Zažite čarovnú cestu naprieč severskými kráľovstvami!

Prahnete po pôsobivých prírodných scenériách a krásnych historických mestách? Navštívte  s nami pôvabné severské kráľovstvá! Čaká na vás polárna žiara, Vikingovia, trollie legendy, Baltické more, vodopády, fjordy, ostrovy, mosty a netradičné stavby. Každá zo severských krajín je niečím výnimočná a nezabudnuteľná.

Na aké zaujímavosti sa môžete tešiť?

Foto: © istockphoto.com

Nórsko: krajina fjordov

Čím je Nórsko najviac atraktívne pre cestovateľov a dobrodruhov? Najväčšími lákadlami sú jednoznačne ohromujúca príroda a prekrásne fjordy. Svojou krásou vyráža turistom dych najdlhší fjord sveta Sognefjorden.

Foto: © istockphoto.com

Neopakovateľné scenérie ponúka aj malebný fjord Hardangerfjorden. Krajina okolo neho pripomína tundru. Nesklamú ani mohutné vodopády, divoké rieky, hory a ľadovce. V Nórsku sa dajú rátať na tisíce. Najvyššie a najznámejšie sú vodopády Sedem sestier vo fjorde Geirangenfjord. Populárny vodopád Tvindefossen vás zase zaujme bohatými kaskádami.

Foto: © istockphoto.com

Chcete zážitok na celý život? Urobte si v Nórsku výlet na horu Dalsnibba. Zavedú vás sem desiatky serpentín. Vo výške 1476 metrov nad morom sa vám naskytne výnimočne krásny výhľad na divokú krajinu.Ďalšou perfektnou oddychovou atrakciou v Nórsku je pravá rybačka na pobreží. Po prehliadke úžasnej prírody nevynechajte hlavné mesto Nórska, moderné Oslo. Pôvabná metropola vás očarí modernou architektúrou, ale zoznámite sa aj s históriou a severskou mytológiou. Dominantou mesta je nádherný kráľovský palác.


Foto: © istockphoto.com

Dánsko: krajina Malej morskej víly

Dánsko je láska na prvý pohľad. Hlavným a zároveň najnavštevovanejším mestom Dánska je Kodaň s farebným prístavom Nyhavn. Práve tu kedysi žil slávny rozprávkar Hans Christian Andersen. Ak sa vydáte na okružnú plavbu, rozmanitú Kodaň budete mať ako na dlani. Doplavíte sa až k unikátnej bronzovej soške Malej morskej víly, ktorá je symbolom mesta.


Foto: © istockphoto.com

Štýlová nákupná ulica Strøget v Kodani je ako stvorená na romantickú prechádzku. Tu môžete nakuknúť do vlajkového Lego obchodíka. Dánska rodinná spoločnosť Lego group začala vyrábať obľúbené hračky už v roku 1932. Odvtedy sa lego preslávilo po celom svete. Zámok Kronborg, ktorý sa nachádza v meste Helsingør je jednou z najvýznamnejších dánskych stavieb. Práve sem umiestnil Wiliam Shakespeare svoj príbeh o Hamletovi.


Foto: © istockphoto.com

A čo Dánska príroda? Jednoducho rozprávka. Dánsko patrí medzi najzelenšie krajiny sveta a ponúka množstvo pôvabných miest a zákutí. Najväčší dánsky ostrov je Sjaelland. Tu sa dokonale zoznámite s históriou! Starodávne mesto Roskilde a zámok Frederiksborg Slot vám poodhalia tajomstvá časov dávno minulých.


Foto: © istockphoto.com

Švédsko: krajina jazier a ostrovov

Švédsko sa skladá zo stoviek krásnych ostrovov.  Poďte s nami na potulky a uvidíte očarujúci mix novej a starobylej architektúry!

Navštíviť severské krajiny!

Štokholm, najväčšie mesto Škandinávie, patrí medzi najvzrušujúcejšie severské mestá. Staré historické centrum Gamla Stan vám rozpovie svoje príbehy. Prejdite sa úzkymi uličkami, pozrite si veľkolepé paláce a  múzeá. Radosť vám spraví aj návšteva polostrova Djurgarden, kde je možné obdivovať vojnovú loď Vasa.


Foto: © istockphoto.com

Štokholm však nie je jediným atraktívnym mestom vo Švédsku. Nič vám nespestrí deň viac ako pohľad na najvyššiu stavbu Škandinávie v autentickom meste Malmö. Pootočený mrakodrap „Turning Torso“ je skutočný architektonický skvost. V Malmö sa však nachádza ešte jedna impozantná stavba. Krásny most Oresund vyzerá, ako keby rástol z mora a spája severské mestá Malmö a Kodaň.  


Foto: © istockphoto.com

Chytili vás severské kráľovstvá za srdce? Vybrať si môžete z ponuky poznávacích zájazdov po Škandinávii. Či už vás viac baví spoznávanie nórskych fjordov alebo objavovanie hlavných miest severských kráľovstiev, naša ponuka vás určite poteší.


Foto: © istockphoto.com

Kombinujeme tie najkrajšie miesta a zážitky. Nájdete nás v pravom dolnom rohu vašej obrazovky.

Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu