Zavrieť
  • doprava letecky doprava letecky
  • novinka v ponuke novinka v ponuke
Hotel
Informácie
Galéria
Taškent • Samarkand • Buchara • Mary • Merv • Ašchabad
Program zájazdu

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do hlavného mesta Uzbekistanu s prestupom.
2. deň: raňajky. Prílet do Taškentu, transfer do hotela, ubytovanie a odpočinok. Prehliadka Taškentu – námestie nezávislosti Amir Temur s budovou vlády a senátu, Taškentské divadlo opery a baletu pomenované po Ališeru Navoim, medrasády Barak Chán a Kukeldaš, mauzóleum Kafal Šašího (hrob miestneho lekára, filozofa a básnika islamu), múzeum úžitkového umenia. Večera a nocľah.
3. deň: raňajky. Prejazd do Samarkandu. Pri prehliadke mesta si pozriete historické jadro Registan s Ulugbekovou medrasou a medrasami Thiel-Kari a Šir-dor, mauzóleum s tyrkysovou kopulou Gur Emir, pamätník Imáma Al Buchari (komplex mauzólea, mešity a ďalších zaujímavých stavieb). Na záver návšteva grandióznej stavby moslimského sveta – mešity Bibi-Chanum z konca 14. storočia s hlavným portálom vysokým 40 metrov. Večera a nocľah.
4. deň: raňajky. Prehliadka starobylého architektonického komplexu Šachi Zinda, architektonický komplex zahŕňa 44 hrobiek a 20 mauzóleí z 11.-15. storočia, kde bol pochovaný popol bratranca proroka Kusama ibn Abbase. Prejazd do Buchary. Večera a nocľah.
5. deň: raňajky. Prehliadka Buchary, jedného z najznámejších miest na „Hodvábnej ceste“. Stará časť mesta ponúka k prehliadke nespočetne veľa pamiatok – pevnosť Ark (sídlo bucharských emírov a symbol vznešenosti a moci), mauzóleum Ismaila Samaního a Česme Ajúba, najkrajšia mešita v meste - Bolo Hauz, vodojem Lyabi Hauz - skvelé miesto na odpočinok, k popíjaniu čaju či kávy a sedeniu pri fontáne, tradičný uzbecký bazár s orientálnym tovarom, mešita a najvyšší minaret v Buchare Poi Kalián a medrasa Miri Arab dodnes slúži ako škola koránu. Večera a nocľah.
6. deň: raňajky. Transfer do Turkmenistánu cez hraničný prechod "Farab". Pokračujeme do mesta Mary, ktoré je rozkvitnutou záhradou a centrom pestovania bavlny. Ubytovanie, večera a nocľah.
7. deň: raňajky. Výlet do mesta Merv, ktoré je starodávnym mestom na „hodvábnej ceste“, a celý komplex je úžasnou archeologickou lokalitou zapísanou na zozname UNESCO. V oblasti sa nachádza päť starobylých miest z rôznych období. Navštívime mauzóleum sultána Sandžara, ktoré bolo vystavané v 12. storočí. Ďalej uvidíme pozostatky a pamiatky miest Alexandria, Antiochia, Sultan Kala, zvyšky múrov paláca Abdoulla Khana Kala, zrúcaniny pevností Kyz-Kala a Erk Kala, mauzóleum Mukhammed Ibn Zeid. Návrat do Mary, večera v jednej z miestnych reštaurácií. Nocľah. 8. deň: raňajky. Prelet z Mary do Ašchabadu. Prehliadka mesta, pri ktorej uvidíte park Nezávislosti s palácom Turkmenbašiho, mešitu Ertogrul Gazy a oblúk Neutrality. Návšteva Národného múzea histórie a etnografie, kde sa nachádza najväčší koberec na svete. Ďalej uvidíte archeologické nálezisko „Stará Nisa“ (UNESCO). Večera s tradičným folklórnym predstavením. Nocľah.
9. deň: v ranných hodinách odlet do Prahy s prestupom.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

12
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia

Poznámka

Program tohto zájazdu vás zavedie k najkrajším miestam preslávenej Hodvábnej cesty, ktorá v stredoveku spojovala Európu s Čínou. Kým v mnohých iných oblastiach sa nezachovali pamiatky na toto obdobie rozkvetu stredovekej kultúry, tu zostali takmer nedotknuté.

Perly Hodvábnej cesty