Popis hotela
Termíny a ceny

Na skok do Škótska

19.09. - 23.09. Vybrať iný termín
-8%
919 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky

Edinburgh • Falkirk • Stirling • Glen Coe • Fort William • Skye • Loch Ness • Pitlochry • Glasgow

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
9.7. - 13.7.2020
4 noci
9.7. - 13.7.2020
4 noci
9.7. - 13.7.2020
4 noci
9.7. - 13.7.2020
4 noci
17.9. - 21.9.2020
4 noci

Program zájazdu

1. deň:  
odlet z Prahy do Edinburghu. Po prílete transfer do centra a prehliadka mesta s nenapodobiteľnou atmosférou, ktoré svojou polohou patrí medzi najkrajšie na svete. Návšteva mohutného hradu s expozíciou škótskych korunovačných klenotov. Príjemná bude isto prechádzka po tzv. Royal Mile lemovaná mnohými historicky cennými stavbami ako je napríklad katedrála St. Giles či palác Holyrood House - sídlo kráľovnej. Nocľah.

2. deň: 
po raňajkách odjazd k Falkirkskému kolesu, čo je originálny rotačný výťah, ktorý prepája západné a východné pobrežie Škótska. Potom bude nasledovať návšteva kráľovského mesta Stirling, ktoré je spojené s históriou Williama Wallaca známeho ako Statočné srdce. Prehliadka stredového renesančného hradu, ktorý sa týči na strmej skale. Ďalej sa cesta bude kľukatiť západnou časťou Škótskej vysočiny. Najskôr prejdete k najväčšiemu škótskemu jazeru Loch Lomond a potom nádhernými prírodnými scenériami k najkrásnejšiemu údoliu Škótska Glen Coe s tajuplným vresoviskom Rannoch MoorNocľah (2 noci).

3. deň:  
raňajky. Celodenný výlet ­na najväčší ostrov Vnútorných Hebríd – Skye pýšiaci sa jednými z najrozmanitejších a najpôsobivejších scenérií Veľkej Británie. Prekráčate panoramatickou cestou míňajúcu horské masívy a zastavíte sa na najfotografovanejšom škótskom hrade Eilean Donan Castle. Na ostrove je vidieť bizarnú krajinu a pôvabné miesta, napríklad hrad Dunvegan, ktorý už niekoľko storočí patrí klanu MacLeodovcov. Ponúka krásnu záhradu vhodnú k rozjímaniu a možnosť plavby k voľne žijúcej kolónii tuleňov (v prípade priaznivého počasia). Na záver dňa zastávka v mestečku Portree s malebným prístavom, kde je možné ochutnať typické jedlo fish and chips (rybu s hranolkami). Návrat na ubytovanie a nocľah.

4. deň: 
raňajky. Dnešná trasa povedie údolím Great Glen cez malebný Fort Augustus, kde sa zastavíte pri unikátnej technickej pamiatke Kaledonského kanálu, až k povesťami opradenému jazeru Loch Ness so zastávkou pri zrúcanine hradu Urquhart Castle. Navštívite malebné mestečko Pitlochry, kde sa môžete prejsť k vodnej elektrárni s prieplavom pre lososy a navštíviť miestnu dielňu, kde sa vyrábajú unikátne šperky z vresu. Taktiež je možné navštíviť pálenicu škótskej whisky. Nocľah.

5. deň 
raňajky. Cestou do Glasgow prejadz okolo slávneho červeného železničného mostu Forth Bridge. Krátká prehliadka Glasgow, kde si prezriete katedrálu sv. Munga. Transfer na letisko a odlet do Prahy.

Zmena programu vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

20
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky, polpenzia

Čítať viac
Služby za poplatok

Služby za poplatok

4x večere poplatok cca 145 EUR

Čítať viac

Poznámky

Cena nezahŕňa vstupné cca 90 GBP

Hodnotenia klientov: 5.5 / 6