Fakultatívne výlety na Costa del Sol

Costa del Sol ponúka množstvo príležitostí na výlety a nové zážitky, ktoré zdokonalia každú rodinnú dovolenku v Španielsku.

1. Vyberte sa po stopách kráľov

Počas nádherného výletu uvidíte tie najkrajšie miesta z Granady. Navštívite Alhambru, ktorá bola kráľovskym mestom, prehliadku záhrad paláca Generalife, letnej rezidencie arabských kráľov, kráľovský palác Karla V. a mnoho ďalšieho.

Orientačná cena: 79 EUR za osobu

2. Nechajte sa prekvapiť neobyčajnou dedinkou

Prežite nezabudnuteľný výlet do dediny Mijas s vápnom vybielenými domami a krivolakými uličkami. V dedine je býčia aréna už od dôb arabskej nadvlády a tiež známa a prekrásna pustovňa Virgen de la Pena. Jednou z turistických atrakcií je miestne taxi na somároch.

Orientačná cena: 40 EUR za osobu

3. Spoznajte kultúru Maroka

Do marockého mesta Tanger sa vyberiete lodným trajektom. Po príchode navštívite predmestie starého mesta a Mediny a nasleduje voľný čas na obchôdzku mesta či chutný obed. Na tento výlet je nutné mať cestovný pas.

Orientačná cena: 87 EUR za osobu

4. Prejdite sa po moste nad kaňonom

Celodenný výlet do neveľkého, asi 30-tisícového mestečka Ronda, ktoré sa rozkladá na náhornej planine na vrchole až 100 m hlbokého kaňonu tvoreného riekou. Malebné mesto má črty andalúzskej dediny, s mnohými typickými stavbami, kostolmi, šľachtickými palácmi a predovšetkým najstaršou býčou arénou v Európe.

Charakteristickou stavbou tohto mesta je most Puente Nuevo, klenúci sa nad hlbokou rozklinou.

Orientačná cena: 42 EUR za osobu

5. Neopakovateľný výlet do vodného sveta

Navštívte obrovský vodný park Aqualand Torremolinos v Costa del Sol, kde si užijete deň plný zábavy na najrôznejších vodných atrakciách.

Orientačná cena: 30 EUR za osobu

6. Zabavte sa do sýta v Tivoli Worlde

Najväčší zábavný park na Costa del Sol nájdete v Benalmadene v časti Arroyo de Miel. Vstupenka Supertivolino umožňuje neobmedzený prístup na viac ako 35 atrakcií pre malých i veľkých návštevníkov.

Orientačná cena: približne 8 až 15 EUR za osobu

7. Spoznajte arabskú a židovskú kultúru

Cordoba je unikátna prehliadka arabskej a židovskej kultúry. Navštívite mešitu, židovskú štvrť, synagógu, rímsky most, slávne záhrady a mnoho ďalších pamätihodností.

Orientačná cena: 76 EUR za osobu

8. Prejdite sa v krásnom meste Sevilla

Navštívte letovisko Sevilla a spoznajte architektonické skvosty mesta, ako napríklad štvrť St. Cruz, Maria Luisa Park, Plaza de Espaňa, Torre del Oro a nádherné katedrály.

Orientačná cena: 76 EUR za osobu

9. Užite si Gibraltár podľa vašich predstáv

Podľa výberu účastníkov zájazdu je možnosť stráviť deň: voľným časom na nákupy, výletom na lodi okolo prístavu, pri ktorom budete mať možnosť pozorovať delfíny v mori alebo vychádzkou mikrobusmi na Gibraltár. Na tento výlet sa odporúča mať cestovný pas.

Orientačná cena: 55 EUR za osobuPrehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O ďalšej ponuke, presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.