Last Minute Maroko

Máte chuť na nekonečnú pláž alebo na túlanie sa uličkami mediny? V Maroku nájdete všetko. Maroko patrí k africkým krajinám, ktoré sa ešte stále považujú za bezpečné. Ak teda máte chuť na severnú Afriku, smelo do Maroka.
Našli sme pre Vás 5 hotelov

Cesta JuŽnÝmi Mestami

8 dňový poznávací zájazd - poznajte prírodu a historické pamiatky marockého pobrežia i vnútrozemia.

Saidia – Fes – Midelt – Erfoud – Todra Gorges – Tinghir – Ouarzazate – Ait Benhaddou – Marakéš – Beni Mellal – Fes – Saidia

Program zájazdu

1. den: Saidia - Fes
Transfer do najstaršieho marockého sultánskeho mesta Fes, ktoré je významné predovšetkým svojím duchovným a vzdelávacím prínosom pre marockú kultúru. Prehliadka tohto krásneho islamského mesta, navštívite stredovekú Medinu, školu Koránu (t.j. medresy), exteriér mešity Karaouine a fontánu Nejjarine. Uvidíte remeselníkov používať dávnu techniku výroby predmetov. Budete mať tiež možnosť zakúpiť si niektorý z výrobkov. Večera a nocľah.

2. den: Fes – Midelt – Erfoud
Po raňajkách cesta ďalej povedie cédrovými a bukovými lesmi cez pohorie stredného Atlasu. Tento región je harmonicky zelený a svieži. Zastávka v mestečku Ifrane, ktoré leží v nadmorskej výške 1 650 metrov nad morom a ktoré je tiež zimným lyžiarskym strediskom. Odchod do Erfoud cez Midelt. Večera a nocľah.

3. den: Erfoud
Fakultatívny výlet do púšte k najväčším dunám Merzouga, kde si môžete užiť jazdu na ťavách. Okrem iného tu môžete vidieť zrúcaniny starého mesta Sijilmassa, berberské hrobky a prehistorické skalné rytiny. Večera a nocľah v meste Erfoud. (Poldenný výlet k dunám cena cca 30 Eur, celodenný cena cca 60 Eur)

4. den: Erfoud – Todra Gorge – Tinghir – Ouarzazate
Po raňajkách odchod cez mesto Tinghir do impozantného kaňonu Todra Gorge, známeho úzkymi priechodmi. Ohromí Vás pohľad na veľkolepé skaly, z ktorých niektoré siahajú do výšky až 300 m. Pokračovanie cez prekrásne "Údolie Dades" a Kelaa Mgouna známe nádhernými ružovými záhradami. Cesta pokračuje do Ouarzazate, kde uvidíte pevnosť Kasbah Taouirt, ktorá bola v minulosti rezidenciou pašu El Glaoui z Marakéša. V tomto meste sa vyprodukovalo mnoho medzinárodných filmov, preto je v súčasnosti nazývané ako "mini Hollywood". Večera a nocľah.

5. den: Ouarzazate - Ait Ben Haddou - Marakéš
Po raňajkách navštívite veľkolepú dedinu Ksar Ait Ben Haddou, ktorá zaujme svojou berberskou architektúrou aj skutočnosťou, že bola zaradená organizáciou UNESCO medzi Svetovo kultúrne dedičstvo a slúžila ako filmová kulisa pre veľa historických filmov. Cesta bude pokračovať pohorím Vysokého Atlasu a ponúka dych vyrážajúce scenérie a výhľady. Najvyšším bodom je priesmyk Tizi - N - TICHKA v nadmorskej výške 2 265 m. Príjazd do mesta Marakéš, "červená perla Juhu". Návšteva nezabudnuteľného námestie Djemaa El Fna. Užijete si unikátnu atmosféru s jeho tanečníkmi, akrobatov predvádzajúcich cvičené opice, rozprávači príbehov a zaklínačmi hadov. Večera a nocľah.

6. den: Marakéš
Po raňajkách návšteva mesta Marakéš s jeho povestnými Saadskými hrobkami, opevnením mešity Koutoubia (exteriér) a nádherným palácom Bahia. Zažijete neopakovateľnú atmosféru trhov (Souks), ktoré patrí k najväčším v Maroku. Večera a nocľah.

7. den: Marakéš - Beni Mellal - Fes
Skoré raňajky a odchod do Fesu. Cestou miniete malé a krásne mestá s európskou architektúrou napríklad Azrou, berberské dediny ako Imouzzer známe pre svoje remeselné umenie, slávne lyžiarske stredisko Ifrane. Zastávka v Beni Mellal. Príchod v neskorých popoludňajších hodinách. Ubytovanie, nocľah.

8. den: Saidia - Praha
Transfer na letisko. Odlet späť do Bratislavy.

Upozornenie: Zmena v programe vyhradená. Minimálny počet účastníkov je 14 osôb. Ubytovanie počas okruhu v 3 * hoteloch, stravovanie podľa programu. Ďalej sme chceli klientov informovať o odporúčanom sprepitnom počas poznávacích zájazdov: Sprepitné je v arabských krajinách úplne bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovaných služieb. Nie je neobvyklé, že ochota poskytnúť sprepitné sa odrazí na kvalite služieb. Samozrejme, rozhodnutie ohľadom sprepitného je vo vašich rukách. Aj napriek tomu si však dovoľujeme vás informovať o výške odporúčaného sprepitného v priebehu vášho poznávacieho zájazdu. Cesta južnými mestami - 160 MAD / osobu / celý okruh.

V cene zájazdu je zahrnuté: Letecká doprava v turistickej triede vrátane letiskových a bezpečnostných poplatkov, 7 nocí v 3 * hoteloch s polpenziou, popísaný program s výnimkou fakultatívnych služieb, služby česky alebo slovensky hovoriaceho sprievodcu, transfer klimatizovaným autobusom, transfer z / na letisko v cieli zájazdu, povinné poistenie cestovnej kancelárie.

V cene zájazdu nie je zahrnuté: Odporúčaný príplatok za cestovné poistenie (podrobnosti o poistení nájdete na úvodných stránkach katalógu), fakultatívne služby, miestne pobytová taxa 30 EUR / osobu / pobyt (pri 8 dennom pobyte), 50 EUR / osobu / pobyt (pri pobyte nad 8 dní), splatná v hotovosti na mieste. Sprepitné.

VeĽkÝ Okruh Marokom

15 dňový poznávací zájazd

Saidia – Fes – Midelt – Erfoud - Todra Gorge – Tinghir – Ouarzazate – Ait Ben Haddou – Marakéš – Casablanca – Rabat – Tanger – Tetouan – Chefchaouen – Meknes - Saidia

Program zájazdu

1. deň: Saidia
Prílet, ubytovanie v 5* hoteli so službami All Inclusive, voľný program.

2. deň: Saidia - Fes
Po raňajkách odchod do mesta Fes. Najstaršie zo štyroch kráľovských miest leží v hornatom prostredí obklopenom planinou Sais. Fes bol založený v 8. storočí Maulayom Idrissom. V minulosti bol hlavným mestom v čase vlády rôznych dynastii. Vrcholné obdobie dosiahol za vlády Merinovských sultánov v 14. storočí. Navštívite Medinu s jej stredovekou atmosférou a s hlučnými trhmi, kde sú uličky v takej šírke, aby nimi mohol prejsť iba osol. Medina bola zaradená organizáciou UNESCO medzi Svetové kultúrne dedičstvo. Nasleduje návšteva Mešity Karaouine (exteriér), Mauzóleum Moulaya Idrissa (exteriér), Medressu Attarine, brány Bab Bou Jeloud, fontány Najjarine a farbiareň kože. Večera a nocľah.

3. deň: Fes – Midelt - Erfoud
Po raňajkách povedie vaša cesta cédrovými a bukovými lesmi cez pohorie stredného Atlasu. Tento región je harmonicky zelený a svieži. Zastávka v mestečku Ifrane, ktoré leží v nadmorskej výške 1650 m nad morom a ktoré je taktiež aj zimným strediskom. Odchod do Erfoud cez Midelt. Večera a nocľah.

