Popis hotela
Termíny a ceny

Grand tour Rumunskom

27.08. - 04.09. Vybrať iný termín
-8%
993 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny mojej dovolenky
27.8. - 4.9.2019
8 nocí
27.8. - 4.9.2019
8 nocí
7.7. - 15.7.2020
8 nocí
7.7. - 15.7.2020
8 nocí
25.8. - 2.9.2020
8 nocí

Program zájazdu

1. deň:
prílet, transfer do Brašova, ubytovanie a večera v Brašove.
2. deň:
raňajky, transfer do Sinaia a návšteva jedného z najkrajších hradov Európy, Peles. Hrad bol postavený kráľom Carolom I. (princ Karl z Hohenzollern-dynastie Sigmaringen), ako jeho letné sídlo, a ukrýva rozsiahlu zbierku umeleckých diel, zbraní, starožitností, cenných kníh a viac ako 2000 obrazov vo svojich viac ako 160 izbách. Fakultatívne ochutnávka vín a obed v preslávenej vínnej pivnici Rhein Azuga. Nasleduje transfer do Bran a prehliadka hradu Bran, viac známeho ako Draculov hrad, zaujímavá architektonická pamiatka, cenená predovšetkým vďaka svojej kráse a spojenie s legendárnym grófom Draculom. Prvé zmienky o ňom nájdeme v 14. storočí, neskôr bol renovovaný pod dohľadom českého architekta Karla Limana, ktorý stojí tiež za renováciou ďalších významných pamiatok, hradu Peles v prvej polovici 20. storočia. Prehliadka Brašova, ubytovanie, večera a nocľah v Brašove.
3. deň:
po raňajkách sa cesta do Prejmer, kde navštívime jednu z pamiatok svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, miestny opevnený kostol. Ďalej bude cesta pokračovať cez okázalú a divokú tiesňavu Bicaz až k brehom známeho jazera Lacu Rosu čiže Červeného jazera. Lacu Rosu sa vytvorilo v roku 1838, kedy zosuv pôdy prehradil rieku Bicaz, ešte dnes z vody bohatej na pstruhy vyčnievajú kmene niekoľkých smrekov, to všetko obklopené nádhernou prírodnou scenériou. Ďalej budeme pokračovať do Praid a dedinky Corund preslávených ako tradičné centrum keramiky, ktorú tu v 18. st. začali vyrábať Nemci. Dnešný deň zakončíme cestou do rodiska Draculu oblasti Sighisoara, kde sa ubytujeme. Večera, nocľah.
4. deň:
raňajky, dnes navštívime mestečko Sighisoara, stredovekú pevnosť s úzkymi dláždenými uličkami a farebnými domami, ďalej dom, kde sa pred 600 rokmi narodil princ Vlad Dracula alias Dracula z románu Brama Stockera. Transfer do Turda a návšteva soľnej bane Turda Salina. Tu sa viac ako 100 metrov pod zemou ukrýva svet, ktorý vás ohromí, hovorí sa o ňom ako o najkrajšom podzemnom mieste na zemi. História bane siaha až tisíce rokov späť, prvýkrát sa v ňom začala ťažiť soľ už v 11. storočí a ukončená bola až v roku 1932. Večera a ubytovanie v Alba Iulia.
5. deň:
po raňajkách navštívime citadelu Alba Carolina, postavenú Carolom VI., cisárom Svätej Ríše Rímskej, ktorá je považovaná za najpozoruhodnejšiu a jednu z najväčších barokových citadel v južnej Európe, najmä vďaka jej triumfálnej bráne, ktorá umožňuje prístup do veľkej pevnosti. Transfer do Hunedoara, návšteva gotického hradu Corvin, ktorý vás uchváti svojou krásou a výnimočnou atmosférou. Tento odkaz transylvánskej dynastie Hunyadi bol zaradený do zoznamu "10 najzaujímavejších hradov a palácov". Fakultatívne návšteva pevnosti Deva, ktorá ponúka krásny výhľad na okolie (lanovkou). Večera a nocľah v Sibiu.
6. deň:
raňajky, prehliadka mesta Sibiu so stredovekým centrom: Veľké námestie, Malé námestie, Most klamára. Návšteva Múzea ľudových umení na malebnom mieste v lesoch Dumbrava Sibiului, kúsok od Sibiu. Transfer do Sibiel, prehliadka mestečka a múzea Ikon (maľované na skle). Tradičná večera s ľudovou show vo vidieckom penzióne. Nocľah v Sibiu.
7. deň:
po raňajkách nás čaká dychberúce putovanie alpskou cestou Transfagarasan, vedúce pohorím Fagaraš až na ľadovcové jazero Balea. Tu budete mať priestor na fotenie a zachytenie nádherných panorám. Cesta pokračuje do mestečka Curtea de Arges, kde v minulosti sídlili valašské kniežatá a ktoré bolo určitú dobu hlavným mestom Valašska. Miestnou pýchou je rovnomenný kláštor s biskupskou katedrálou, ktorého stavba bola dokončená v 16. storočí, ktorý navštívime. Vnútri možno nájsť kráľovské hrobky Carola I. a jeho manželky. Legenda hovorí, že hlavný kamenár Manola do múrov kostola zaživa zamuroval svoju manželku, pretože to malo zaručiť úspech diela. Transfer do Bukurešti, večera, nocľah.
8. deň:
raňajky, prehliadka mesta, historického centra, skanzenu a budovy Parlamentu, druhej najväčšej budovy na svete. Možnosť nákupov alebo dlhšej prehliadky mesta. Tradičná večera so živou hudbou v historickej reštaurácii v centre mesta. Nocľah.
9. deň:
raňajky, transfer na letisko, odlet do Prahy.

Zmena programu vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

20
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecká z Prahy, Vieeň na vyžiadanie

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia

Čítať viac
Hodnotenia klientov: 5.3 / 6