Zavrieť
  • doprava letecky doprava letecky

Cena od: -8% 3 237 € 02.07. - 09.07.2017 | Zmeniť

Vypočítať cenu Uložiť
Žiadne skryté poplatky
Hotel
Informácie
Termíny a ceny
Galéria
Anchorage • Portage Lake • Denali National Park • Fairbanks • Valdez • Whitter • Seward • Anchorage
Program zájazdu

Program zájazdu

1. deň: stretnutie so sprievodcom na letisku. Odlet z Prahy s prestupom do Anchorage. Prílet do Anchorage. Nocľah.
2. deň: Anchorage - Portage Lake - Anchorage. Raňajky. Po raňajkách prehliadka mesta Anchorage. Prehliadka zahŕňa: Log Cabin and Downtown Visitor Information Center, Historic City Hall, 4th Avenue Theatre, Historic Anchorage Hotel, Alaska Statehood Monument, Ship Creek, Alaska State Trooper Museum, Resolution Park Captain Cook Monument, Earthquake Park. V cene je vstupné do Anchorage múzeum. Stále expozície múzea vám poskytnú detailný pohľad na históriu Aljašky a môžete tu obdivovať kolekciu súčasného a tradičného aljašského umenia. Transfer na juh Aljašky k jazeru Port Lake na 1-hodinovú plavbu k ľadovcu Portage Glacier. Pri ľadovci je jedno z najlepších miest na sledovanie zosuvu ľadu pri jazere Portage Lake, situovaného hodinu južne od Anchorage. Je tu aj druhá najnavštevovanejšia atrakcia na Aljaške - mohutný ľadovec Portage Glacier.
3. deň: Anchorage. Raňajky. Individuálne voľno, fakultatívne celodenná alebo poldenná exkurzia na pozorovanie medveďov. Poldenné pozorovanie medveďov - Redoubt Bay. Odlet z Anchorage plavákovým lietadlom na 1-hodinový let s prekrásnym výhľadom na Cookovú zátoku a predhoria Aleutian Range. Po prílete do Redoubt Bay sa stretnete so skúseným sprievodcom, ktorý Vám poskytne základné informácie o okolitej divočine a potom sa vydáte loďou spoločne so sprievodcom na samotné pozorovanie medveďov. Z lode môžete bezpečne a zblízka sledovať nádherné aljašskej medvede v ich prirodzenom prostredí. Hoci sledovanie medveďov nie je garantované, sprievodca vás uistí, že dostanete najlepší možný zážitok. Najlepšie obdobie na pozorovanie medveďov je od 15.6. do 15.8. Výlet zahŕňa transfery v Anchorage a obed. Doba trvania je 6 hodín vrátane dvoch hodín letu. Cena 602 USD (platba na mieste). Celodenné pozorovanie medveďov - Redoubt Bay. Odlet z Anchorage plavákovým lietadlom na 1-hodinový let s prekrásnym výhľadom na Cookovú zátoku a predhoria Aleutian Range. Po prílete do Redoubt Bay sa stretnete so skúseným sprievodcom, ktorý Vám poskytne základné informácie o okolitej divočine a potom sa vydáte loďou spoločne so sprievodcom na samotné pozorovanie medveďov. Z lode môžete bezpečne a zblízka sledovať nádherné aljašskej medvede v ich prirodzenom prostredí. Hoci sledovanie medveďov nie je garantované, sprievodca vás uistí, že dostanete najlepší možný zážitok. Najlepšie obdobie na pozorovanie medveďov je od 15.6. do 15.8. Výlet zahŕňa transfery v Anchorage, let tam a späť, sledovanie medveďov so sprievodcom, obed. Doba trvania je 10 hodín vrátane dvoch hodín letu. Cena 817 USD (platba na mieste). Po predchádzajúcej dohode je možné zariadiť jazdu na kajaku alebo rybárčenie. Nocľah v Anchorage.
4. deň: Národný park Denali. Raňajky. Odjazd do NP Denali so zastávkou pri vodopádoch Thunderbird Falls, situovaných neďaleko Anchorage v Chugach State Park. Vodopády na rieke Eklutna majú neuveriteľných 70 stôp. Odtiaľ budete pokračovať do NP Denali, po ceste je pri troche šťastia možné vidieť Mt. McKinley a z Glenn Highway Mt. Denali v jeho celej kráse. Mt. Denali je možné tiež zahliadnuť z niekoľkých miest pozdĺž Georgie Parks Highway medzi Talkeetna a vstupom do NP. Zastávka v Talkeetna. Pokračovanie do NP Denali. Nocľah v NP Denali.
5. deň: NP Denali - Fairbanks. Raňajky. Fakultatívne - dnes si užijete výlet do divokej prírody NP Denali - Tundra Wildlife Tour. Jedná sa o úžasnú cestu do vnútra divočiny, pre ktorú je Aljaška unikátna: losy, medvede, vlky, karibu, aljašské ovce, spoločne s malými cicavcami a jedinečnou subarktickou opustenou krajinou. Tento vzrušujúci výlet zahŕňa poučnú 6 - 8 hodinovú cestu, 164 USD (platba na mieste). Nocľah vo Fairbanks.
6. deň: Fairbanks - Tok. Raňajky - po raňajkách sa vydáte na plavbu po rieke. Trojhodinová plavba vás vezme do srdca Aljašky. Uvidíte vidiecke vodné lietadlo s plavákom vzlietajúce pozdĺž štýlovej pristávacej dráhy, navštívite domov a psiu chovnú stanicu 4-násobnej iditarodskej víťazky Susan Butcher, a nahliadnete do starodávnej athabascanskej indiánskej kultúry. Aljašský rodený hovorca, ktorý pracuje a žije na Aljaške, vás vezme na výlet do Chena Indian Village. Po plavbe budete pokračovať do Toku so zastávkou v návštevníckom centre v Delta Junction, ktoré sa nachádza na konci Alaska Highway, kde sa stretáva s Richardson Highway. Nocľah v Tok.
7. deň: Tok - Valdez. Raňajky. Po raňajkách sa vydáte do mesta Valdez. Počas cesty bude niekoľko zastávok, vrátane možnosti vidieť plynové potrubie. Zastavíte tiež pri ľadovci Worthington Glacier ku krátkej prechádzke k moréne a čelu ľadovca. Ďalšie zastávky budú podľa odporúčania sprievodcu. Noc vo Valdez.
8. deň: Valdez. Raňajky. Dopoludnia odchod na plavbu Columbia Glacier Cruise. Poplávate Valdenskými úžinami, kde môžete sledovať celý rad vydier. Cestou miniete útes Bligh, kde sa stala tragédia Exxon Valdez, a potom vykukujúce tulene a úkryty alky. Obídete desiatky ľadovcových krýh a nakoniec dosiahnete vášho cieľa - slávneho ľadovca Columbia Glacier. Strávite tu celú hodinu, budete sa preplietať medzi kryhami a dokonca ochutnáte kúsky ľadu z ľadovca prinesené posádkou. Po ceste späť do Valdez môžete sledovať veľryby a kosatky. Plavba trvá asi 6 hodín. Návrat do hotela. Nocľah vo Valdez.
9. deň: Valdez - Whittier - Seward. Raňajky. Odchod trajektom do Whittier na scénickú plavbu v majestátnych vodách Prince William Sound. Počas cesty budete míňať ľadové kryhy plávajúce z masívneho ľadovca Columbia, najrýchlejšie sa pohybujúceho ľadovca na svete. More neďaleko Valdez oplýva morskými vydrami, sviňuchmi, tuleňmi a kosatkami. Po príchode do Whittier zastávka na obed v Portage Glacier (obed nie je zahrnutý v cene), potom pokračovanie do Seward. Po príchode do Seward sa môžete vydať na túru k ľadovcu Exit Glacier. Exit Glacier je jediná časť parku prístupná po ceste. Prechádzkou môžete dôjsť veľmi blízko k aktívnemu ľadovcu, kde môžete byť svedkami toho, ako ľadovec modeluje krajinu a ako rastliny získavajú naspäť pustú kamennú pôdu odhalenú ustupujúcim ľadovcom. Cesta do hotela. Nocľah v Seward.
10. deň: Seward - Anchorage. Raňajky. Individuálne voľno, po raňajkách si môžete užiť 6 hodinovú plavbu cez Keni-Fjord-National Park (ľahký obed na palube v cene). Jedná sa o najobľúbenejšiu plavbu divočinou a medzi ľadovcami na Aljaške. Plavba vám poskytne nezabudnuteľné zážitky z divokej prírody a horských ľadovcov tohto národného parku. Okruh je sprevádzaný výkladom skúseného sprievodcu a zahŕňa návštevu Alaska Maritime National Wildlife Refuge, domova hniezdisk morských vtákov. Po plavbe pokračujete do Anchorage. 139 USD (platba na mieste). Nocľah v Anchorage.
11. deň: odlet z Anchorage. Raňajky. Podľa letového poriadku transfer na letisko a odlet späť do ČR.
12. deň: prílet späť do ČR.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

10
Doprava

Doprava

letecky z Prahy (na vyžiadanie aj odlet z Viedne)
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Poznámka

K vybaveniu vstupnej autorizácie ESTA je nutný biometrický pas.

Veľký okruh Aljaškou