Last Minute Španielsko, Gibraltár, Maroko

Španielsko - krajina, ktorá každoročne priťahuje milióny návštevníkov krásnymi prírodnými scenériami, zaujímavými mestami a výnimočnou stredomorskou atmosférou. Je to unikátna krajina plná kontrastov, ktorá tvorí spojivo medzi Európou a Afrikou. Španielsko ponúka stovky kilometrov pobrežia s piesočnatými plážami, nespočetné kultúrne a historické pamiatky, romantické ostrovy, bohatú gastronómiu, zábavu v tanečnom rytme "flamenca" či býčie zápasy. Španielske kráľovstvo je krajinou, ktorá učaruje azda každému a nie nadarmo je najnavštevovanejšou krajinou Európy.

Gibraltár - výbežok na juhu Španielska, ktorý spadá pod zámorské územie Veľkej Británie. Jedine tu stretnete voľne žijúce opice v Európe. Nájdete jedno z dvadsiatich 100 tonových vojnových diel na svete a naskytne sa vám najjasnejší pohľad na iný kontinent, Afriku, ktorú budete mať  na dosah ruky. Niekoľko zátok využívajú nielen návštevníci ale aj turisti. Je ideálnym miestom, odkiaľ možno sledovať delfínov a hneď niekoľko druhov.

MAROKO - kultúrne veľmi bohatá krajina so silným francúzskym vplyvom, ktorej návštevu netreba odkladať. Ponúka nám najväčšiu púšť tiahnucu sa cez desať ďalších štátov, vynikajúce hotelové rezorty v Agadire, prístavnom meste. Známejším a najväčším prístavom v Severnej Afrike sa môže pýšiť už len Cassablanca. Za maurskými pamiatkami pocestujeme do Rabatu, hlavného a zároveň kráľovskeho mesta Maroka, kde sídli kráľ a vláda. Za pravou Afrikou sa vyberieme do vnútrozemia, aby sme obdivovali Djemaa El Fna – námestie v centre mesta Marrakéš, kde predvádzajú svoje umenie zaklínači hadov, klauni, hudobníci či akrobati. Ich vystúpenie si môžeme spríjemniť mätovým čajom či pri typickej korenistej kuchyni, ktorá rozvoniava celým Marokom.

Zobraziť viac
Žiadne skryté poplatky
Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR