Fakultatívne výlety

Mexiko ponúka nekonečné možnosti spoznávania nevídaných miest. Ponorte sa do exotického Mexika a vyberte si jeden z ponúkaných výletov.

1. Výlet k najznámejšej mayskej pyramíde

Na vlastné oči uvidíte jeden z novodobých siedmych divov sveta. Vydajte sa na celodenný výlet k najznámejšej mayskej pyramíde Kukulkan, Chrám bojovníkov, uvidíte aj ihrisko Pelota či posvätnú prírodnú nádrž Cenote a ďalšie pamiatky. Ochutnáte pravé špeciality yucatánskej kuchyne ako cochinita pibil, frijoles alebo ručne pripravované kukuričné tortilly.

Užívať si budete kúpanie v krištáľovo čistom cenote a navštívite aj Valladolidu, ktorú založil v 16. storočí španielsky conquistador F. F. Montejo. Tu budete cítiť atmosféru „pravého Mexika“ a obdivovať koloniálnu architektúru v centre mesta, katedrálu San Servacio alebo Guvernérsky palác. Cena zahŕňa dopravu, nápoje počas cesty, vstupné a aj obed formou bufetu.

Orientačná cena: 119 dolárov za osobu


2. Romantická plavba na neobývané karibské ostrovy

Vydajte sa na plavbu po mori na neobývané karibské ostrovy Isla Conto. Chránená prírodná oblasť je plná tropických druhov zvierat, vtákov a rastlín. Využite možnosť šnorchlovať ku koralovému útesu. Po ostrove vás bude sprevádzať sprievodca, ktorý vám ukáže palmový les.

Počas výletu si oddýchnete na bielej pláži alebo zaplávate s rajou na majskom ostrove Isla Mujeres. Bude to deň plný dobrodružstiev.

Cena zahŕňa dopravu, kontinentálne raňajky, kávu, džús, plavbu loďou s all inclusive nápojmi, vybavenie na šnorchlovanie a obed.

Orientačná cena: 129 za osobu

3. Zažite reálny majský svet

Spoznajte užasné majské mesto Tulum, jedinečné svojou polohou priamo na pobreží karibského mora. Zaujimavý výlet Vás zavedie za poznaním reálneho majského sveta, pôjdete do majského centra Coba s najvyššou pyramídou na Yucatane Nohoch Muul. Vystúpite na pyramídu a uvidíte krásny pohľad na jazerá v Coba a koruny tropického pralesa. Ďalšou časťou výletov je majský vidiek, kde sa zoznámite so životom dnešných Mayov. 

V cene je doprava, obed alebo vstupné.

Orientačná cena: 125 USD za osobu


4. Objavte mŕtve more Mexika

Čaká vás krásny deň plný dobrodružstva a zábavy v jednej z najkrajších oblastí regiónu prezentovanú na Discovery Channel ako mŕtve more Mexika. Počas plavby uvidíte zaujímavé stromy mangrovníky a ružové plameniaky. Oddýchnete si pri obede s ponukou čerstvých rýb a prehliadke fantastického mayského mesta Ek Balam. Zažijete aj výstup na pyramídu či návštevu mayskej dedinky.

V cene je vstupné, lodný lístok, doprava, obed a nápoj.

Orientačná cena: 129 USD za osobu

5. Zažite plávanie s korytnačkami v podmorskom svete

Objavte krásy úžasného podmorského sveta. Dobrodružstvo začne v polovici mexickej džungle v najkrajších cenotoch na Riviera Maya Tak - Be - Ha. Zaplávate si v krištálovo čistej vode. Po tomto zážitku prídeme z džungle na jednu z najslávnejších korytnačích pláží Mayskej riviéry, kde na vás čaká úžasný morský svet.

S maskou, plutvami a šnorchlom budeme plávať s nádhernými veľkými morskými korytnačkami a uvidíme slávny karibský koralový útes. Vybavenie na šnorchlovanie, návšteva koralového útesu a podzemné rieky - Cenote sú v cene, rovnako ako špecializovaný sprievodca, fľaša vody a občerstvenie, doprava minibusom.

Orientačná cena: 85 USD za osobu


6. Kráľovské plávanie s delfínmi

Vydajte sa na výlet do morského akvária v Karibskom mori. Určený je len pre 8 osôb, ktoré si budú môcť zaplávať medzi delfínami. Zažiť budete môcť šnorchlovanie s rajami a ďalšie aktivity v delfináriu na Isla Mujeres. Vychutnávať si pritom budete All-inclusive nápoje a výborné jedlá počas celého dňa.

Za príplatok budete môcť preskúmať okolie ostrova Isla Mujeres. Uvidieť budete môcť korytnačiu farma, haciendu piráta Mundac či chrám majskej bohyne Ixcel. Navštívite tiež najkrajšiu pláž na ostrove Playa Norte a karibské mestečko so zaujímavou architektúrou.

V cene je doprava loďou, obed, nápoje vstupné a miestny sprievodca. Transfér do Cancunu a späť za príplatok.

Orientačná cena: 159 USD za osobu

7. Dobrodružná plavba motorovým člnom

Preveziete sa motorovým člnom po lagúne Nichupté cez mangrovníky a rieku do Karibského mora, kde budete šnorchlovať pri koralovom útese.

V cene: plavba motorovým člnom, vybavenie na šnorchlovanie, miestny sprievodca, nápoj počas výletu. Príplatok za prístavné mólo: 7 USD za osobu, transfer 15 USD za osobu. Tam aj späť.

Orientačná cena: 76 USD za osobu

Uvedené ceny sú iba orientačné. Presné ceny a programy výletov vám ponúkne delegát na mieste.

Môže vás zaujímať:
Dovoleka v Mexiku
Letoviská v Mexiku

Vyberte si zo širokej ponuky hotelov

Neviete sa rozhodnúť? Použite náš online filter dovoleniek. Radi vám pomôžu aj naši odborníci na telefónnom čísle 0911 116 010 alebo priamo v našich pobočkách.