Popis hotela
Termíny a ceny

Bukurešť, Brašov a Dunajská Delta - predĺžený letecký víkend

24.09. - 29.09. Vybrať iný termín
-8%
845 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny mojej dovolenky
24.9. - 29.9.2019
5 nocí
24.9. - 29.9.2019
5 nocí

Program zájazdu

1. deň: prílet do Bukurešti, transfer do Brašova, prehliadka mesta, večera a nocľah v Brašove.
2. deň: po raňajkách sa vydáme do Prejmer, kde navštívime jednu z pamiatok svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, miestny opevnený kostol. Ďalšou zastávkou bude Rasnov a návšteva stredovekej pevnosti, potom už transfer na Bran a prehliadka hradu Bran, viac známeho ako Draculov hrad, zaujímavá architektonická pamiatka, cenená predovšetkým vďaka svojej kráse a spojenie s legendárnym grófom Draculom. Prvé zmienky o ňom nájdeme v 14. storočí, neskôr bol renovovaný pod dohľadom českého architekta Karla Limana, ktorý stojí tiež za renováciou ďalšej  významnej pamiatky, hradu Peles v prvej polovici 20. storočia. Večera a ubytovanie v Brašove.
3. deň: raňajky, transfer do Sinaia a návšteva jedného z najkrajších hradov Európy - Peles. Hrad bol postavený kráľom Carolom I. (princ Karl z Hohenzollern-dynastie Sigmaringen), ako jeho letné sídlo a ukrýva rozsiahlu zbierku umeleckých diel, zbraní, starožitností, cenných kníh a viac ako 2000 obrazov vo svojich 160-tich izbách. Fakultatívne ochutnávka vín a obed v preslávenom vínnej pivnici Rhein Azuga. Transfer do Tulcea, ubytovanie a večera v hoteli v Tulcea

4. deň: po raňajkách sa vydáme na plavbu Dunajskú Deltou, kde v mokradiach, stojatých a tečúcich vodách žije vyše 1200 druhov rastlín, 300 druhov vtákov a 45 druhov rýb. Delta je tiež významným hniezdiskom ťažného vtáctva. K videniu je tu napr .: kormorán veľký euroasisjský, kormorán malý, pelikán biely, pelikán kučeravý, bučiak nočný starosvetský, volavka vlasatá, volavka biela, volavka striebristá, volavka purpurová. Popoludní transfer do Bukurešti, večera a nocľah.
5. deň: raňajky, prehliadka Bukurešti, návšteva Starého mesta, skanzenu a budovy Parlamentu. Večer potom tradičná večera so živou hudbou v centre Bukurešti, nocľah.
6. deň: po raňajkách transfer na letisko, odlet do Prahy.

zmena programu vyhradená

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecká z Prahy, na vyžiadanie Viedeň

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia

Čítať viac
Hodnotenia klientov: 5.3 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}