Letoviská na Rhodose

Na ostrove Rhodos sme pre vás vybrali letoviská, ktoré splnia všetky vaše predstavy. Stači si len vybrať.

Letovisko Rhodos: Dovolenka v meste rytierov

Oddýchnite si na dovolenke v meste Rhodos. Nachádza sa v najsevernejšej časti ostrova. Už od svojho založenia bolo hlavným mestom. Bohatá história rytierov rádu sv. Jána sa tu prelína so súčasnosťou. Staré kamenné domy a Palác veľmajstrov tu strieda moderná zástavba hotelov s obchodmi a tavernami pozdĺž promenád.

Mandraki je malebný starý prístav, ktorý dnes slúži hlavne pre športové a výletné člny či jachty. Pri vstupe do prístavu vás privítajú dve bronzové sochy jeleňa a lane, stojace na kamenných stĺpoch ako dva symboly a súčasť mestského znaku. V týchto miestach údajne stál ”kolos rhodský”, bronzová socha boha Hélia, považovaná za jeden zo siedmich divov sveta.

Transfer z letiska: približne 30 min.

Letovisko Faliraki: Oddych na povestnej pláži

Vyhľadávané letovisko vzdialené cca 15 km od hlavného mesta, povestné dlhou krásnou plážou a rušným nočným životom v centre s množstvom taverien, barov, reštaurácií a obchodíkov. Zábavu deťom i dospelým zaručí veľký aquapark a lunapark.

Transfer z letiska: približne 35 min.

Letovisko Kolymbia: Pokojná a ničím nerušená dovolenka

Ak hľadáte menšie a menej rušné turistické letovisko, nájdete ho južne od Faliraki. Nájdete tu krásne pieskovo-kamienkové pláže s pokojným morom. V centre Kolymbie je možnosť zábavy i nakupovania.

Predstavujeme vám dovolenku pre tých, ktorí hľadajú skôr pokoj, príjemné kúpanie, možnosť prechádzok po plážach, miestne špeciality v tavernách a reštauráciách priamo pri pláži.

Transfer z letiska: približne 45 min.

Letovisko Lindos: Obľúbené miesto dovolenkárov

Mestečko so zvláštnou históriou je jedno z troch pôvodne antických miest na ostrove. Prístupné je jedine po ceste.

Akropola nad mestečkom a biele domčeky spolu s kúzelnou zátokou dodávajú nezameniteľný charakter tomuto obľúbenému turistickému cieľu mnohých dovolenkárov.

Transfer z letiska: približne 65 min.

Letovisko Lardos: V znamení pokoja a relaxu

Toto letovisko pozostáva z dediniek na juhovýchodnom pobreží ostrova, ktoré na seba nadväzujú a ponúkajú pokojnú dovolenku a relax na dlhej, peknej pláži.

V Lardose je niekoľko typických gréckych taverien so špecialitami z morských plodov a gréckej kuchyne.

Transfer z letiska: približne 70 min.

Letovisko Kiotari: Ďaleko od rušných miest

Malá grécka dedinka v južnej časti ostrova neďaleko od mestečka Lindos. Nájdete tu pokojné relaxačné letovisko, v ktorom je len pár obchodíkov a taverien.

Transfer z letiska: približne 80 min.

Môže vás zaujímať:
Dovolenka na ostrove Rhodos
Fakultatívne výlety na Rhodose


Vyberte si zo širokej ponuky hotelov


Neviete sa rozhodnúť? Použite náš
online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.

 


Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR