Popis hotela
Termíny a ceny

Štyri perly Južnej Ameriky - Patagonie, Buenos Aires, Iguazua, Rio

16.11. - 29.11. Vybrať iný termín
-8%
5 151 €
konečná cena za os.
Žiadne skryté poplatky
  • doprava loďou doprava loďou
  • doprava letecky doprava letecky

Buenos Aires • Colonia del Sacramento • Ushuaia • NP Tierra del Fuego • kanál Beagle • El Calafate • NP Los Glaciares • Perito Moreno • Puerto Natales • NP Torres del Paine • NP Iguazu • Itaipú • Rio de Janeiro

Prvé voľné termíny mojej dovolenky
9.2. - 22.2.2020
13 nocí
5 151,08 €
9.2. - 22.2.2020
13 nocí
5 151,08 €
15.11. - 28.11.2020
13 nocí
5 151,08 €
15.11. - 28.11.2020
13 nocí
5 151,08 €

Program zájazdu

1. deň: popoludní odlet z Prahy do Buenos Aires s prestupom.

2. deň: prílet do Buenos Aires – hlavného mesta Argentíny, prehliadka najzaujímavejších časti mesta - námestie Plaza de Mayo s vládnou budovou Casa Rosada a metropolitnou katedrálou, 140 metrov široká Avenida 9 de Julio s Obeliskom postaveným ku 400. výročiu založenie mesta, Colón - najslávnejšia budova opery Južnej Ameriky, San Telmo - tradičná štvrť s barmi a reštauráciami, kde sa tancuje tango, La Boca - pestrofarebná štvrť umelcov, skôr imigrantov. A nakoniec exkluzívna štvrť La Recoleta so známym cintorínom a zelenajúcou sa oázou pokoja plnou parkov a záhrad – Palermo.  

3. deň: ráno trajekt cez zátoku rieky La Plata do uruguajského mesta Colonia del Sacramento - prekrásne koloniálne mestečko založené v roku 1680 (UNESCO), dlhé roky sa o neho bili Španieli a Portugalci, dnes sú tu k videniu úzke dláždené uličky, časti hradieb a pevnosti, mnoho koloniálnych domov aj aréna pre býčie zápasy postavená v maurskom štýle. Trajektom návrat späť do Argentíny. Večer fakultatívne predstavenie tanga.  

4. deň: Buenos Aires - individuálne voľno, popoludní prelet do mestečka Ushuaia na južnom cípe Ohňovej zeme, odkiaľ vyplávajú expedície na Antarktídu. Prehliadka mesta na konci sveta.  

5. deň: celodenný pobyt v NP Tierra del Fuego, 7 kilometrov nenáročný trek pozdĺž zálivu Ensenada a Lapataia. Úžasné výhľady na zasnežené vrcholky hôr, ostrov Redonda a krištáľové vody kanálu Beagle. Tu končí Ruta 3 známa tiež ako „Panamerická diaľnica“, ktorá sa tiahne neuveriteľných 17 000 km až na Aljašku. 

6. deň: vyhliadková plavba loďou na koniec sveta po kanále Beagle. Cestou je možné zblízka pozorovať kolónie tučniakov magellanských, albatrosy, rybaky, kormorány, uškatcov a pri troške šťastia aj veľryby. Les Eclaireus – jeden z najjužnejších majákov sveta. Popoludní prelet z Ushuaia do mestečka El Calafate v Patagónii, prehliadka mesta.  

7. deň: návšteva NP Los Glaciares s ľadovcom Perito Moreno - tento jeden z mála narastajúcich ľadovcov na svete ponúka neskutočný výhľad, pri ktorom sa až 60 metrov vysoké kusy ľadu rútia do vôd jazera Argentino. Popoludní presun do mestečka El Chaltén - predvoleného miesta pre jedny z najkrajších scenérií Južnej Ameriky.  

8. deň: peší výlet údolím rieky Fitz Roy k ľadovcovému jazeru Torre (634 m) pod Mekku všetkých horolezcov - La Torre (3102 m), poprípade kratší výlet k vyhliadkam Condor nebo Torre.  

