Zavrieť

Poklady španielskeho kultúrneho dedičstva UNESCO

  • doprava letecky doprava letecky
  • doprava autobusom doprava autobusom

Cena od: -8% 818 € 03.06. - 10.06.2017 | Zmeniť

Vypočítať cenu Uložiť
Žiadne skryté poplatky
Hotel
Informácie
Termíny a ceny
Galéria
Klášter Poblet • Alcalá de Henares • Madrid • El Escorial • Segovia • Toledo • Cuenca • Teruel • Barcelona
Program zájazdu

Program zájazdu

1. deň: program "A": v popoludňajších hodinách odjazd z ČR.
2. deň: program "A": v dopoludňajších hodinách príchod do oblasti Costa Brava/Maresme, uloženie batožiny v hoteli, voľno, ubytovanie na izbách v popoludňajších hodinách. Program "B": v závislosti na letových časoch odlet z Prahy do Španielska, transfer z letiska do hotela v oblasti Costa Brava / Maresme, ubytovanie v hoteli. Ďalej spoločný program "A" aj "B".
3. deň: raňajky, odchod na prehliadku cisterciánskeho kláštora Santa Maria de Poblet (UNESCO 1991), založeného v 12. storočí, prejazd španielskym vnútrozemím do najstaršieho univerzitného mesta Alcala de Henares (UNESCO 1998), miesta, kde sa narodil Miguel de Cervantes. Prehliadka historického centra, ktoré sa stalo vzorom pre zakladanie miest španielskymi misionármi v Latinskej Amerike (katedrála, Cervantesovo námestie, exteriér rodného domu M. de Cervantesa, univerzitná štvrť), odchod na ubytovanie, večera.
4. deň: raňajky, Madrid - prehliadka mesta - Puerta del Sol, Plaza Mayor, exteriéry kráľovského paláca, popoludní voľno, možnosť návštevy Centro de Arte Reina Sofia s Picassova Guernica, odchod na ubytovanie, večera.
5. deň: Raňajky, odjazd do El Escorial (UNESCO 1984), prehliadka jedinečného diela španielskej architektúry - kráľovského paláca a múzea, prejazd do Segovie (UNESCO 1985), prehliadka historického centra, rímskeho akvaduktu, ktorý je jedným z najzachovalejších v Európe, exteriér pevnosti Alcázar, pohľad na románsky kostol Veracruz, mestské opevnenie z 12. storočia, odchod na ubytovanie, večera.
6. deň: raňajky, odchod do Avily (UNESCO 1985), prehliadka mohutných mestských hradieb, katedrály a historického centra, prejazd do Toleda, prehliadka mesta (UNESCO 1986) (múzeum El Greca, katedrála, kostol sv. Tomáša s jedinečnou mudejarskou vežou, bývalá synagóga - dnes kostol Santa Maria la Blanca, mešita z 10. storočia - dnes kostol Cristo de la Luz), vo večerných hodinách odchod do hotela, večera.
7. deň: raňajky, odchod do pevnostného mesta Cuenca (UNESCO 1996), prehliadka historického centra - "zavesené" domy, veža Mangana, katedrála Nuestra Seňora de Gracia, odchod do horského mesta presláveného mudejarskou aragónskou architektúrou (UNESCO 1986) Teruel, prehliadka historického centra - námestie Carlos Castell, mudejarska katedrála, kostol San Pedro, veža San Martín, odchod na ubytovanie, večera. 8. deň: raňajky, odchod do Barcelony (UNESCO 1984, 2005), prehliadka modernistické štvrti a architektonických diel A. Gaudího - exteriér rozostavaného chrámu Sagrada Familia, exteriér domu La Pedrera, prehliadka historického centra - tzv. "gotickej" štvrti a prístavu, vo večerných hodinách odchod na ubytovanie, večera.
9. deň: program "A": raňajky, voľno, možnosť kúpania, vo večerných hodinách odchod do ČR; program "B": raňajky, v závislosti na letových časoch transfer na letisko, odlet do ČR.
10. deň: program "A": príchod do ČR v popoludňajších hodinách.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Doprava

Doprava

autobusom alebo letecky z Prahy
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia

Poznámka

ubytovanie je zabezpečené v okolí navštívených miest, v hoteloch 2* - 3*, v 2lôžkových izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha / WC). Priamo v hoteli je zabezpečené stravovanie, raňajky (v prípade nutnosti balíček na cestu), večera. Možnosť zabezpečiť ubytovanie 3. osoby na prístelke - bez zľavy. Zájazd sa koná v spolupráci s partnerskou CK.

Poklady španielskeho kultúrneho dedičstva UNESCO