Popis hotela
Termíny a ceny

To najlepšie z Kostariky

17.11. - 24.11. Vybrať iný termín
-8%
2 207 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny mojej dovolenky
1.3. - 8.3.2020
7 nocí
2 427,88 €
1.3. - 8.3.2020
7 nocí
2 427,88 €
17.11. - 24.11.2020
7 nocí
2 427,88 €
17.11. - 24.11.2020
7 nocí
2 427,88 €

Informácie o vízach

odletová taxa z Kostariky - cca 30 USD - platba pri odlete

Program zájazdu

  1. deň:

odlet z Prahy do San José s prestupmi, transfer do hotela. Ubytovanie. Nocľah v San José alebo v okolí.

  1. deň:

raňajky. Prvý deň začnete cestou smerom do Národného parku El Arenal s rovnakonazvaným vulkánom, ktorý je symbolom Kostariky. Kým sa dostanete do cieľa, čaká Vás niekoľko veľmi zaujímavých zastávok. Ako prvá vás cesta, počas ktorej si budete vychutnávať krásne vyhliadky na okolitú krajinu s kávovníkovými plantážami a výhľadmi na hlavné mesto San José, dovedie k Národnému parku vulkánu Poás. Na vrchole kráteru sa nachádza tzv. dažďový les, kde budete mať pocit, že ste doslova nad mrakmi. Po prehliadke NP Poás cesta pokračuje do parku Cataratas de la Paz (Vodopády kľudu), kde Vás okrem prehliadky čaká tiež chutný obed. Park je tvorený sústavou 5 úchvatných vodopádov, zoologickou záhradou v strede tropického dažďového lesa, návštevníci sa môžu tešiť na viac než 40 druhov vtákov vrátane tukanov, opičky s bielou tvárou  „capuchinos“, park motýľov, ale tiež šelmy ako je puma alebo jaguár a botanická záhrada plná orchideí a bromélií. Vo večerných hodinách dorazíte do cieľa, do El Arenal. Ubytovanie. Nocľah v okolí El Arenal.

  1. deň:

raňajky, doobeda voľno pre oddych pri hotelovom bazéne, poobedná návšteva NP Vulkán El Arenal (vstupné nie je zahrnuté v cene). Počas výstupu k vrcholu vulkánu budete prechádzať dažďovým lesom, ale tiež oblasťami, kde je stále vidieť ich zničenie sopečnou činnosťou. Výstup ponúka ďalšiu ukážku tunajšej typickej exotickej fauny a flóry a najviac zaujímavé sú lávové útvary, ktorým dominujú „Coladas de lava 1992“ - špecifické útvary vytvorené akumuláciou lávy počas roku 1992, kde bol vulkán veľmi aktívny. Po prehliadke NP El Arenal Vás čaká zaslúžená relaxácia v termálnych prameňoch Baldi a večera. Nocľah v okolí El Arenal.

  1. deň:

raňajky. Plavba po jazere Arenal do rezervácie Monteverde. Monteverde sa nachádza 1400 m n. m. a je známa svojimi zahmlenými lesmi, bohatou flórou a faunou (150 druhov plazov, 500 druhov motýľov, 100 druhov zvierat vrátane púm a jaguárov, 400 druhov vtákov...). V tejto oblasti nemožno vynechať prechádzku „Caminata de la historia de los Puentes Colgantes“ - prechádzka je po visiacich mostoch v korunách stromov s najväčšou exhibíciou motýľov a kolibríkov vo voľnej prírode (vstupné nie je zahrnuté v cene). Ubytovanie v štýlovom hoteli tvorenom sústavou bungalovov uprostred tropickej prírody, k hotelu patrí 5 km súkromných turistických trás. Nocľah.

  1. deň:

raňajky. Odchod z hotela smerom k jednej z najkrajších pláží Kostariky Playa Manuel Antonio. Počas cesty bude zastávka v typickej dedinke Jacó (možnosť nákupov) a na moste Tárcoles, kde budete mať možnosť pozorovať krokodílov. Poobede príjazd k pláži Manuel Antonio. Ubytovanie v blízkosti NP Manuel Antonio, individuálne voľno. Nocľah.

  1. deň:

raňajky. Poldenná návšteva Národného parku Manuel Antonio - v žiadnom prípade nie je možné vynechať prehliadku najznámejšieho a najkrajšieho NP Kostariky (vstupné nie je zahrnuté v cene). Tuto perlu Kostariky vám predstaví sprievodca s odbornými znalosťami domácej prírody a jedinečne zachovaného tropického dažďového lesa a jeho bio-diverzity. Súčasťou NP je nie len magická príroda, tropická fauna a flóra, ale tiež prekrásne panenské pláže. Po zvyšok dňa je individuálne voľno. Nocľah.

  1. deň:

raňajky. Voľný deň k oddychu v areáli hotela alebo na krásnej pláži Manuel Antonio. Nocľah.

  1. deň:

Raňajky. Odchod do San José (podľa času odletu možnosť krátke panoramatické prechádzky mestom). V poobedňajších /podvečerných hodinách transfer na letisko. Odlet do Prahy s prestupmi.

  1. deň:

prílet do Prahy

Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Čítať viac

Poznámky

Cena zájazdu nezahŕňa: príplatok za 1 lôžkovú izbu (cca 480€), vstupy do NP, iné stravovanie ako je uvedené, prepitné pre miestny personál, osobné výdaje, odporúčaná čiastka na vstupy, stravovanie, nákupy suvenírov atd. cca 500USD /osoba, odletová taxa z Kostariky- cca 30USD platba pri odlete

Hodnotenia klientov: 5 / 6