Letoviská na Korzike

Vyberte si jedno z najkrajšich letovísk na Korzike a prežite nezabudnuteľné dovolenkové dobrodružstvo.

Letovisko Porticcio: Dovolenka na oceňovaných plážach

Mesto Porticcio sa nachádza v zálive Ajaccio. Mesto je plné korzickej architektonickej a kultúrnej histórie a v kombinácii s očarujúcou prírodou vytvára jedno z najkrajších miest na svete.

Pláže v Porticcio sú ocenené Modrou vlajkou a sú považované za jedny z najkrajších na Korzike. Nachádzajú sa tu romantické zátoky a zelené kopce s dych vyrážajúcimi výhľadmi. K dispozícii sú aj nákupné možnosti, reštaurácie, bary a diskotéky.

Dĺžka presunu z letiska: približne 15 minLetovisko Ajaccio: Po stopách cisára Napoleona

Mesto Ajaccio je hlavným a zároveň najväčším mestom na ostrove a zároveň sídlom francúzskych správnych orgánov, najmä korzického parlamentu - Assamblée Corse. Pýchou mesta je miestny rodák Napoleon Bonaparte, jedna z najvýznamnejších postáv svetových dejín. Jeho rodný dom a viacero pamätníkov patria spolu s barokovou pevnosťou, katedrálou a starými uličkami k hlavným pamätihodnostiam mesta.

Na námestí Foch sa denne organizuje farmársky trh, na ktorom môžete ochutnať typickú korzickú špecialitu „Charcuterie“ z polodivokých prasiat.

Ponúkame vám Hotel Stella di Mare a Rezidencia Les Sanguinaires, ktoré sa nachádzajú v západnej časti mesta (8 km respektíve 10 km od centra) smerom k takzvaným Krvavým ostrovom (Iles Sanguinaires).

Dĺžka presunu z letiska: približne 15 min

Letovisko Appietto: Oddych v romantickej zátoke

Nachádza sa cca 15 km od mesta Ajaccio a tiahne sa od Gozza k pobrežiu zálivu Golfe de Lava. Nad Appiettom sa nachádzajú ruiny Kaplnky Svätého Cyra.   

Transfer z letiska: približne 30 min

 
Môže vás zaujímať:
Dovolenka na Korzike
Fakultatívne výlety na Korzike

Vyberte si zo širokej ponuky hotelov


Neviete sa rozhodnúť? Použite náš online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.


Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR