Letoviská na Korfu

Predstavujeme vám to najlepšie z letovísk na ostrove Korfu. Vyberte sa na svoju dovolenku.

Letovisko Kerkyra: Prechádzky v historickom meste

Hlavné mesto Kerkyra je postavené v benátskom štýle. Láka historickým centrom, malebnými uličkami a početnými tavernami, barmi, kaviarňami a obchodíkmi. Užijete si tu najmä večerné prechádzky. Hlavnou dominantou je benátska pevnosť.

Kerkyrský záliv sa využíva ako prístav pre lode plávajúce z Talianska do Stredomoria.

Transfer z letiska: približne 10 až 15 min.


Letovisko Gouvia: Dovolenka v modrej lagúne

Letovisko leží v modrej lagúne rovnomenného zálivu. Množstvo obchodíkov, barov a taverien tu funguje dlho do noci. Veľmi čulý je aj prístav pre luxusné jachty, známa Marina Gouvia. Romantici si užijú prechádzku bývalými benátskymi dokmi.

Transfer z letiska: približne 30 min.


Letovisko Dassia: Raj pre aktívnych turistov

Dovolenkujte s výhľadmi na na grécke a albánske pobrežie. Mladí ľudia sem mieria najmä za bujarou zábavou. Dassia je však aj letným rajom pre športovcov (vodné športy, cyklistika, pešie túry). Dlhá a rovná hlavná pláž s kamienkami a hrubým pieskom a pozvoľným vstupom do mora získala aj modrú vlajku za čistotu.

Transfer z letiska: približne 30 min.

Letovisko Kanoni: Miesto plné zaujímavostí

Nachádza sa na samom cípe malého polostrova. Kanoni poskytuje krásne výhľady na Pontikonissi (Myší ostrov) a ženský kláštor Vlacherna. Mieria sem milióny turistov, aby z tesnej blízkosti mohli pozorovať ako odlietajú lietadlá z jednej z najkratších dráh v Európe.

Nájdete tu tiež palác Mon Repos, kde sa narodil princ Filip, manžel anglickej kráľovnej Alžbety II. či pozostatky Artemidinho chrámu.

Transfer z letiska: približne 10 až 15 min.


Letovisko Kontokali: Dovolenka v romantickom zálive

Užite si dovolenku v zálive s prekrásnym výhľadom na hlavné mesto s možnosťou príjemných prechádzok a posedenia v miestnych tavernách či baroch.

Transfer z letiska: približne 15 min.


Letovisko Agios Ioannis Peristeron: V znamení pokoja

Patrí k pokojnejším letoviskám. Leží medzi dvomi populárnymi letoviskami – smerom na sever Benitses a smerom na juh Moraitika. Ak si ráno privstanete, budete svedkami prekrásneho východu slnka. Miestna pláž je pieskovo-kamienková a voda krištáľovo čistá, aj preto sa pýši prestížnym ocenením Európskej únie za kvalitu zvaným Modrá vlajka.

Transfer z letiska: približne 30 min.


Letovisko Lefkimi - Agios Petros: Prekrásna pláž

Letovisko na juhovýchodnom pobreží ponúka prekrásnu pieskovú pláž a rušný nočný život, s množstvom kaviarní, barov a taverien. Asi 2 km od Lefkimi sa nachádza malá pokojná oblasť Agios Petros.

Transfer z letiska: približne 75 min.

Môže vás zaujímať:
Dovolenka na ostrove Korfu
Fakultatívne výlety na KorfuVyberte si zo širokej ponuky hotelov


Neviete sa rozhodnúť? Použite náš
online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.


Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR