Fakultatívne výlety na Rhodose

Ozvláštnite si dovolenku na ostrove Rhodos. Vyberte si jeden z 5 dobrodružných výletov.

1. Zažite skutočné stredoveké mesto Rhodos

Navštívte mesto Rhodos a užite si prehliadku prístavu Mandraki a miesta kde stál slávny Colossos - jeden zo siedmich divov sveta. Zastavte sa s nami na kopci Monte Smith, kde sa v antickej dobe nachádzala Akropola, navštívte antický štadión, Odeon a vydajte sa s nami objavovať krásy stredovekého mesta, ktoré vybudovali a udatne bránili Maltézski rytieri - Palác Veľmajstrov, Rytierska ulička, Hipokratovo námestie. Na záver prehliadka s výkladom českého sprievodcu končí voľným časom pre občerstvenie alebo nákupy.


Orientačná cena: 32 EUR za osobu2. Najkrajšie zátoky, lodný výlet s kúpaním a obedom

Pozývame Vás na lodný výlet z nádherného Lindosu zátoky Sv. Pavla. Odpočinková plavba pozdĺž juhovýchodného pobrežia Vám ponúkne krásne pláže a zátoky (pláž Agathi, červené piesky, Lindos, Vlicha). Z lode si zaručene užijete výhľady na Lindské skaly. Možnosť kúpania a opaľovania, v cene obed na lodi (nápoje extra).

Deň plný slnka, plávania a šnorchlovania. V priebehu plavby na lodi je prirpravený program pre deti. Výlet je vhodný pre celú rodinu.


Orientačná cena: 50 EUR za osobu (vstupy nie sú zahrnuté v cene)

 


3. Vydajte sa na výlet na tajuplný ostrov Symi

Vychutnajte si približne dvojhodinovú plavbu po Egejskom mori k tajuplnému ostrovu Symi. Na ňom si budete môcť prezrieť starobylý pravoslávny kláštor Panormitis a navštíviť kostol Archanjela Michaela zo 17. storočia so zázračnou ikonou.

Výlet pokračuje do kúzelného ostrovného mestečka Symi, kde si môžete kúpiť morské huby, korenie, obedovať pri výhľade na zátoku či odpočinúť si na miestnej pláži. V bare na lodi je možné zakúpiť nápoje a ľahké občerstvenie. Návrat po 18:00 hod. späť do prístavu.

Orientačná cena: 49 EUR za osobu

4. Precestujte loďou najkrajšími plážami a zátokami

Objavte s nami malebné zátoky východného pobrežia – kúpele Kalithea, zátoka A. Quinna, Traganou či Tsambika. Obed na lodi je v cene (nápoje extra).  Ak chcete zažiť ešte viac dobrodružstiev, budete mať možnosť požičať si šnorchlovacie vybavenie k preskúmaniu zátok s podmorskými krásami.
Výlet je vhodný pre celú rodinu.

Orientačná cena: 49 EUR za osobu


5. Mestečko Lindos a Motýlie údolie

Nechajte sa pozvať na poldenný výlet, ktorý Vám umožní preskúmať jedno z najkrajších miest na Rhodose. pozývame Vás na návštevu kúzelného mestečka Lindos s jeho krásnou antickou akropolou, chrámom bohyne Athény (vstupné cca 12€). Návšteva v ranných hodinách. Možnosť  osedlať si oslíka za cca 6€. Individuálne možnosť návštevy Kapitánskeho domu a kostola Panny Marie. Voľný čas na prehliadku, nákup darčekov a príjemné posedenie pri Káve alebo vynikajúcej zmrzliny.

Návšteva Motýlieho údolia vyhlásenej prírodnej rezervácie na západnom pobreží ostrova Rhodos, ktorá okúzli prírodnou scenériou s tisíckami motýľov (vstupné cca 5€).

Orientačná cena: 39 EUR za osobuPrehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O ďalšej ponuke, presnom programe, cene a dni konania výletu vás bude informovať delegát  FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.

Môže vás zaujímať:
Dovolenka na ostrove Rhodos
Letoviská na Rhodose

Vyberte si zo širokej ponuky hotelov


Neviete sa rozhodnúť? Použite náš
online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.


Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR