Thajsko - pravá exotika

Thajsko je nádherná krajina ideálna pre turistov milujúcich pravú exotiku za výhodnú cenu. Turistický ruch sa tu mieša so životom miestnych obyvateľov, ktorí sú vždy priateľskí a prívetiví. Na svoje si prídu priaznivci historických pamiatok, nedotknutej prírody aj vyznávači nočného života a zábavy. Je to krajina kontrastov, kde nájdete horské kmene na severe krajiny, rybárske komunity na juhu, starobylé paláce aj úchvatné tropické ostrovy s najkrajšími plážami sveta.

Rajské thajské ostrovy

Thajsko ponúka viac ako 750 ostrovov a ostrovčekov, ktoré ležia pozdĺž západného pobrežia v Andamanskom mori a pozdĺž východného pobrežia v Thajskom zálive. Ostrovy sú obľúbené pre dobrú dostupnosť, rozmanitosť, fascinujúcu prírodu, nádherné pláže, dažďové pralesy, bujnú faunu a flóru či pulzujúce letoviská a nočný život. Či už chcete stráviť romantickú dovolenku vo dvojici alebo túžite po nonstop party na pláži, jeden z mnohých ostrovov vaše očakávanie určite do bodky splní. Stačí si vybrať ten „správny“.

Phuket je najväčším a najvyhľadávanejším z thajských ostrovov, ktorý je s pevninou prepojený mostom Saphán Sarasim (Most milencov). Davy turistov sem prúdia hlavne za zábavou a nočným životom. Nájdete tu obrovské akvárium, zoo, motýliu farmu, záhradu orchideí, stredisko bujarej zábavy Patong Beach či ďalšie krásne pláže Karon a Kata.

Phuket


Súostrovie Phi Phi
je asi tou najkrajšou časťou Thajska. Tento malý raj na zemi tvoria biele pláže, skalné formácie vynárajúce sa z mora, vysoké zeleňou obrastené hory s nádhernými výhľadmi, koralové útesy a farebný podmorský život. Celú oblasť preslávil ostrov Ko Phi-Phi Leh tým, že sa v roku 1999 na jeho pláži Maya beach natočil už kultový film The Beach (Pláž) s Leonardom di Capriom.

Niekoľkokilometrový pás letovísk na 130 ostrovoch - to je malebná oblasť Krabi. Opustené lagúny, nedotknuté pláže a azúrové more sú predurčené k relaxačnej dovolenke.

ostrov Krabi


Presunieme sa na východné pobrežie do Thajského zálivu na ostrov Koh Samui, ktorý má jedno z najsuchších podnebí v celej krajine. Prvotriedne letoviská tu pracujú na plné obrátky a splnia vám každé želanie. Na najobľúbenejšej a najživšej pláži Chaweng Beach sa naskytá príležitosť k prechádzkam po bielom piesku či k ochutnaniu miestnych špecialít v jednej z mnohých reštaurácií.

Koh Pha-Ngan je ostrov pohody a zábavy. Ponúka excelentné príležitosti k šnorchlovaniu, potápaniu, výletom do džungle na slonoch, rybačke a ako inak krásne pláže. Vychýrená Full Moon Party sa koná každý mesiac na pláži Hat Rin, ktorá je centrom zábavy a nočného života.

Koh Tao je malý tropický ostrov s úžasnými podmienkami pre šnorchlovanie a potápanie. Vraj sa tu vydáva najviac potápačských osvedčení na svete. Pokoj a samotu si tu môžete naplno vychutnať.

ostrov Koh Samui koralová pláž


Kedy cestovať do Thajska

Hlavná turistická sezóna je v Thajsku od novembra do apríla. Toto „chladné“ obdobie je prevažne suché, zriedka sa vyskytne krátka osviežujúca búrka, teplota vzduchu sa pohybuje okolo 30-35°C cez deň a 25°C v noci, teplota mora dosahuje 26-27°C a vlhkosť vzduchu je oproti letným mesiacom o čosi nižšia.

Toto obdobie nasleduje po období dažďov a je ideálne na dovolenku v Thajsku. Rieky a vodopády majú dostatok vody a celá krajina sa nádherne zelená. Brány všetkých pamiatok, rekreačných stredísk, hotelov a výletných kancelárií sú otvorené. Výhodou je veľká konkurencia a možnosť dojednať sa na cene služieb. Absolútny vrchol turistickej sezóny je v Thajsku od polovice decembra do konca januára a v období thajských sviatkov.

Aj v období horúčav (apríl - jún) a dažďov (jún - október) sa dá do Thajska cestovať. Treba však rátať s veľkými horúčavami (35-40°C), takmer 100% vlhkosťou vzduchu, niekoľkohodinovými dažďami, záplavami a obmedzeným výberom služieb pre komerčný turizmus.

ostrov Koh Tao


Do Thajska bez víz a očkovania

Slovenskí cestovatelia si určite pamätajú časy vízovej povinnosti pri cestách do Thajska. Tá bola s účinnosťou od 11.08.2011 zrušená. Dnes už turistom pre vstup do Thajského kráľovstva stačí cestovný pas, ktorý musí byť platný minimálne 6 mesiacov po návrate na Slovensko. Ak plánujete zostať v Thajsku dlhšie,  je nutné si pred cestou vybaviť vízum na Honorárnom konzuláte Thajska v Bratislave. Viac informácií k vstupným formalitám nájdete na stránke konzulátu.

V každom prípade si spravte kópiu cestovného dokladu, ktorú si zbaľte so sebou oddelene od samotného pasu. V prípade straty alebo odcudzenia sa vám určite zíde.

Pri plánovaní last minute dovolenky do Thajska nemusíte myslieť na vstupné víza ani na žiadne povinné očkovania. Odporúčané sú očkovania proti hepatitíde A a B, tetanu a brušnému týfusu. Do niektorých oblastí sa odporúčajú antimalariká.

Vyberte si dovolenku v Thajsku vo FIRO-toure a presvedčte sa, že Thajsko je turistickou destináciou, ktorá vám poskytne služby na najvyššej úrovni. Pri akýchkoľvek otázkach nás neváhajte kontaktovať.


Najlepšie ponuky zájazdov priamo do Vášho emailu

Prihlásením na odber newslettera vyjadrujete súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov v súlade s nariadením GDPR