9. deň: peší výlet k majestátnej skalnej špici Fitz Roy (3375 m), poprípade kratší výlety do okolia (Lagúna Capri, vodopády Chorrillo del Salto). Vzdialenosti túr sa dajú prispôsobiť podľa zdatnosti a počasia. Aj menej zdatní účastníci sa do 2 hodín od miesta ubytovania dostanú k veľmi krásnym výhľadom s prevýšením maximálne 200 metrov. 

10. deň: návrat okolo jazier Viedma a Argentino na na letisko  El Calafate a prelet z južnej Patagónie a prelet cez Buenos Aires až do dažďového pralesa na sever Argentíny, do Puerto Iguazu

11. deň: NP Iguazu prehliadka najkrajších vodopádov Južnej Ameriky z argentínskej strany, peší výlet až k okraju 80 metrov hlbokej priepasti Diablovho hrtanu alebo ostrovčeka San Martín. Fakultatívne možnosť výletu pralesom s plavbou tryskovým člnom až pod vodopády. Popoludní sa pozrieme k sútokom riek Paraná a Iguazu, ktoré tvoria hranice troch štátov, Argentíny, Brazílie a Paraguaja. 

12. deň: Itaipú - návšteva jednej z najväčších priehrad na svete, vybudovanej na rieke Paraná (hrádza dlhá 7,6 km, vysoká takmer 200 metrov), NP Iguazu s prehliadkou vodopádov na brazílskej strane. Fakultatívne vyhliadkový let helikoptérou nad vodopádmi. Cestou možnosť návštevy vtáčej rezervácie s tukanmi, papagájmi, kolibríkmi a ďalšími druhmi juhoamerického vtáctva.  

13. deň: ráno odlet z Foz do Iguazu do Rio de Janeiro, transfer do hotela v blízkosti pláže Copacabana. Popoludní výjazd zubačkou lesom Tijuca až na vrchol hory Corcovado (710 m), kde stojí asi najznámejšia socha Krista, nezabudnuteľné výhľady na mesto s Cukrovou homoľou, záliv Guanabara. 

14. deň: Rio de Janeiro, prehliadka centra mesta s modernou katedrálou Sao Sebastiao, parkom Flamengo, najväčším futbalovým štadiónom sveta Maracana. Ďalej návšteva Sambódromo, kde sa koná počas karnevalu prehliadka škôl samby, a tiež výjazd lanovkou na druhý najznámejší kopec mesta, Cukrovou homoľou - Pão de Açúcar (396 m), odkiaľ sa naskytá nádherný výhľad na mesto. Popoludní relax na pláži Copacabana či Ipanema. Večer fakultatívne návšteva typickej reštaurácie churrascaria a po večeri predstavenie brazílskej hudby vrátane samby.  

15. deň: Rio de Janeiro, individuálne voľno. Popoludní odlet do Prahy s prestupom.

16. deň: prílet do Prahy.Zmena programu je vyhradená.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

12
Čítať viac
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
CENA ZA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE

Čítať viac
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Čítať viac

Poznámky

Vstupy v rámci programov zájazdu, ktoré sú zahrnuté v cene: vstupné do národných parkov Tierra del Fuego, Los Glaciares, Torres del Paine a Iguazu z brazílskej a argentínskej strany, výlet loďou po kanály Beagle, priehrada Itaipu, výlety vrátane zubačky, resp. lanovky na horu Corcovado a Pão de Açúcar v Rio de Janeiro.

Odporúčaná čiastka vreckového na stravu 400-500 USD

Vstupy v rámci programu zájazdu, ktoré nie sú zahrnuté v cene: výlet pralesom s plavbou tryskovým člnom až pod vodopády Iguazú: 65 USD • vyhliadkový let helikoptérou nad vodopády (10 min.): cca 120 USD • predstavenie tanga v Buenos Aires cca 75 USD (nutné objednať najneskôr pri doplatku) • predstavenie brazilskej hudby vrátane samby: cca 75 USD alebo vrátane večere cca 100 USD

Hodnotenia klientov: 5.2 / 6