Popis hotela
Termíny a ceny

Neobjavený Wales - zem hradov, údolí a hôr

11.08. - 18.08. Vybrať iný termín
-8%
1 287 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky

Windsor • Cardiff • Tenby • St. Davids • Brecon Beacons • Snowdonia • Caernarfon • Chester

Prvé voľné termíny mojej dovolenky

Program zájazdu

1. deň:
odlet z Prahy do Londýna. Po prílete prejazd do pokojného mestečka Windsor, kde sa nachádza najväčší obývaný hrad na svete a oficiálne sídlo kráľovnej. Prehliadka podľa časových možností. Prejazd na ubytovanie v oblasti Cardiffu a nocľah (2 noci).

2. deň:
raňajky. Návšteva Cardiffu - hlavného mesta Walesu. Užijete si prehliadku mesta, ktoré je pokojné a pritom živé, historické a pritom moderné. Uvidíte najznámejšie pamiatky ako je napr. Millennium Stadium alebo krásne zrekonštruovaný Cardiff Bay. Návšteva hradu Cardiff v centre mesta, ktorý stojí na mieste rímskej pevnosti. V popoludňajších hodinách návšteva múzea pod širým nebom St. Fagans, ktoré mapuje život vo Wales od dôb Keltov do nedávnej minulosti. Uvidíte originálne welské domy, hrad, záhrady a ukážky remiesiel starých Velšanov. Návrat na hotel a nocľah.

3. deň:
po raňajkách navštívite Big Pit, bývalý uhoľný dol, kde máte možnosť fárať v ťažnej klietke do hĺbin a prehliadnuť si podzemné pracovisko. Ďalej budete pokračovať do národného parku Brecon Beacons, v ktorom sú rozsiahle listnatné lesy, dlhé údolia, veľké vresovisko, jazerá a vodopády s bohatou flórou. Potom návšteva pálenice Penderyn, kde ochutnáte pravú velskú whisky. Prejazd na ubytovanie a nocľah (2 noci).

4. deň:
raňajky. Celodenný výlet do najzápadnejšieho výbežku Walesu. Prvá zastávka bude v Národnej botanickej záhrade, ktorá sa pýši hneď niekoľkymi unikátmi – nachádza sa tu napríklad najdlhší trvalkový záhon v Európe, alebo ojedinelý skleník, o ktorom zistíte prečo sa nedá vyfotiť. Ďalej pôjdete do pôvabného rybárskeho mestečka Tenby, kde budete mať čas na prechádzku po krásnej pláži. A potom navštívite najmenšie mesto Veľkej Británie St. Davids, kde je biskupský palác a ohromujúca katedrála, v ktorej sú uložené ostatky sv. Dávida, patróna Walesu. Návrat na hotel a nocľah.

5. deň:
raňajky. Cesta do severného Walesu s prehliadkou prístavného mesta Aberystwyth. Pokračovať budete v národnom parku Snowdonia s návštevou populárnej turistickej dedinky Portmeirion, ktorá bola vytvorená architektom C. W. Ellisom v rokoch 1925-1976 v štýle talianskych dediniek. Nocľah (3 noci).

6. deň:
raňajky. Dnešné dopoludnie strávíte v národnom parku Snowdonia, kde sa môžete zviesť horskou železnicou s výhľadmi na vrchol najvyššej velskej hory Mount Snowdon (1 085 m n. m.). V popoludňajších hodinách navštívite Caernarfon a jeho hrad, v kterom bol korunovaný Charles na princa z Walesu. Návrat na hotel a nocľah.

7. deň:
po raňajkách prejazd po moste na ostrov Anglesey – nejsevernejšiu časť Walesu s prekrásnou prírodou so zastávkou v mestečku s najdlším názvom na svete Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch. Prehliadka neolitickej hrobky Barclodiad y Gawres s prechádzkou po pláži. Tiež navštívite Plas Newydd, čo je veľkolepý pánsky dom s parkom a záhradami. A na záver navštívite mestečko Beaumaris s vodným hradom a krásnymi výhľadmi na pobrežie.  Návrat na hotel a nocľah.

8. deň
raňajky. Návšteva stredovekého mesta Chester, ktoré je plné tudorovských a viktoriánských budou so zachovalými hradbami od čias Rimanov. Prejazd na letisko v Manchesteri a odlet do Prahy.


Zmena programu vyhradená
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

20
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky, polpenzia

Čítať viac
Služby za poplatok

Služby za poplatok

7x večera príplatok cca 219 EUR

jednolôžková izba za príplatok 183 EUR

Čítať viac
Hodnotenia klientov: 5.2 / 6