Zavrieť

Nepoznaná krása Severného Írska

  • doprava letecky doprava letecky

Cena od: -8% 910 € 22.07. - 28.07.2017 | Zmeniť

Vypočítať cenu Uložiť
Žiadne skryté poplatky
Hotel
Informácie
Termíny a ceny
Galéria
Monasterboice • Narrow Water • Ballycastle • Obrov chodník • Bushmills • Derry • Drumcliff • Carrick on Shannon • Dublin
Program zájazdu

Program zájazdu

1. deň: popoludní odlet z Prahy do Dublinu. Cestou na sever Írska zastávka u jedného z najvýznamnejších komplexu kláštorov z 5. storočia – Monasterboice. Budete obdivovať nádherné írske kamenné kríže a ďalšie jedinečné kresťanské pamiatky typické pre Írsko. Nocľah.
2. deň: po raňajkách panoramatická jazda s množstvom zastávok cez jedno z najpôsobivejších zákutí Severného Írska - pohoria Mourne. Zastavíte sa v mestečku Warrenpoint a dozviete sa niečo z histórie ruín hradu Dundrum z 12. storočia. V meste Downpatrick navštívite katedrálu s hrobom patróna Írska sv. Patrika. Po krátkom trajektu na polostrov Ards navštívite šľachtické sídlo Stuartovcov Mount Stewart House s nádhernými záhradami. Nocľah.
3. deň: Raňajky. Tento deň sa vydáte obdivovať Antrimské pobrežia. Cez Larne, bývalú baštu pirátov, a mestečko Ballycastle sa dostanete k najmalebnejšiemu úseku tejto pobrežnej oblasti, kde útesy lemujú pôvabné rybárske dedinky a nedozerné piesočné pláže. Určite nesmiete vynechať Giants Causeway (Obrov chodník), strhujúce čadičový skalný útvar zmáčaný morskými vlnami, ktorý naozaj vyzerá ako dielo obrov a je právom zapísaný na zozname UNESCO. Návšteva preslávené pálenice írskej whiskey Bushmills a na záver dňa krátka zastávka na fotografiu pri romantických ruinách hradu Dunluce Castle. Nocľah.
4. deň: raňajky. Najprv si pozriete druhé najväčšie severoírskej mesto - Derry, ktorého mestské hradby sú jedným z najlepšie zachovaných obranných systémov v Európe. Popoludní navštívite Ulster American Folk Park, ktorý poskytuje obraz o spôsobe ulsterského života v minulosti, a dozviete sa viac o emigrácii Írov do Severnej Ameriky. Prejazd írskou krajinou cez mesto Enniskillen, ktorému dominuje stredoveký hrad, do DRUMCLIFF, kde je pochovaný veľký írsky básnik W. B. Yeats. Na záver dňa zastávka v mestečku Carrick on Shannon. Nocľah.
5. deň: po raňajkách navštívite fascinujúce georgiánske panstvo Belvedere House Gardens, kde sa prejdete po parku a nádherne upravených záhradách. Príjazd do Dublinu a okružná jazda, pri ktorej uvidíte najvýznamnejšie pamiatky hlavného mesta, napr. Trinity College, katedrálu sv. Patrika, Molly Mallone či O'Conell Street, voľno k nákupom a potulkám po Dubline, možnosť návštevy pivovaru Guinness. Nocľah
6. deň: po raňajkách transfer na letisko a odlet do ČR.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Poznámka

vstupy cca 50 GBP a 20 EUR • cestovné MHD

Nepoznaná krása Severného Írska