Popis hotela
Termíny a ceny

Cesta za perlami Cypru

30.03. - 06.04. Vybrať iný termín
-8%
625 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
Prvé voľné termíny mojej dovolenky
30.3. - 6.4.2020
7 nocí
30.3. - 6.4.2020
7 nocí
20.4. - 27.4.2020
7 nocí
20.4. - 27.4.2020
7 nocí
4.5. - 11.5.2020
7 nocí

Program zájazdu

  1. deň:

podľa letového poriadku odlet z Prahy do Ercanu (s medzipristátím v Antalyii alebo v Istanbule). Transfer z letiska do hotela v oblasti Kyrenie, individuálne voľno, nocľah.

  1. deň:

po raňajkách odchod na prehliadku opátstva Bellapais, kde sa v krásnych záhradách nachádzajú zachovalé ruiny pôvodného sídla Kyrenijského biskupa. Zo zrúcanín tohoto gotického kláštora, ktorý sa nachádza v rovnako volajúcej dedinke, sú nádherné výhľady na Kyreniu a jej pobrežie. Môžete si tu zakúpiť suveníry a ochutnať miestne špeciality. Po obede prehliadka stredovekej pevnosti v Kyrenii, odkiaľ sú zasa krásne výhľady na prístav jácht. Súčasťou zrúcaniny hradu je námorné múzeum s vrakom obchodnej lode z doby Alexandra I. Veľkého. Po prehliadke prístavného mesta Kyrenia návrat do hotela, individuálne voľno, večera a nocľah.

  1. deň:

po raňajkách odchod na prehliadku zrúcaniny hradu sv. Hilarion, vyrastajúceho zo strmej skaly, ktorá sa vypína v horách nad Kyrenií. Výhľady do okolia sú znova nezabudnuteľné. Hrad údajne inšpiroval Walta Disneyho k vytvoreniu paláca zlej kráľovnej v rozprávke o Snehulienke. Po obede nasleduje návšteva miestneho vinárstva s ochutnávkou domácich produktov, zastavíte sa aj v obchode s koženými výrobkami. Návrat na večeru a nocľah do hotela.

  1. deň:

raňajky. Následne odchod na celodenný výlet do Nikózie, hlavného mesta, ktoré je rozdelené na južnú grécku a severnú tureckú časť. Mesto je oddelené demilitarizovanou zónou spravovanou OSN. Cestou sa zastavíte u mestských hradieb, Kyrenejskej brány a Benátskeho stĺpu. Dominanta mesta, mešita Selimiye, ktorá vznikla prestavbou gotickej katedrály, je jednou zo zachovalých pamiatok. Doporučujeme návštevu tradičného hostinca Buyuk Han, vybudovaného v osmanskom štýle v bývalom karavansaraji, kde stále vládne atmosféra starých čias. Po obede voľný čas na nákupy suvenírov v gréckej časti mesta. Návrat na večeru a nocľah v hoteli v Kyrenii.

  1. deň:

Po raňajkách odchod do Famagusty, mesta nachádzajúceho sa v rovnako nazvanej zátoke na východe ostrova, od roku 1983 na území Severocyperskej tureckej republiky. Cestou zastávka v zlatníctve s možnosťou nákupov za výhodné ceny. Smerom na Salamis stojí kláštor sv. Barnabáša s 2 múzeami a komorovou hrobkou sv. Barnabáša. Po jeho prehliadke sa pozriete na neďaleké ruiny antického mesta Salamis, ktoré bývalo v staroveku hlavným mestom Cypru. Prehliadka zachovalého komplexu antických pamiatok (rímske divadlo, kúpele, staroveké mozaiky). Po obede nasleduje prehliadka Famagusty. Jej južné predmestie, Varosha, predstavuje od roku 1974 nedobrý symbol rozdeleného Cypru. Bývalé luxusné prímestské letovisko, kde sa stretávali svetové filmové hviezdy, je teraz úplne opusteným, uzatvoreným vojenským priestorom a stalo sa z neho tzv. „mesto duchov“. V meste Famagusta je možné vidieť ruiny františkánskeho kláštora a ďalších kostolov, pozostatky vil a palácov bohatých kupcov a šľachticov alebo gotickú katedrálu sv. Mikuláša, ktorá bola neskôr premenená na mešitu Lala Mustafa Pasha. Pevnosť v starom prístave, tzv. Othellova veža, získala svoj názov vďaka Williamovi Shakespearovi a jeho deji v hre Othello. Z vrchu tejto veže si užijete nádherný výhľad na celé mesto a prístav. Nezabudnite sa zastaviť v miestnej známej cukrárne Petek, z ich širokej ponuky domácich zákuskov a cukroviniek vás bude prechádzať zrak. Pri spiatočnej ceste navštívite dielnu s ručne tkanými kobercami. Toto remeslo patrí k jednému z najstarších remesiel na ostrove. Večera a nocľah v hoteli v okolí Famagusty.

  1. deň:

individuálne voľno s možnosťou fakultatívneho výletu na polostrov Karpaz, prírodná rezervácia, ktorá je zastávkou ťažných vtákov, známe miesto korytnačiek a divokých oslov. Po ceste zastávka vo fabrike na výrobu olivového oleje s možnosťou nákupu miestnych produktov. Nasleduje návšteva dedinky Dipkarpaz. Po prehliadke miestnej mešite voľno k nákupu suvenírov. Nasleduje obed a potom návšteva miesta s koncentráciou divokých oslíkov s možnosťou  ich kŕmenia a fotografovania. Po prehliadke pravoslávneho kostola sv. Ondreja, ktorý údajne liečil očné ochorenia, môžete ochutnať z prameňa liečivej vody a vykúpať sa na najkrásnejšíej pláži Severného Cypru, ktorou je Golden Beach. Návrat na večeru a nocľah.

  1. deň:

individuálne voľno s možnosťou fakultatívneho výletu do prístavného mesta Larnaca na juhovýchodnom pobreží južného Cypru. Nachádza sa tu 3-loďový kostol sv. Lazara s kupolami z 10. storočia, turecká pevnosť z roku 1625, mešita Hala Sultan Tekke z roku 1816 a kostol Panhagia Angeloktistos s krížovou kupolou. Po obede sa premiestnite do predhoria pohoria Troodos, kde sa nachádza dedinka Lefkara, známa výrobou krajok, ktoré údajne okúzlili i Leonarda da Vinci, ktorý sem zavítal v roku 1481. Lefkara je známa tiež ručným spracovaním striebra, obchodíky s týmto tovarom nájdete doslova na každom kroku. Návrat do hotela na večeru a nocľah.

  1. deň:

podľa letového poriadku transfer na letisko do Ercanu, odlet späť do Prahy (s medzipristátím v Antalyii alebo v Istanbule).

Doprava

Doprava

odlet z Prahy

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia

Čítať viac

Poznámky

Cena nezahŕňa: príplatok za 1 lôžkovú izbu (cca 120€), príplatok za 3.osobu na prístelke (cca 560€), príplatok za 1.dieťa 2-12 rokov na prístelke (cca 360€), fakultatívny výlet Karpaz - Dipkarpaz - Golden Beach vrátane obeda (cca 56€), fakultatívny výlet Larnaka/Lefkara vrátane obeda (cca 80€) 

Minimálny počet účastníkov:30

Zmena programu vyhradená.