Letoviská na Costa de Almería

Tie najlepšie miesta v Costa de Almeríi sme zarezervovali pre vás. Stačí si vybrať.

Letovisko Roquetas de Mar: Všetko po čom túžite

Pôvodne rybárska dedinka, sa počas posledných rokov premenila na vyhľadávané rekreačné stredisko. Návštevníci sa tu môžu kochať množstvom monumentov, ako je napríklad hrad Castillo de la Roquetas, kostol Iglesia de Nuestra Seňora del Rosario, chrám z 18. storočia Templo del Siglo XVIII či divadlo Teatro Auditorio.

Letovisko Roquetas de Mar ponúka návštevníkom všetko, po čom zatúžia. Najväčším lákadlom sú predovšetkým pieskové, veľmi čisté pláže s pozvoľným vstupom do mora, ktoré vyhľadávajú najmä rodiny s deťmi. Medzi najkrajšie pláže patrí Playa de Cerrillos, La Bajadilla, La Romanilla a Los Bajos.

Pláže v Roquetas de Mar sú pravidelne vyznamenané modrou vlajkou EÚ, čo je zárukou ich čistoty. Samozrejmosťou sú reštaurácie, obchodíky, bary, diskotéky či vodný park Mario Park s toboganmi a bazénmi a Akvárium, kde môžete obdivovať podmorský svet.

Transfer z letiska: cca 30 min.


Letovisko Almerimar: Pokojná dovolenka

Malé mestečko s prístavom so 6 000 obyvateľmi ponúka prímorskú promenádu, nákupné možnosti, niekoľko barov a reštaurácií, prístav pre športové lode, golfové ihrisko s 27 jamkami, 2 hotely a turistické apartmány.

Transfer z letiska: cca 45-60 min.


Letovisko Cabo de Gata: Dovolenka v nádhernej prírode

Tunajší národný park bol zapísaný do zoznamu národného prírodného dedičstva UNESCO v roku 1997. Prvá dedina, na ktorú narazíte cestou z Almerie do Cabogata, sa volá San Miguel de Cabo de Gata. Má dlhú pláž a tvoria ju najmä rekreačné domčeky a apartmány, na južnom konci má i svoje staré centrum s malým rybárskym prístavom.

Južne od San Miguel sa nachádzajú soľné lagúny Salinas de Cabo de Gata, kde je možné takmer po celý rok, okrem zimných mesiacov, pozorovať rôzne druhy vtákov. Najväčšiu pozornosť pútajú plameniaky, ktorých tu v auguste uvidíte aj tisíc.

Ďalej sa popri útesoch dostanete až k majáku Faro de Cabo de Gata, odkiaľ pokračuje už len chodník pre peších alebo cyklistov k pláži Mónsul (cca hodina peši). Jedna z najkrajších pláží tunajšieho prírodného parku, Playa de los Genovese, sa nachádza blízko malého letoviska San José. Určite stojí za to si prejsť celý prírodný park Cabo de Gata s nádhernými útesmi a výhľadmi.

Transfer z letiska: cca 60 min.Môže vás zaujímať:

Dovolenka v Costa de Almería
Faktultatívne výlety v Costa de Almeríi
Vyberte si zo širokej ponuky hotelov
Neviete sa rozhodnúť? Použite náš online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.

 

Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu