Popis hotela
Termíny a ceny

Najkrajšie miesta Ománu

13.10. - 20.10. Vybrať iný termín
-8%
1 949 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
Muscat • Quriyat • Wadi Dayqah • Bimmah • Wadi Shab • Sur • Ras Al Hadd • Al Kamil • Wadi Bani Khalid • Wahiba Sands •Bahla • Al Hamra • Nizwa • Birkat al Mauz • Mussanah • Muscat
Prvé voľné termíny mojej dovolenky
13.10. - 20.10.2019
7 nocí
1 949,48 €
17.11. - 24.11.2019
7 nocí
1 949,48 €
17.11. - 24.11.2019
7 nocí
1 949,48 €
19.1. - 26.1.2020
7 nocí
2 023,08 €
19.1. - 26.1.2020
7 nocí
2 023,08 €

Informácie o vízach

vstupné vízum do Ománu (cca 53 USD)

Program zájazdu

1. deň: v dopoludňajších hodinách odlet z Prahy, prílet do Muscatu vo večerných hodinách. Po vybavení nevyhnutných formalít bude nasledovať transfer do mestského hotela Ruwi****, ubytovanie, večera a nocľah.
2. deň: individuálne voľno, ktoré môžete stráviť odpočinkom na pláži. Odporúčame však fakultatívny výlet s ochutnávkou tradičnej Ománskej kultúry. Jazda starou časťou Muscatu okolo rybárskych domčekov Vás zavedie do Asociace ománských žien, ktoré Vás zoznámia s históriu, súčasnosťou aj plánovanou budúcnosťou ománských žien, niektoré z nich pôsobia v radách ministeriek. Nasleduje cesta do oblastí Seeb, kde navštívite ománsku rodinu, ktorá pre Vás pripraví tradičný ománsky obed. Návrat do hotela na večeru a nocľah.
3. deň: po raňajkách v hoteli sa vydáte na prehliadku mesta Muscat, pri ktorej navštívite Veľku Mešitu sultána Quaboosa, originálny príklad modernej arabskej architektúry, slávnostne otvorenej v roku 2001. Nasleduje zástavka na fotografovanie pri Kráľovskej Opere, jej akustika patrí k najlepším na svete. Návšteva jedného zo starých trhov, Mutrah souk, ktorý skrýva obchodíky so  skutočnými pokladmi, najmenšie ománske kadidla, tradičné tepané strieborné zbrane kandjar, korenie, šperky, šatky, čulý ruch, vône a zvuky typické pre arabský trh. V múzeu Bait Al Zubair, nachádzajúcim sa v starom meste, uvidíte zbierky pripomínajúce staré tradície a spôsob života obyvateľov Ománu. Následná prehliadka starého mesta s jeho mnohými pamätihodnosťami, medzi ktoré patria pevnosti Jalali a Mirani, staré opevnenie mesta, ale aj niekoľko ďalších múzeí. Návrat do hotelav popoludňajších hodinách, individuálne voľno, večera a nocľah.
4. deň: po raňajkách nasleduje odchod z hotela do oblasti Quiyat, jedná sa o zhruba 30 rôznych dediniek vedľa seba, s rekonštruovanou pevnosťou. Neďaleko sa nachádza priehrada Wadi Dayaqh Dam zásobujúca vyprahnutú krajinu Ománu vodou. Ďalšou zastávkou bude prepadlina Bimmah, ktorá vznikla prepadnutím vápencového stropu podzemnej jaskyne. Krásny prírodný úkaz, kde si okrem pekných fotiek, môžete aj zaplávať. Pokračovanie v ceste do Wadi Shab, ktorým prejdete a budete mať možnosť pozorovať malé terasovité políčka, početné jazierka, datľové a bananovníkové plantáže a vynaliezavý zavlažovací systém. Obed v miestnej reštaurácie prípadne obedový balíček (piknik). Zástavka s možnosťou kúpania pri nádhernej menšej pláži so žiariacim bielym pieskom a tyrkysovou vodou White Sands Beach, ktorá je vsadená do skalnatého pobrežia Wadi Shab a Wadi Tiwi. Prejazd do starého mesta Sur s tradičnou lodenicou, kde sa dodnes ručne vyrábajú historické drevené lode Dhow. Poslednou zástavkou tohto dňa bude návšteva najvýchodnejšej oblasti sultanátu, kde sa nachádza pláž Raas Al Hadd, kam každoročne pripláva množstvo korytnačiek, aby na tunajších plážach nakládli svoje vajcia. Budete ubytovaní v blízkom hoteli a potom odvezení na jedno z miest, kde korytnačky, s trochou šťastia, budete môcť pozorovať. Večera a nocľah v hoteli Sur Plaza***. 
5. deň: po raňajkách sa vídate do mesta Al Kamil so starými strážnymi vežami a malým trhoviskom. Pokračovanie do Wadi Bani Khalid, kam po celý rok priteká voda. Po krivolakej ceste po horskom úbočí vstupíte dovstúpite do dlhého, obklopeného dedinkami a úrodnými plantážami. Voda vytekajúca z niekoľkých prameňov je zachytávaná v priezračných jazierkach, k ním sa dostanete po početných cestičkách a mostíkoch. Obed v miestnej reštaurácii, prípadne obedový balíček (piknik). Následne výlet do Wahiba (tiež Sharqiya) Sands, kde si môžete vychutnať arabskú púšť a zoznámiť sa so spôsobom života beduínov, ktorí tu stále žijú a chovajú dobytok. Večera a nocľah v púštnom kempe Arabian Oryx Camp s pozorovaním západu slnka je skvelým zážitkom. 
6. deň: raňajky v kempe a odchod na prehliadku hradu Jabreen, ktorý stojí osamotene na pustej pláni, na pozadí horského masívu JebelAkhdar a je jedným z najkrajších v zemi. Obed v miestnej reštaurácii, prípadne obedový balíček (piknik). Následne sa dostanete do Bahly, mesta hrnčiarov. V tomto malom meste si pozriete rozsiahlu, novo opravenú pevnosť, zaznamenanú na zozname UNESCO, mieste trhovisko a ďalšie zaujímavosti. Potom dôjdete do historicky zachovaného horského mestečka Al Hamra, kde sa okolo tradičných domov z hlinených tehál zdá, že sa tu zastavil čas. V popoludňajších hodinách ubytovanie v hoteli Golden Tulip**** v Nizwe a nocľah.
7. deň: po raňajkách odchod do zeleňou obklopeného mesta Nizwa, kde sa nachádza najdlhší zavlažovací systém v zemi (falaj). Tu si pozriete impozantnú pevnosť zo 17. storočia, ktorému dominuje 40 metrov vysoká centrálna veža s krásnym výhľadom na Nizwu a okolie. Za návštevu stojí souk, miestne trhovisko. Obed v miestnej reštaurácii, prípadne obedový balíček (piknik). Cesta Vás ďalej zavedie do dedinky Birkat al Mawz v podhorí Jebel Shams, kde si pozriete pomerne rozsiahle zvyšky pôvodných obydlí, niektoré aj čiastočne obývané. Prejazd do hotelového rezortu Millennium Resort Mussanah**** so službami all inclusive, popoludňajšie individuálne voľno a nocľah.
8. deň: individuálne voľno v hoteli Millennium Rezort Mussanah**** so službami all inclusive, popoludní odhlásenie z hotela, transfer na letisko, odlet z Muscatu v nočných hodinách tesne po polnoci nasledujúceho dňa.
9. deň: prílet do Prahy v skorých ranných hodinám.

Zmena programu vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
odlet z Viedne na vyžiadanie
Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

podľa programu
Čítať viac
Hodnotenia klientov: 5.2 / 6