Fakultatívne výlety na Kréte

Vďaka neobyčajným výletom, ktoré sme pre vás pripravili, si užijete dovolenku na Kréte naozaj naplno. 

1. Výlet k najvýznamnejšej krétskej pamiatke

Navštívte najvýznamnejšiu krétsku pamiatku, zvyšky paláca Knossos z čias minojskej civilizácie. Ďalej si užíjete výlet do historického jadra Heraklionu, benátskej pevnosti v prístave a mestskej tržnice.

Orientačná cena: 40 až 54 EUR za osobu

2. Objavte zákutia nedobytnej pevnosti

Vyberte sa na nenáročný lodný výlet s kúpaním v zátoke Kolokitha s obedom na lodi. Ostrovček je vzdialený len 8 km severne od mestečka Agios Nikolaos, na ktorom Benátčania v roku 1579 postavili takmer nedobytnú pobrežnú pevnosť vzdorujúcu tureckým nájazdom.

V súčasnosti je Spinalonga výletným miestom spojeným s kúpaním, obedom a návštevou mestečka Agios Nikolaos.

Orientačná cena: 53 až 58 EUR za osobu

3. Vydajte sa na pešiu túru najdlhšou roklinou v Európe

Má 18 kilometrov a je najznámejšou a najkrajšou krétskou roklinou. Obklopená je pohorím a národným parkom Lefká Ori. Horská túra je vhodná pre stredne zdatných turistov a vedie dole z náhornej plošiny Omalos pôvabnou prírodou s množstvom vzácnych rastlín.

Toto miesto je tiež útočiskom chránenej kozy Krikri, ktorá je symbolom krétskej nepokojnej a odvážnej duše. Príchod k Železnej bráne, najužšej časti rokliny, kde sa steny skál takmer dotýkajú, je nezabudnuteľným zážitkom.

Orientačná cena: 45 až 69 EUR za osobu

4. Navštívte vodný park plný zábavy

Výlet pre všetkých milovníkov sladkovodných bazénov, vodných radovánok, šmykľaviek, bazénov s umelým vlnobitím, toboganov či pomalých a divokých riek.

Orientačná cena: 30 až 42 EUR za osobu


5. Zažite rozprávkový výlet v bájnej Atlantíde

Rozprávkový ostrov Santorini, jeden z najkrajších gréckych ostrovov, bájna Atlantída. Nájdete tu vrstvy lávy striedajúce sa s pieskom, soľou a útesmi na čiernej láve, kontrastujúce s bielymi domčekmi a kostolíky s modrými kopulami.

Ostrov vznikol vulkanickou činnosťou a nedá sa porovnávať so žiadnym iným ostrovom v Egejskom mori. Lodný výlet s možnosťou návštevy miest Oia a Thira.

Orientačná cena: 150 EUR za osobu

6. Šnorchlovanie na pirátskom ostrove

Lodný výlet ku prekrásnemu a neobývanému, v minulosti pirátskemu polostrovu na severozápade Kréty, kde si môžete vyjsť na benátsku pevnosť alebo sa vykúpať v tyrkysovo čistej vode. Gramvousa patrí k najkrajším miestam na šnorchlovanie a potápanie v priezračnej vode plnej morských živočíchov. Presvedčte sa o kráse civilizáciou nedotknutej zátoky a pláže s ružovým pieskom.

Orientačná cena: 62 až 68 EUR za osobu


Prehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O ďalšej ponuke, presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.


Môže vás zaujímať:
Dovolenka na ostrove Kréta
Letoviská na Kréte

Vyberte si zo širokej ponuky hotelov


Neviete sa rozhodnúť? Použite náš
online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.


Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR