Rok 2017 sa končí, a preto nastal čas na rekapituláciu. Vďaka údajom CK FIRO-tour, jednej z 5 najväčších slovenských cestovných kancelárií, sme zostavili rebríček najpopulárnejších destinácií Slovákov v tomto roku. Kam sme najčastejšie chodili na letné dovolenky, ktoré exotické krajiny nás zlákali najviac a aké zahraničné lyžiarske strediská sú v kurze?

Na vzorke približne 25 400 cestujúcich, ktorí v roku 2017 vycestovali do zahraničia s CK FIRO-tour, sme zhodnotli nasledujúce:

Slovenskí dovolenkári majú najradšej Grécko

Spomedzi 45 ponúkaných zahraničných krajín v roku 2017 jednoznačne dominovalo Grécko a jeho ostrovy. Zo spomínaných 25 400 cestujúcich sem v roku 2017 cez FIRO-tour vycestovalo až 8954 dovolenkárov, čo je približne 35 % z celkového počtu.

Najobľúbenejšími dovolenkovými lokalitami v Grécku sa stali ostrovy Kréta a Rodos.


Pláž Matala na Kréte.

Uprednostňujeme Európu, ale pomaly sa vracia i Turecko

Hneď po Grécku cestovali Slováci na letné dovolenky najradšej do ďalších európskych krajín, a to konkrétne do Španielska (4834 cestujúcich) a Talianska (4180 cestujúcich).

Najvyhľadávanejšou lokalitou v Španielsku sa pritom stala Andalúzia, ktorá sa spolu s Krétou a Rodosom dostala do zostavy top 3 najpopulárnejších letných destinácií.

andaluzia-plaz-more-dovolenkaPohľad na pláž v mestečku Nerja na pobreží Costa del Sol v Andalúzii.

Tento rok vcelku pozitívne prekvapil záujem Slovákov o Turecko, ktoré v uplynulých sezónach zaznamenalo pokles turistov kvôli obavám z teroristických útokov.

Práve Turecko sa však po Grécku, Španielsku a Taliansku stalo štvrtou najobľúbenejšou destináciou Slovákov v roku 2017.

kapadocia-turecko-lietajuce-balony-nad-planinouKapadócia – jedno z najkrajších miest Turecka.

Na čele exotických destinácií stoja Spojené arabské emiráty

Exotické dovolenky síce lákajú Slovákov pomenej, napriek tomu však majú v ponuke cestovných kancelárií svoje miesto. Z exotiky oslovili v roku 2017 najviac Spojené arabské emiráty, do ktorých vycestovalo 974 klientov FIRO-tour.

Za Spojenými arabskými emirátmi sa s veľkým poklesom umiestnili Dominikánska republika (132 cestujúcich) a Kuba (120 cestujúcich).

dubaj-spojene-arabske-emiraty-pust-dovolenka-mestoPohľad na luxusný hotel Burdž al-Arab v Dubaji (Spojené arabské emiráty).

Keď zahraničná lyžovačka, tak jednoznačne v Rakúsku

Z horúcej exotiky poďme naspäť do zimnej reality, konkrétne k lyžiarskym strediskám. V ponuke všetkých lyžovačiek výrazne dominujú lyžovačky v rakúskych Alpách.

Najobľúbenejšími zahraničnými lyžiarskymi strediskami Slovákov sa totiž v roku 2017 stali Kaprun, Zell am See a Glockner Dolomiten.

lyzovacka-v-rakuskych-alpach-sneh-ladovecRakúske lyžiarske stredisko v Kaprune.

Ak pritom práve v tomto období uvažujete nad tým, kam ísť na dovolenku v roku 2018, inšpirovať sa môžete nielen naším zhrnutím preferencií Slovákov, ale aj aktuálnymi dovolenkovými tipmi riaditeľa FIRO-tour. :)

Autor: Kristína Biela

mohlo by vás zaujímať

Čítať článok
13.9.2017
14115
Máte radi pestré farby? Spoznajte 10 najfarebnejších miest na svete

Pozrite si 10 miest a štvrtí z celého sveta, ktoré pútajú pozornosť svojou nadpriemernou farebnosťou.

Čítať článok
4.11.2018
1691
Malebné pláže či obľúbený podnik Ernesta Hemingwaya: Čo ďalšie musíte vidieť na Kube?

Takmer polovica turistov prichádza na Kubu z Kanady. Pridajte sa k nim a objavte tie najkrajšie miesta na ostrove spolu s nami.