4. deň: Erfoud
Fakultatívny výlet do púšte k najväčším dunám Merzouga, kde si môžete užiť jazdu na ťavách. Okrem iného tu môžete vidieť zrúcaniny starého mesta Sijilmassa, berberské hrobky a prehistorické skalné rytiny. Večera a nocľah v meste Erfoud. (poldňový výlet k dunám cena cca 30 Eur, celodenná cena cca 60 Eur)

5. deň: Erfoud – Todra Gorge – Tinghir - Ouarzazate
Po raňajkách odchod cez mesto Tinghir do impozantného kaňonu Todra Gorge známeho úzkymi priechodmi. Ohromí Vás pohľad na veľkolepé skaly, z ktorých niektoré siahajú do výšky 300 m. Pokračovanie cez prekrásne „Údolie Dades“ a Kelaa Mgouna známe nádhernými ružovými záhradami. Cesta pokračuje do Ouarzazate, kde uvidíte pevnosť Kasbah Taourit, ktorá bola v minulosti rezidenciou pašu El Glaoui z Marakéša. V tomto meste sa vyprodukovalo mnoho medzinárodných filmov, preto je v súčasnosti nazývané ako „mini Hollywood“. Večera a nocľah.

6. deň: Ourzazate – Ait Ben Haddou - Marakéš
Po raňajkách navštívite veľkolepú dedinku Ksar Ait Ben Haddou, ktorá zaujme svojou berberskou architektúrou i skutočnosťou, že bola zaradená organizáciou UNESCO medzi svetové kultúrne dedičstvo a slúžila ako filmová kulisa pre mnoho historických filmov. Cesta bude pokračovať pohorím Veľkého Atlasu a ponúka dych vyrážajúce scenérie a výhľady. Najvyšším bodom je priesmyk Tizi–N–Tichka v nadmorskej výške 2 265 m. Príchod do mesta Marakéš „červenej perly juhu“. Návšteva nezabudnuteľného námestia Djemaa El Fna. Užijete si unikátnu atmosféru s jeho tanečníkmi, akrobatmi predvádzajúcimi cvičené opice, rozprávačov príbehov a zaklínačov hadov. Večera a nocľah.

7. deň: Marakéš
Návšteva mesta Marakéš s jeho povestnými Saadskými hrobkami, mešitou Koutoubia (exteriér) a nádherným palácom Bahia. Zažijete neopakovateľnú atmosféru trhov (Souks). Marakéš, nazývaný aj ako Červená perla, je fascinujúci rozdielnosťou etnických skupín, islamskou a arabskou architektúrou a svojou farebnosťou. Večera a nocľah.

8. deň: Marakéš – Casablanca - Rabat
Po raňajkách odchod do mesta Casablanca, ekonomického a priemyselného centra Maroka. Návšteva obytnej oblasti Anfa a prímorskej štvrti Ain Diab. Uvidíte tiež exteriér Mešity Hassana II. Príchod do mesta Rabat. Prehliadka politického centra Maroka a jeho preslávených pamätihodností. Večera a nocľah.

9. deň: Rabat - Tanger
Po raňajkách bude cesta pokračovať smerom na Rabat, biele sultánske mesto a hlavné administratívne sídlo v Maroku. Návšteva kráľovského paláca, mauzólea Mohammeda V. s Hassanovou vežou s ruinami pilierov a opevneného mesta - Kasbah Oudays. Následne cesta pokračuje do Tangeru, nazývaného vďaka svojej polohe pri Gibraltári „Brána do Európy“. Mesto ponúka fascinujúcu zmes Afriky, Európy a Orientu, a inšpirovalo mnoho európskych a amerických umelcov (maliarov, hudobníkov a spisovateľov). Večera a nocľah.

10. deň: Tanger
Po raňajkách prehliadka mesta. Navštívite „Grand Socco“, rušné miesto s originálnou architektúrou, Medinu a námestie „Little Socco“ v centre mesta. Ďalej navštívite Kasbu, ktorá dominuje starému mestu a prístav. Voľné popoludnie alebo možnosť fakultatívneho výletu do malebného mestečka Asilah, (cena cca 15 Eur). Večer a nocľah.

11. deň: Tanger – Tetouan – Chefchaouen - Meknes
Odchod do mestečka Chefchaouen cez Tetouan. Následne cesta pohorím Rif do Chaouenu, známym svojimi modrobielymi domčekmi. Po prehliadke pokračujeme do Meknesu. Večera a nocľah.

12. deň: Meknes - Saidia
Po raňajkách prehliadka mesta Meknes, nazývaného „Marocká Versailles“, ktoré bolo založené Moulayom Ismailom na konci 17. storočia. Mesto je obohnané trojitým obranným múrom a skladá sa z modernej a starej časti. Navštívite námestie El Hedim, bránu Bab Mansour a Royal Greenery (kráľovské stajne Moulaya Ismaila). (Možnosť fakultatívneho výletu do Volubilis, cena cca 20 Eur). Pokračovanie do Saidie. Večera a nocľah v 5* hoteli so službami All inclusive.

13. – 14. deň
Voľný program v Saidii

15. deň : Oujda – Bratislava
Odchod na letisko Oujda. Odlet do Bratislavy.

Upozornenie: Minimálny počet účastníkov: 15 osôbZmena programu vyhradená. Termíny a ceny poznávacieho zájazdu sú uvedené v cenníku. Ubytovanie v Saidii v 5* hoteli, počas okruhu v 4* hoteloch, vo Fes v 3* hoteli.Ďalej by sme chceli klientov informovať o odporučenom prepitnom počas poznávacích zájazdov: Prepitne je v arabských krajinách bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovaných služieb. Hoci je rozhodnutie ohľadne prepitného úplne vo vašich rukách, dovoľujeme si vás informovať o výške doporučeného prepitného v priebehu vášho poznávacieho zájazdu. Veľký okruh Marokom – 280 MAD za osobu (celý okruh).

V cene zájazdu je zahrnuté: Letecká doprava v turistickej triede, 10 nocí v 3-4* hoteloch s polpenziou počas okruhu, 4 noci v 5* hoteli s programom All inclusive v Saidii, vypísaný program s výnimkou fakultatívnych služieb, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu, transfery klimatizovaným autobusom, transfery z/na letisko v cieli zájazdu, povinné poistenie cestovnej kancelárie.

V cene zájazdu nie je zahrnuté: Servisné poplatky vo výške 189 €/osoba nad 2 roky, 40 €/dieťa do 2 rokov (zahŕňajú: letiskové poplatky, bezpečnostnú taxu a iné poplatky súvisiacie s vykonaním leteckej dopravy), komplexné cestovné poistenie, pobytová taxa 30 €/osoba/8 dní, 50 €/osoba/15 dní – splatná na mieste po prílete, prepitné.

Iberostar Saidia

Maroko / Saidia. Príjemný hotelový komplex sa nachádza priamo na pobreží Stredozemného mora, pri krásnej 14 km dlhej pláži s jemným pieskom lákajúcim k romantickým prechádzkam. Skvostne sa tu prelína typický marocký štýl s modernou architektúrou. Svojou polohou je ideálny k návšteve tradičnej arabskej Mediny, ktorá je od hotela vzdialená cca 20 min. chôdze (nájdete tu bankomat, obchodíky so suvenírmi, lekáreň, zmenáreň, supermarket, kaviarne a lodný prístav). Hotel je vhodný pre páry, rodiny s deťmi, handicapovaných klientov i pre náročnejšiu klientelu.

pdfDodatočné informácie

Okruh KrÁĽovskÝmi Mestami

Saidia – Fes – Beni Mellal – Marakéš – Casablanca – Rabat – Meknes - Saidia

Program zájazdu

1. deň - Saidia
Prílet, ubytovanie v 5* hoteli so službami All Inclusive, voľný program

2. deň – Saidia – Fes
Po raňajkách odchod do mesta Fes, duchovného a kultúrneho centra Maroka. Uvidíte mešitu Karaouine (exteriér), Medersa Attarine, fontánu Najjarine a Medinu s hlučnými trhmi, kde sú niektoré uličky široké len tak, aby nimi prešiel iba osol. Fes bol založený v 8. storočí moslimským misionárom, ktorý sa volal Moulay Idriss. Fes bol v minulosti hlavným mestom niektorých dynastií. Vrchol rozvoja zaznamenal v 14. storočí za vlády dynastie Merinovcov. Večera a nocľah.

3. deň – Fes – Beni Mellal
Po raňajkách povedie vaša cesta mestečkom Ifrane, cez pohorie Stredného Atlasu. Ponúkne vám veľkolepé výhľady a nádherné scenérie. Príchod do moderného mesta Beni Mellal, ktoré je zároveň ekonomickým centrom regiónu. Večera a nocľah.

