Megalomanské štadióny v Rusku, na ktorých sa odohrávajú ostro sledované Majstrovstvá sveta vo futbale 2018, aktuálne pútajú zraky miliárd divákov. V kontraste s nimi vám však v tomto článku ukážeme iné, neobvyklé ihriská, ktoré majú svoje osobité čaro. Ukazujú totiž, že keď raz niekto tento šport miluje, môže si ho zahrať kdekoľvek a s kýmkoľvek na svete. Napríklad aj uprostred Atlantiku či pod štítmi Álp.

1. Štadión Ottmar Hitzfield, Švajčiarsko

Vďaka umiestneniu vo výške 2000 metrov nad morom je štadión Ottmar Hitzfield v švajčiarskych Aplách najvyššie položeným štadiónom v Európe. Dostať sa sem dá lanovkou, ktorá naraz odvezie až 10 ľudí, prípadne krátkou 45-minútovou túrou.

 

A post shared by A.S.Adventure (@asadventure) on

 

2. The Float, Marina Bay, Singapur

Plávajúca platforma v singapurskej časti Marina May, ktorá slúži ako futbalový štadión, je najväčšou svojho druhu na svete. Kapacita tohto štadiónu je až 30-tisíc ľudí.

3. Allalin Glacier, Penninské Alpy, Švajčiarsko

Začiatkom marca 2016 si amatérske tímy z Talianska a Švajčiarska zahrali futbal aj na dočasnom nezvyčajnom ihrisku na ľadovci Allalin v Alpách. Zápas sa odohral vo výške približne 3500 metrov nad morom, čím sa okamžite zaradil k svetovým rekordom.

 

A post shared by A.S.Adventure (@asadventure) on

 

4. Štadión Eidi, Faerské ostrovy

Ľudia z Faerských ostrovov sú veľkými fanúšikmi futbalu, čoho dôkazom je fakt, že každá dedina tu má vlastné futbalové ihrisko. Najpozoruhodnejším štadiónom ostrovov je však, bez pochýb, Eidi, ktorý obklopuje severný Atlantický oceán.

 

5. Štadión Henningsvaer, súostrovie Lofoty, Nórsko

Na jednom z približne 80 ostrovov súostrovia Lofoty pri nórskom pobreží sa ukrýva jedno z najlepšie zachovaných (nielen futbalových) tajomstiev sveta. Ide o štadión v malej rybárskej dedinke Henningsvaer, ktorý má naozaj prekrásnu lokalitu.

6. Strecha obchodného domu, Šibuja, Tokyo

Na záver ešte jedno výnimočné ihrisko, ktoré síce nie je úplne futbalové, ale futsalové. Nachádza sa na vrchu obchodného centra v známej štvrti Tokya s názvom Šibuja. A bola by naozaj škoda opomenúť ho.

Poznáte aj iné unikátne štadióny a ihriská, ktoré podľa vás patria do tohto zoznamu? Dajte nám o nich vedieť v komentároch. A nezabudnite, finálový zápas futbalových majstrovstiev 2018 medzi Chorvátskom a Francúzskom sa odohrá už v nedeľu 15. júla o 17.00 hod. :)

mohlo by vás zaujímať

Čítať článok
20.2.2018
5294
Ako robiť lepšie fotky z lietadla? Dodržiavajte týchto 7 zásad fotenia počas letu

Vďaka týmto radám si ušetríte kopec času mazaním nevydarených záberov.

Čítať článok
5.6.2018
4278
8 výnimočných hotelov, v ktorých sa môžete ubytovať priamo pod vodnou hladinou

Poďte s nami objaviť šíry podvodný svet z pohodlia hotelovej postele či obývačky.