Popis hotela
Termíny a ceny
20.03. - 27.03. Vybrať iný termín
869 €
cena za osobu

Plavba po Níle s návštevou priľahlých chrámov a Údolia kráľov, spojená s odpočinkom pri Červenom mori. Program je obohatený o návštevu jednej z najatraktívnejších lokalít Egypta – skalných chrámov v Abou Simbel.

Program zájazdu

1.deň : Hurghada
Prílet do Hurghady, transfer do hotela, ubytovanie.

2.- 3. deň: Hurghada
Voľné dni pri Červenom mori.

4. deň: Hurghada -Asuán
Skoro ráno odchod autobusom do Asuánu, po príchode navštívite ostrovný chrám Philae, ktorý je zasvätený bohyni Isis. Po prehliadke nalodenie, večera a nocľah na lodi.

5.deň: Kom Ombo- Edfu
Dopoludnia voľný program, fakultatívne možnosť návštevy skalných chrámov Abou Simbel alebo Núbijskej dediny. Plavba po Níle do Kom Ombo, ktorý je zasvätený dvom bohom. Bohu Horovi so sokolou hlavou a krokodíliemu bohu Sobekovi. Návrat na loď , obed a plavba do Edfu . Večera a nocľah na lodi.

6. deň: Luxor
Návšteva chrámu v Edfu, ktorý je zasvätený staroegyptskému bohovi neba, slnka a svetla, bohu Horovi. Tento gigantický chrám má niekoľko pylónov a je zdobený reliéfmi a nástennými maľbami. Po prehliadke chrámu pokračovanie plavby do Luxoru, ktorý bol v stredoveku známy ako Téby a bol hlavným mestom Egypta v novej ríši a taktiež slávnym mestom Boha Amon-Rea. Vo večerných hodinách návšteva nádherného osvetleného Luxorského chrámu. Návrat na loď, večera a nocľah na lodi.

7. deň: Luxor - Hurghada
Po raňajkách návšteva Karnackého chrámu a Údolia kráľov, ktoré za čias starovekého Egypta slúžilo ako pohrebisko faraónov a silných šľachticov. Údolie kráľov je Arabmi nazvané Bibán Al-Mulúk, "Brána kráľov", ktorá leží na severozápade v štrbine vápencového masívu líbyjskej hory na západnom brehu rieky Níl v samom srdci thébskej nekropoly, ktoré spolu zo zvyškom tébskeho pohrebiska bolo zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Nasleduje prehliadka chrámu kráľovnej Hatšepsut, ktorá sa nechávala vyobrazovať ako muž a bola druhou doloženou kráľovnou Egypta. Ďalšou zastávkou sú Memnonove kolosy, kolosálne dvojičky zobrazujúce faraóna Amenthotepa III. Návrat na loď, obed a popoludní odchod do oblasti Hurghady, po príchode ubytovanie v hoteli a večera.

8. deň: Hurghada
Raňajky, transfer na letisko, odlet do SR

Upozornenie: All inclusive sa vzťahuje iba na pobyt v oblasti Hurghady. Oblasť Hurghady znamená, že klienti počas pobytu môžu byť ubytovaní v Hurghade, Safage, Soma Bay alebo v El Goune. V prípade jednolôžkovej izby je príplatok za SGL kajutu už započítaný v cene jednolôžkového príplatku. V prípade 3 osôb je ubytovanie v hoteli aj na lodi v dvojlôžkovej izbe s prístelkou.Pre väčšie pohodlie však odporúčame priplatiť si na lodi pre 3. osobu jednolôžkovú kajutu. Nejedná sa ale o povinnosť, záleží iba na rozhodnutí klienta. Minimálna obsadenosť pre realizáciu zájazdu je 6 osôb.

V cene zájazdu je zahrnuté: letenka Bratislava/Hurghada-Bratislava/, 4 noci v hoteli v Hurghade s All Inclusive (v prípade okruhu 4* v 4* hoteli, v prípade okruhu 5* v 5* hoteli
3 noci s plnou penziou na 5* lodi)
služby česky alebo slovensky hovoriaceho sprievodcu, miestny sprievodca , transfery klimatizovaným autobusom alebo mikrobusom, prehliadky podľa programu vrátane vstupov.

V cene zájazdu nie je zahrnuté: Servisné poplatky 199 € (zahŕňajú: letiskové a bezpečnostné poplatky vrátane servisných služieb)*, palivový príplatok 25 €*, poplatok za vybavenie víz 25 €, komplexné cestovné poistenie 3,10€ /os./deň, príplatky za fakultatívne služby uvedené v cenníkoch jednotlivých hotelov (napr. príplatok za jednolôžkovú izbu a pod.), voliteľné služby, fakultatívne výlety na mieste, doporučené bakšišné.*Výška letiskových poplatkov a palivového príplatku sa môže meniť podľa aktuálnej situácie.

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
20.3. - 27.3.2020
7 nocí
20.3. - 27.3.2020
7 nocí
Oficiálne hodnotenie: 4