Luxus, exotika, extravagancia a prvé dni roku 2019, na ktoré nikdy nezabudnete. To všetko a oveľa viac môžete zažiť v Dubaji, kde trávia dovolenky aj svetové hviezdy. No keďže „Perla Arabských Emirátov“ je však čoraz viac dostupná aj “bežným smrteľníkom”, nový rok plný prepychu si môžete užiť aj vy.

novy rok v Dubaji

Hoci história Dubaja siaha až do obdobia spred tisíc rokov, krajina sa začala rapídne rozvíjať najmä po druhej svetovej vojne, keď tu objavili ropu.

Vo veľkom sa tu začalo budovať a už po roku 2000 sa z Dubaja stalo najrýchlejšie rastúce mesto sveta. Ako príklad môžeme uviesť to, že zatiaľ čo Dubaj samotný má v skutočnosti iba 15 kilometrov pláží, po dostavbe ostrovných komplexov tu vzniklo až 1 500 kilometrov pláží.

najrychlejsie rastuce mesto sveta Dubaj

Symbolom veľkých zmien sa v roku 1999 stala stavba hotela Burdž al-Arab v tvare plachetnice. „Veža arabov“ je plná zlata a mramoru a získala pomyselných sedem hviezdičiek (!), hoci ich býva maximálne päť. Cena za jednu noc tu stojí približne 2000 eur na osobu, čo si len tak hocikto dovoliť nemôže.

ultraluxusny hotel Burdz al-Arab DubajUltraluxusný hotel Burdž al-Arab pripomína plachetnicu.

Po vzore Burdž al-Arab však v Dubaji vzniklo aj množstvo iných luxusných rezortov, ktoré taktiež ponúkajú vysoko nadštandardné služby, no za oveľa prijateľnejšiu sumu. V týchto troch hoteloch tak môžete stráviť nezabudnuteľné novoročné oslavy, počas ktorých sa budete cítiť naozaj kráľovsky.

Hotel Atlantis The Palm

Súkromná piesočná pláž s výhľadom na Perzský záliv, podmorský svet, plavba s delfínmi či bezplatný vstup do najväčšieho aquaparku na Blízkom východe s názvom Aquaventure. Toto všetko a oveľa viac nájdete v päťhviezdičkovom hoteli Atlantis The Palm.

hotel Atlantis the Palm DubajPäťhviezdičkový hotel Atlantis the Palm v Dubaji vás zavedie do arabského a morského sveta. Zdroj: firotour.sk

rezort Atlantis the Palm DubajPohľad z výšky na celý rezort Atlantis the Palm. Zdroj: firotour.sk

Špičkový servis nájdete aj v niekoľkých reštauráciách svetových chutí, kde pre vás budú variť tí najlepší šéfkuchári. Komplex ponúka tiež obrovské nákupné centrá s množstvom butikov, fitnescentrá či vychytené kozmetické salóny.

Obrovským lákadlom sú aj veže Neptúna a Poseidona s najmodernejšími toboganmi, a dokonca aj možnosť zaplatiť si 15-minútový let helikoptérou ponad Dubaj.

morsky svet Aquaventura rezort Atlantis the Palm DubajZažite dobrodružstvo v morskom svete Aquaventure. Zdroj: firotour.sk

Nudiť sa tu nebudú ani  deti či tínedžeri, pre ktorých sú tu vytvorené samostatné zóny zábavy s profesionálnym dohľadom. A práve zamestnanci tohto hotela sú to, čo si hostia najviac cenia. Priateľský prístup, vždy obrovská ochota a rýchlosť služieb. Niet divu, že si návštevníci tento hotel nevedia vynachváliť.

veza Neptuna rezort Atlantis the Palm DubajVeža Neptúna s najmodernejším tobogánom.

A keď už budete zo všetkých tých aktivít náhodou unavení, môžete si oddýchnuť v prepychovo zariadenej izbe, ktorá býva ladená buď do arabského, alebo do morského štýlu. Pohľad zo súkromnej vírivky na dubajský polostrov Palm Jumeirah s dobre vychladeným šampanským je už iba čerešnička na torte.

Pozrite si dostupné termíny v tomto hoteli.

izba hotela Atlantis the Palm DubajIzba hotela Atlantis The Palm. Zdroj: firotour.sk

Hotel Sofitel Dubai The Palm Resort & Spa

Na tom istom umelo vytvorenom ostrove nájdete aj ďalší päťhviezdičkový hotel, ktorý vás dostane do kolien. Priestranný, čistý a všade sršiaci zeleňou. Aj taký je hotel Sofitel Dubai The Palm Resort & Spa. Hlavná budova má charakteristickú architektúru Bali s prevládajúcim kameňom a drevom na vonkajších a vnútorných povrchoch. Už na recepcii vás však privíta obrovská zelená stena, ktorú vypĺňa 170 druhov rastlín z Francúzska.

hotel Sofitel DubajHotel Sofitel vystavali v polynézskom štýle, a tak poskytuje aj v tých najväčších horúčavách príjemné útočisko na relax a oddych. Zdroj: firotour.sk

 Ako napovedá názov, hotel ponúka mimoriadne kvalitné wellness služby a môžete sa nechať rozmaznávať až v 28 miestnostiach. Sauna, bazén s morskou vodou, kozmetika, fitko, relaxačná zóna… Na svoje si príde aj ten najnáročnejší turista.

wellness hotel Sofitel DubajZdroj: firotour.sk

K dispozícii je aj obrovská súkromná pláž, tri bazény, dva tenisové kurty, kulinárske špeciality od výmyslu sveta, no večeru si môžete uloviť aj sami, lebo jednou z aktivít, ktorú hotel ponúka, je rybolov.

hotel Sofitel DubajZdroj: firotour.sk

Hotel s atmosférou polynézskeho letoviska dýcha eleganciou a je vhodný predovšetkým pre páry, ktoré si chcú užiť romantiku v súkromí, no zároveň mať záruku absolútneho komfortu a nezabudnuteľnej dovolenky.

Pozrite si dostupné termíny v tomto hoteli.

izba hotel Sofitel DubajAj takúto romantiku si môžete užiť v súkromí svojej izby. Zdroj: firotour.sk

Hotel Jumeirah Zabeel Saray

Ani posledný z hotelov službami za predošlými nezaostáva a jeho veľkou výhodou je, že na pláži ste iba za tri minúty a že je menej preplnená, ako to býva inde. K dispozícii však máte aj bazén či vstup do vodného parku Wild Wadi, čo sa určite oplatí vidieť.

hotel Jumeirah Zabeel Saray DubajHotel Jumeirah Zabeel Saray vás očarí hneď po príchode. Zdroj: firotour.sk

Celý komplex je ladený do osmanského dizajnu, čo pôsobí veľmi exoticky. Mnoho hostí vyhľadáva aj miestne wellness centrum Talise Ottoman, kde je dispozícii najväčší turecký kúpeľ na Blízkom východe, a to všetko s naozaj exkluzívnymi procedúrami. Na svoje si prídu aj cestovatelia, ktorí preferujú hotel s menším počtom detí, čo sa ráta nielen pri bazéne, ale aj počas večerí. Servírované jedlo pochádza z kuchýň všetkých kontinentov a niektorých poteší aj možnosť bezlepkovej stravy.

hotel Jumeirah Zabeel Saray Dubaj pohladBazén a hneď za ním more – je len na vás, čo si vyberiete. Zdroj: firotour.sk

Jednoducho povedané, hotel Jumeirah Zabeel Saray prekročí vaše očakávania a tí, ktorí ho navštívili, nešetria superlatívmi a tvrdia, že sa sem určite ešte vrátia.

Pozrite si dostupné termíny v tomto hoteli.

vnutri hotel Jumeirah Zabeel Saray DubajHotel Jumeirah Zabeel Saray vás prenesie do čias Osmanskej ríše. Zdroj: firotour.sk

Smer luxus v Dubaji

Všetky tri komplexy spája nielen lokalita, vysoká kvalita služieb a pozorný personál, ale aj ultramoderné vybavenie. Výhodou je aj to, že sa po umelom ostrove môžete presúvať z jedného komplexu do druhého, a tak stále vidieť niečo nové, ochutnať niečo iné.

Hotely tiež organizujú kyvadlovú dopravu na hlavné dubajské turistické lokality, čo vám ušetrí peniaze, no prenajať si môžete aj auto alebo vyskúšať supermoderné metro či plavbu loďou po kanáloch.

luxus v DubajiZaujímavosťou je, že na palube lode piť alkohol môžete, na brehu už ale nie.

Turistov to ťahá do svetoznámych nákupných centier, ako je Mall of the Emirates (20 minút cesty) či Dubai Mall (25 minút), ale aj do sveta zábavy Dubai Parks či do golfového klubu Emirates.

Ak máte možnosť a chuť, vydajte sa aj do Dubailandu v púšti, kde je vybudovaný nonstop lyžiarsky svah, pretekársky motoristický okruh, ekopark, ale aj najväčšie nákupné centrum sveta.

turisti v DubajiTuristi z celého sveta v Dubailande plnom zábavy.

Suverénne najnavštevovanejší však naďalej zostáva ikonický mrakodrap Burdž Chalífa, ktorý je so svojou výškou 828 metrov jednoznačne najvyššou stavbou sveta. Býva však pri ňom aj najkrajší ohňostroj sveta.

Burdz Chalifa v DubajiBurdž Chalífa v Dubaji je najvyššia budova sveta.

Kráľovský silvester

Hoci domáci Nový rok zvyčajne neoslavujú, kvôli veľkému prílivu turistov sa tento zvyk preniesol aj sem. Každý rezort organizuje svoju vlastnú zábavu a pri tejto príležitosti sa predbiehajú aj v tom, kto ponúkne zaujímavejší program. Treba však rátať s tým, že ceny v tomto období bývajú o niečo vyššie ako normálne. Môže vám teda prísť extra vyúčtovanie za mimoriadnu silvestrovskú večeru.

silvestrovsky ohnostroj DubajNajkrajší silvestrovský ohňostroj sveta je v Dubaji.

Samozrejme, všetko to závisí od konkrétneho rezortu. Odporúčame však, aby ste si večeru užili naozaj dosýta a toľko, čo hrdlo ráči. Po polnočnej paráde sa totiž nemusíte dočkať žiadneho väčšieho pokračovania. Silvestrovské oslavy sú totiž zvyklosťou Západu a v Dubaji sa po polnoci jednoducho začína ďalší deň.

Nech sa však pohnete kamkoľvek, nuda vám nehrozí. Ste predsa v päťhviezdičkovom hoteli, kde sa o vás zamestnanci chcú postarať naozaj kráľovsky.

Dubaj banner

mohlo by vás zaujímať

Čítať článok
24.5.2017
13067
Pozrite sa, akými farbami hýria najzvláštnejšie pláže našej planéty

Zelené, čierne, červené či viacfarebné. Aj také sú najkrajšie pláže na svete, za ktorými stojí príroda, ale aj ľudská nezodpovednosť.

Čítať článok
15.8.2017
21010
Marcel Siekel: Nie je pravda, že Slováci dostávajú v hoteloch horšie izby ako Rakúšania

Sú rakúske cestovky lepšie? Prečo sa tak málo lieta z Košíc? A ako to, že ceny dovoleniek rastú? Odpovedá riaditeľ CK FIRO-tour.