Letoviská na Costa del Sol

Dovolenka v Španielsku je nádherná, vyberte si najvhodnejšie letovisko pre vás. Užite si leto.

Letovisko Torrox Costa: Spoznajte históriu krajiny

Letovisko ponúka nielen prekrásne pláže, ale aj širokú paletu možností výletov prenajatým autom do okolitých historických miest ako je Sevilla či Granada. Torrox Costa je skvelým letoviskom pre prežitie pokojnej a relaxačnej dovolenky s príležitosťou na neobmedzené poznávanie.

Transfer z letiska: približne 1 hodina a 15 min.


Letovisko Estepona: Tristo slnečných dní v roku

Mestečko Estepona prirodzene nadväzuje na pláže neďalekej Marbelly a aj keď je turisticky veľmi obľúbené, udržalo si ráz typickej bielej andalúzskej dedinky. Na jednej strane ho lemuje blankytné Stredozemné more, na druhej ho ohraničuje pohorie Sierra Barmeja. Letovisko je známe svojimi dlhými plážami ocenenými modrou vlajkou, vďaka čomu ponúka výborné podmienky na kúpanie a relax pri mori. Zároveň je skvelým východiskovým bodom na výlet k slávnemu Gibraltáru. Medzi turistické zaujímavosti v meste patria ruiny hradu sv. Ľudovíta zo 16. storočia, veža s hodinami (Torre de Reloj) a archeologické múzeum s artefaktmi z obdobia neolitu.

Transfer z letiska: približne 1 hod. a 30 min.


Letovisko Torremolinos: V modernom letovisku

Najživšie a najľudnatejšie letovisko sa nachádza v bezprostrednej blízkosti Malagy. Toto moderné letovisko disponuje nespočetným množstvom hotelov, radom nákupných ulíc, kaviarní, reštaurácií a barov. Celým Torremolinos sa tiahne pobrežná promenáda, ktorá oddeľuje pláž od mesta.

Preslávená je rybárska štvrť La Carihuela, kde môžete v miestnych reštauráciách ochutnať najrôznejšie pokrmy z morských plodov a rýb. Najznámejším jedlom je typické pescaito Frito - vyprážané rybičky.
Modernejšia časť Torre je naopak povestná rušným nočným životom, diskotékami a barmi. Pláže v Torremolinos poskytujú širokú ponuku vodných športov.

Na okraji letoviska sa nachádza najväčší vodný park celej oblasti - Aqualand s najrôznejšími šmykľavkami, tobogánmi, bazénmi, reštauráciami a barmi, obchody so suvenírmi, ktoré ponúkajú príjemne strávený deň všetkým generáciám.

Transfer z letiska: približne 15 až 20 min.Letovisko Marbella: Dovolenka v blízkosti celebrít

Najznámejšie letovisko na pobreží Costa del Sol je vyhláseným luxusným cieľom dovolenky. Mnohé hviezdy - herci a speváci z celého sveta - si vybrali Marbellu za letné sídlo.

V centre starého mesta nájdete plážovú promenádu, modernú i typickú andalúzsku architektúru. V neďalekom prístave Puerto Banus nájdete luxusné butiky, reštaurácie, jachty a plachetnice.

Celá oblasť je rajom pre športovcov, priaznivcov vodných športov, golfu i tenisu.

Transfer z letiska: približne 1 hod. a 15 min.