Fakultatívne výlety na Cypre

Vďaka neobyčajným výletom, ktoré sme pre vás pripravili, si užijete dovolenku na Cypre naozaj naplno. 

1. Nicosia/Lefkosa

V rámci poldenného výletu návštívite historickú časť hlavného mesta a katedrálu svätého Jána Evanjelistu nachádzajúca sa vedľa Arcibiskupského paláca. Hranicu medzi južným a severným Cyprom možno prekročiť s cestovným pasom alebo občianskym preukazom. V severnej časti mesta odporúčame navštíviť preslávený Turecký bazár s množstvom suvenírov, alebo katedrálu Svätej Sofie, dnes premenenú na mešitu.

Orientačná cena: 70 EUR za osobu, dieťa 35 EUR

Afroditina skala

2. Pafos/Kourion

Celodenný autokarový výlet, počas ktorého navštívite ruiny antického mesta Kourion s rímskymi kúpeľmi a gréckorímskym divadlom. V Pafos si pozriete archeologický park so zachovanými krásnymi mozaikami. Zlatým klincom výletu je zastávka pri skale na pobreží, kde sa podľa legendy zrodila bohyňa Afrodita z morskej peny.

Orientačná cena: 55 EUR za osobu, dieťa 30 EUR

Cyprus

3. Pohorie Troodos a kláštor Kykkos

Počas celodenného autokarového výletu návštívite známe pohorie Troodos. Najznámejší kláštor Kykkos leží v horách, obklopený nedotknutou panenskou prírodou. Zastavíte sa tiež v dedinke Lania, ktorá je obľúbená predovšetkým medzi maliarmi, a uvidíte aj hrobku prvého prezidenta Cyperskej republiky a arcibiskupa Makária III. Vrelo odporúčame.

Orientačná cena: 50 EUR za osobu, dieťa 25 EUR

4. Lodný výlet

Pohodový odpočinkový celodenný výlet loďou pozdĺž južného pobrežia Cypru. Budete sa plaviť okolo známych turistických stredísk Agia Napa a Protaros až k dedine Dherynia. Z diaľky uvidíte aj hraničné mesto Famagusta patriace k Severnému Cypru. Počas plavby budú zastávky na kúpanie, na lodi je možnosť opaľovanie a odpočinku. Obed, ktorý je pripravený priamo na lodi, je zahrnutý do ceny zájazdu.

Orientačná cena: 50 EUR za osobu

Cyprus

Prehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O ďalšej ponuke, presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.


Môže vás zaujímať:
Dovolenka na ostrove Cypre
Letoviská na Cypre

Vyberte si zo širokej ponuky hotelov


Neviete sa rozhodnúť? Použite náš
online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.


Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR