Popis hotela
Termíny a ceny

Putovanie Iránom a Azerbajdžanom

12.09. - 22.09. Vybrať iný termín
-8%
2 428 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny mojej dovolenky

Program zájazdu

 1. deň: odlet z Prahy do Teheránu (s prestupom).
 2. deň: po prílete skoro ráno do Teheránu transfer do hotela a ubytovanie. Po raňajkách prehliadka Teheránu s návštevou najvýznamnejších pamiatok a múzeí napr. historické Národné múzeum so zbierkou archeologických pokladov, mestské opevnenie a palác Golestán. V prípade pekného počasia výjazd na vyhliadku nad Teheránom. Večera a nocľah.
 3. deň: raňajky. Odjazd do Hamadánu a prehliadka mesta, pri ktorej uvidíte skalné nápisy Gádžnamé, mauzóleum Avíceny, hrobky Ester a Murdochaje, pamätník Baby Tahera. Ubytovanie v Hamadánu. Večera a nocľah.
 4. deň: raňajky. Odjazd do dedinky Soltaniyeh (jej meno v preklade paradoxne znamená „Mesto sultánov“) a prehliadka Gonbad-e-Soltaniyeh Tato architektonicky unikátna hrobka mongolského vládcu Iránu sultána Oljeitu s jednou z najväčších kopúl na svete je zaradená v zozname UNESCO. Po návšteve starého bazáru v meste Zandžán, ktoré patrilo k dôležitým mestám na Hodvábnej ceste, ubytovanie. Večera a nocľah.
 5. deň: raňajky. Cestou do Tabrízu prehliadka starobylého mesta Maragheh a jeho pamiatok. Mesto je obklopené zvyškami hradieb so štyrmi bránami a dvoma kamennými mostmi postavenými za vlády mongolských chánov. Ubytovanie v Tabrízu. Večera a nocľah.
 6. deň: raňajky. Pri prehliadke Tabrízu navštívime najcennejšiu pamiatku, ktorou je Modrá mešita. Ďalej citadelu, múzeum, kamenný most Quari, bránu Nobar a najstarší bazár na Strednom východe zapísaný na zozname UNESCO. Popoludní návšteva malebnej dedinky Kandovan vytesanej do homolovitých skál v štýle tureckej Kappadokie. Návrat do Tabrízu. Večera a nocľah.
 7. deň: raňajky. Odjazd do hornatej oblasti provincie Západný Azerbajdžan, kde sa v blízkosti mesta Maku nachádza stredoveký arménsky kláštor svätého Tadeáša - Ghara Kelisa (Čierny Kostol) zaradený do zoznamu UNESCO. Jeho najstaršie časti sa datujú do 10. storočia. Po zemetrasení v roku 1319 bol obnovený. Súčasná podoba je z roku 1811 a kopíruje architektonicky katedrálu v Echmiadzin – sídle katolíka Arménskej apoštolskej cirkvi. Návrat do Tabrízu. Večera a nocľah.
 8. deň: raňajky. Po prekročení azerbajdžanskej hranice bude nasledovať prejazd do Baku. Pred ubytovaním v hlavnom meste ešte navštívime pevnosť v Mardakane na polostrove Absheron. Večera a nocľah.
 9. deň: raňajky. Po zastávke u Yanar Dag (Ohňové hory), kde nepretržite horí plameň zemného plynu navštívime Chrám večného ohňa Atešgah. Popoludní prehliadka Baku pri ktorej nebude chýbať veža Maiden Tower a palác Shirvanshah či Yashil Bazar a poklady Azerbajdžanu v kultúrnom centre Heydar Aliyev. Na záver hodinová plavba loďou. Večera a nocľah.
 10. deň: raňajky. Cestou do Gobustanu zastávka pri bahenných sopkách a v miestach, kde sa nachádza unikátne skalné petroglyfy, z ktorých najstarší sa datujú cca 8000 rokov pr.n.l. a sú zaradené na zoznam UNESCO. Prehliadka Gobustanu s návštevou mešity Bibi Heybat a umeleckej galérie. Po návrate možnosť nákupov v modernej časti. Večera a nocľah.
 11. deň: raňajky. Trasa celodenného výletu zamieri do kaukazských hôr, kde v nadmorskej výške 600 metrov leží na brehu rieky Gudial stredoveké mesto Quba. Prehliadka historického centra a predovštkým dediny Krasnaja Sloboda, ktorá je domovom jednej z najväčších Židovských komunít v regiónu a je známa svojimi žiarivo maľovanými domami. Navštívime unikátnu horskú dedinu Khinalig ležiacu 2500 metrov nad morom. Obyvatelia obce tvoria samostatnú etnografickú skupinu s vlastným jazykom. Návrat do Baku. Večera a nocľah.
 12. deň: raňajky. Transfer na letisko a odlet do Prahy (s prestupom).
Doprava

Doprava

letecky z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia

Čítať viac

Poznámky

k získániu víza do Iránu je nutné mať cestovný pas s biometrickými údajmi. V cestovnom pase nesmie byť pečiatka z izraelských hraničných prechodov. Ženy musia počas zájazdu nosiť šatku a nepriliehavý odev.
 
Hodnotenia klientov: 5.8 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}
{{ review.text }}