4. deň – Marakéš
Po raňajkách odchod do Marakéša, možnosť večernej návštevy slávneho námestia Jemaa el Fna. Večera a nocľah (možnosť fakultatívneho výletu k vodopádom Ouzoud, cena cca 20 Eur)

5. deň – Marakéš
Po raňajkách prehliadka mesta Marakéš. Povestné Saadské hrobky, opevnenie mešity Koutoubia (exteriér), nádherný palác Bahia. Toto stredoveké mesto bolo založené v 11. storočí. Marakéš, nazývaný tiež ako Červená Perla, je fascinujúci svojimi etnickými skupinami, islamskou a arabskou architektúrou a svojou farebnosťou. Navštívite námestie Jemaa el Fna a tiež trhy, ktoré sú jedny z najväčších trhov v Maroku. Večera a nocľah.

6. deň – Marakéš – Casablanca – Rabat – Meknes
Po raňajkách odchod do mesta Casablanca, ekonomického a priemyselného centra Maroka. Návšteva obytnej časti Anfa a prímorskej štvrti Ain Diab. Uvidíte tiež exteriér mešity Hassana II. Príchod do mesta Rabat. Prehliadka politického centra Maroka a jeho preslávených pamätihodností – Hassanovej veže s ruinami pilierov, Mauzóleum Mohameda V. a opevneného mesta – Kasbah des Oudayas. Pokračovanie do Meknesu. Večera a nocľah.

7. deň – Meknes - Saidia
Po raňajkách prehliadka mesta obklopeného trojitými hradbami v dĺžke viac ako 40 km. Navštívite mauzóleum Moulaya Ismaila, mestské brány Bab el Khemis a Bab Mansour vrátane Mediny (možnosť fakultatívneho výletu do Volubilis, cena cca 20 Eur). Odchod do Saidie, večera a nocľah.

8. deň – Saidia
Odchod na letisko v Oujde. Odlet do Bratislavy.

Upozornenie: Minimálny počet účastníkov: 15 osôbZmena programu vyhradená. Termíny a ceny poznávacieho zájazdu sú uvedené v cenníku. Ubytovanie v Saidii v 5* hoteli, počas okruhu v 4* hoteloch, vo Fes v 3* hoteli. Stravovanie počas okruhu – polpenzia.Ďalej by sme chceli klientov informovať o odporučenom prepitnom počas poznávacích zájazdov: Prepitne je v arabských krajinách bežné a je považované za samozrejmú súčasť poskytovaných služieb. Hoci je rozhodnutie ohľadne prepitného úplne vo vašich rukách, dovoľujeme si vás informovať o výške doporučeného prepitného v priebehu vášho poznávacieho zájazdu. Okruh Kráľovskými mestami– 160 MAD za osobu (celý okruh)

V cene zájazdu je zahrnuté: Letecká doprava v turistickej triede vrátane letiskových a bezpečnostných poplatkov, 5 nocí v 3-4* hoteloch s polpenziou počas okruhu, 2 noci v 5* hoteli s All inclusive v Saidii, vypísaný program s výnimkou fakultatívnych služieb, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu, transfery klimatizovaným autobusom, transfery z/na letisko v cieli zájazdu, povinné poistenie cestovnej kancelárie

V cene zájazdu nie je zahrnuté: Servisné poplatky vo výške 189 €/osoba nad 2 roky, 40 €/dieťa do 2 rokov (zahŕňajú: letiskové poplatky, bezpečnostnú taxu a iné poplatky súvisiacie s vykonaním leteckej dopravy), komplexné cestovné poistenie, pobytová taxa 30€/osoba/8 dní, 50€/osoba/15 dní - splatná na mieste po prílete, prepitné

Be Live Collection Saidia

Maroko / Saidia. Obľúbený hotel vynikajúcej hotelovej siete Be Live sa nachádza pri krásnej 14 km dlhej piesočnatej pláži. Luxusný hotel s príjemnou atmosférou bol navrhnutý tak, aby uspokojil všetkých klientov vyhľadávajúcich pokojnú dovolenku s nádychom exotiky. V blízkosti hotela nájdete 18 jamkové golfové ihrisko, ako i prístav mestečka Saidia. Do prístavu s Medinou, obchodíkmi so suvenírmi, reštauráciami i kaviarňami sa dostanete príjemnou prechádzkou cca 2,5 km po promenáde. Hotelový areál poskytuje široké spektrum kvalitných služieb, ktoré uspokoja požiadavky najnáročnejšej klientely všetkých vekových skupín.

pdfDodatočné informácie

Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR