Fakultatívne výlety na Kefalónii

Spoznajte Kefalóniu na niektorom z niekoľkých fakultatívnych  výletov so slovensky/česky hovoriacim sprievodcom.

1. Okruh ostrovom Kefalónia

Navštívite hrad St. George a Kastro, zastavíte sa na foto-zastávke nad plážou  Myrtos, Agia Efimia (voľný čas na obed), uvidíte jazero Melissani a jaskyňu Drogarati, údolie Omala a kaplnku St. Gerasima, patróna ostrova, zastavíte sa vo výrobni výborného  vína  z Kefalónia-Robolia.

Orientačná cena: 40 EUR za osobu

2. Ithaka – plavba

Lodný výlet na ostrov Ithaka – nalodenie v Ag. Efimia, plavba až na pláž Gidaki, plávanie na zastávke vo Vathi - v hlavnom meste ostrova, kde budete mať čas na obed v malebnom prístave Kioni, nakoniec na Vás čaká zátoka Frikes.

Orientačná cena: 50 EUR za osobu

3. Ithaka

Výlet na  Ithaku autobusom ( nahrádza okružnú plavbu na Ithaku v prípade  nepriaznivého počasia) Trajektom zo  Sami do Piso Aetos- okružná jazda po ostrove bájného  hrdinu Odyssea – Vathi – Stavros – prístav Kioni ( tu voľný čas na obed.)

Orientačná cena: 50 EUR za osobu

4. Plavba okolo Kefalónie

Na lodi Romantika sa poplavíte z prístavu Agia Efimia kanálom  medzi Kefalóniou  a Ithakou. Okolo  Fiskarda sa poplavíte  smerom k najsevernejšiemu výbežku ostrova, kde budete mať možnosť  vykúpať sa v zátoke pri pláži Kimilia. Cestou sa Vám naskytnú  výhľady na nedotknuté  a nerušené pláže,  divokú prírodu a nádherné tyrkysové more . Nasleduje Fiskardo, ktoré si veľmi obľúbili  celebrity z celého sveta, a tiež je jediným  pôvodným mestečkom  na Kefalónií. Tu sa môžete naobedovať v niektorej z miestnych taverien, prejsť  sa po malebnom nábreží, alebo sa vykúpať na blízkej pláži.  Na spiatočnej ceste zastavíte ešte v zátoke Polis Bay, ktorá  sa nachádza  na Ithace, a kde  sa opäť  budete môcť vykúpať.

Orientačná cena: 50 EUR za osobu

Info:

V cene výletov nie je občerstvenie (obed či nápoje), vstupy do objektov (jazero Melissani 6 EUR, jaskyne Drogarati 4 EUR, námorné múzeum Vathi, Ithaka 3 EUR)

Prehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.


Môže vás zaujímať:
Dovolenka na ostrove Kefalónia
Letoviská na Kefalónii

Vyberte si zo širokej ponuky hotelov


Neviete sa rozhodnúť? Použite náš online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.


Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR