v Kalábrii

Vďaka neobyčajným výletom, ktoré sme pre vás pripravili, si užijete dovolenku v Kalábrií naozaj naplno. 

1. Corigliano

Poldenný výlet vám umožnuje spoznať starobylé mestečko so vzácnou architektúrou svetských alebo sakrálnych stavieb. Monumentálny palác Castello Ducale (datovaný až do 11. stor.). Na ceste späť je zastávka na farme Panettieri s možnosťou ochutnávky miestnych špecialít.
Cena zahŕňa: autobus, sprievodca, vstupy a ochutnávkové menu na farme.
Cena od 35 EUR/dospelá osoba

typické pobrežie Kalábrie

2. Matera

Celodenný výlet do oblasti zapísanej do UNESCO. Matera patrí medzi najstaršie osídlené miesto na svete. Ide o komplex 3 častí: Civita, Caveoso, Barisano. Kamenné stavby a domy, návšteva "Grotte" a lokálnych výrobcov. Cena zahŕňa: autobus, sprievodca, vstupy a ochutnávku chleba.
Cena od 40 EUR/dospelá osoba

3. Pollino

Poldenný výlet spojený s návštevou svätyne Santa Maria delle Armi, ktorej stavba siaha až do stredoveku. Perfektná poloha na úpätí Sellaro pohoria a krásnou vyhliadkou na Sibari. Dalšia zastávka je v Múzeu chleba. Cena zahŕňa: autobus, sprievodca, vstupy. 
Cena od 35 EUR/dospelá osoba

4. Sibari

Poldenný výlet vás zavedie do ruín starobylého mesta Sybaris, návšteva múzea Sibartide (cenná zbierka nájdená v hroboch z čias gréckej nadvlády). Ďalšia zastávka sú nádherné jaskyne Sant Angelo. Cena zahŕňa: autobus, sprievodca, vstupy. 
Cena od 37 EUR/dospelá osoba

5. Byzantine Rossano

Poldenný výlet do historického mesta Rossano siahajúceho až do čias byzantskej kultúry. Okrem nádherných historických budov tu nájdete aj výrobne sladkého drievka, medzi najznámejšiu patrí Amarelli. Návšteva múzea, ktoré zachytáva výrobu sladkého drievka a ochutnávka produktov. Cena zahŕňa: autobus, sprievodca, vstupy. 
Cena od 34 EUR/dospelá osoba

chilli  papričky

6. Civita Village

Poldenný výlet do najmalebnejšej dedinky v Taliansku, v oblasti národného parku Pollino. Civita Village sa môže pýšiť nádhernými vyhliadkami na kaňon Raganello. Zaujímavosťou sú aj domy "Kodra", poznačené kresbou maliara Ibrahima Kodru, barokový kostol Maria Assunta.
Cena zahŕňa: autobus, sprievodca, vstupy. 
Cena od 35 EUR/dospelá osoba

7. Rafting v národnom parku Pollino

Celodenný výlet do národného parku Pollino. Rafting pre začiatočníkov trvá cca 1 hod. v dĺžke 4 km, pre pokročilých na kaňone: cca 4 hod. a 14 km.
Cena zahŕňa: autobus, certifikovaný sprievodca, vstupy, vybavenie pre rafting, poistenie 
Cena podľa počtu osôb

8. La Castella

Celodenný výlet do na malý polostrov na juh Capo Rizzuto. Cena zahŕňa: autobus, sprievodca, lodný výlet
Cena od 39 EUR/dospelá osoba

Capo Rizzuto

Prehľad výletov a ich cien je orientačný a počas sezóny sa môže meniť. O ďalšej ponuke, presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.


Môže vás zaujímať:
Dovolenka na ostrove Kréta
Letoviská na Kréte

Vyberte si z ponuky hotelov


Neviete sa rozhodnúť? Použite náš
online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.


Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR