Fakultatívne výlety na Costa del Sol

Costa del Sol ponúka množstvo príležitostí na výlety a nové zážitky, ktoré zdokonalia každú rodinnú dovolenku v Španielsku.

1. Vyberte sa po stopách kráľov

Počas nádherného výletu uvidíte tie najkrajšie miesta z Granady. Navštívite Alhambru, ktorá bola kráľovskym mestom, prehliadku záhrad paláca Generalife, letnej rezidencie arabských kráľov, kráľovský palác Karla V. a mnoho ďalšieho.

Orientačná cena: 79 EUR za osobu

2. Nechajte sa prekvapiť neobyčajnou dedinkou

Prežite nezabudnuteľný výlet do dediny Mijas s vápnom vybielenými domami a krivolakými uličkami. V dedine je býčia aréna už od dôb arabskej nadvlády a tiež známa a prekrásna pustovňa Virgen de la Pena. Jednou z turistických atrakcií je miestne taxi na somároch.

Orientačná cena: 40 EUR za osobu

3. Spoznajte kultúru Maroka

Do marockého mesta Tanger sa vyberiete lodným trajektom. Po príchode navštívite predmestie starého mesta a Mediny a nasleduje voľný čas na obchôdzku mesta či chutný obed. Na tento výlet je nutné mať cestovný pas.

Orientačná cena: 87 EUR za osobu

4. Prejdite sa po moste nad kaňonom

Celodenný výlet do neveľkého, asi 30-tisícového mestečka Ronda, ktoré sa rozkladá na náhornej planine na vrchole až 100 m hlbokého kaňonu tvoreného riekou. Malebné mesto má črty andalúzskej dediny, s mnohými typickými stavbami, kostolmi, šľachtickými palácmi a predovšetkým najstaršou býčou arénou v Európe.

Charakteristickou stavbou tohto mesta je most Puente Nuevo, klenúci sa nad hlbokou rozklinou.

Orientačná cena: 42 EUR za osobu

5. Neopakovateľný výlet do vodného sveta

Navštívte obrovský vodný park Aqualand Torremolinos v Costa del Sol, kde si užijete deň plný zábavy na najrôznejších vodných atrakciách.

Orientačná cena: 30 EUR za osobu

6. Zabavte sa do sýta v Tivoli Worlde

Najväčší zábavný park na Costa del Sol nájdete v Benalmadene v časti Arroyo de Miel. Vstupenka Supertivolino umožňuje neobmedzený prístup na viac ako 35 atrakcií pre malých i veľkých návštevníkov.

Orientačná cena: približne 8 až 15 EUR za osobu

7. Spoznajte arabskú a židovskú kultúru

Cordoba je unikátna prehliadka arabskej a židovskej kultúry. Navštívite mešitu, židovskú štvrť, synagógu, rímsky most, slávne záhrady a mnoho ďalších pamätihodností.

Orientačná cena: 76 EUR za osobu

8. Prejdite sa v krásnom meste Sevilla

Navštívte letovisko Sevilla a spoznajte architektonické skvosty mesta, ako napríklad štvrť St. Cruz, Maria Luisa Park, Plaza de Espaňa, Torre del Oro a nádherné katedrály.

Orientačná cena: 76 EUR za osobu

9. Užite si Gibraltár podľa vašich predstáv

Podľa výberu účastníkov zájazdu je možnosť stráviť deň: voľným časom na nákupy, výletom na lodi okolo prístavu, pri ktorom budete mať možnosť pozorovať delfíny v mori alebo vychádzkou mikrobusmi na Gibraltár. Na tento výlet sa odporúča mať cestovný pas.

Orientačná cena: 55 EUR za osobuPrehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O ďalšej ponuke, presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.

Môže vás zaujímať:
Dovolenka v Costa del Sol
Letoviská v Costa del Sol

Vyberte si zo širokej ponuky hotelov
Neviete sa rozhodnúť? Použite náš online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.


Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR