Fakultatívne výlety na Rhodose

Ozvláštnite si dovolenku na ostrove Rhodos. Vyberte si jeden z 5 dobrodružných výletov.

1. Zažite skutočné stredoveké mesto Rhodos

Navštívte mesto Rhodos a užite si prehliadku prístavu Mandraki, rhódskej akropoly s antickým štadiónom. Ponorte sa do stredovekého mesta s Palácom Veľmajstrov s pamiatkami rytierov Svätého Jána – johanitov. Neprehliadnite aj Rytiersku uličku či Hipokratovo námestie.

Prehliadka s výkladom českého sprievodcu končí v centre Starého mesta a nasleduje voľný čas pre občerstvenie alebo nákupy.

Orientačná cena: 30 EUR za osobu2. Pozrite si to najlepšie z ostrova Rhodos

Nechajte sa pozvať na výlet do antického mestečka Lindos, kde sa na kopci nad pieskovou plážou nachádzajú pozostatky starej antickej Akropoly. Prezrite si aj zrúcaninu starého stredovekého hradu Monolithos.

Miestne špeciality budete môcť ochutnať v dedinke Siana, či vína v známej vinárni Emery v dedine Embona.

Výlet končí návštevou hory Filerimos, prehliadkou Yallysosu s kláštorom a kostolom johanitov.

Orientačná cena: 45 EUR za osobu (vstupy nie sú zahrnuté v cene)

 


3. Vydajte sa na výlet na tajuplný ostrov Symi

Vychutnajte si približne dvojhodinovú plavbu po Egejskom mori k tajuplnému ostrovu Symi. Na ňom si budete môcť prezrieť starobylý pravoslávny kláštor Panormitis a navštíviť kostol Archanjela Michaela zo 17. storočia so zázračnou ikonou.

Výlet pokračuje do kúzelného ostrovného mestečka Symi, kde si môžete kúpiť morské huby, korenie, obedovať pri výhľade na zátoku či odpočinúť si na miestnej pláži. V bare na lodi je možné zakúpiť nápoje a ľahké občerstvenie.

Orientačná cena: 44 EUR za osobu

4. Precestujte loďou najkrajšími plážami a zátokami

Objavte s nami malebné zátoky východného pobrežia – kúpele Kalithea, zátoka A. Quinna, Afandou či Tsambika. Oddýchnuť si pri chutnom obede môžete na pláži Stegna v miestnej taverne. Dostanete sa tam malými loďkami.

Ak chcete zažiť ešte viac dobrodružstiev, budete mať možnosť požičať si šnorchlovacie vybavenie k preskúmaniu zátok s podmorskými krásami.

Orientačná cena: 45 EUR za osobu


5. Navštívte turecké mesto jácht

Nechajte sa pozvať na celodenný výlet loďou do tureckého prístavného mesta jácht - Marmarisu. Zažijete pravý arabský bazár, kobercovú show a módne prehliadky koženého tovaru. Nezabudnite si zobrať cestovný pas.

Orientačná cena: 45 EUR za osobu a 12 EUR prístavné poplatkyPrehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O ďalšej ponuke, presnom programe, cene a dni konania výletu vás bude informovať delegát  FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.

Môže vás zaujímať:
Dovolenka na ostrove Rhodos
Letoviská na Rhodose

Vyberte si zo širokej ponuky hotelov


Neviete sa rozhodnúť? Použite náš
online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.


Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu