Zavrieť

Katalánsko a Barcelona

  • doprava autobusom doprava autobusom
  • doprava letecky doprava letecky
  • novinka v ponuke novinka v ponuke
  • hviezdicový zájazd hviezdicový zájazd

Cena od: -8% 689 € 27.05. - 03.06.2017 | Zmeniť

Vypočítať cenu Uložiť
Žiadne skryté poplatky
Hotel
Informácie
Termíny a ceny
Galéria
Barcelona gotická • kláštor Montserrat • Figueras (múzeum Dalího) • Cadaqués • Barcelona modernistická • Blanes • Tossa de Mar • Gerona • Besalu
Program zájazdu

Program zájazdu

1. deň: program „A“: odchod z ČR v popoludňajších hodinách (odchod z ČR cenník a informační servis žiadajte u predajcu).
2. deň: program „A“: príjazd na pobrežie Costa Brava/Maresme, Costa Dorada - blízko Barcelony, v popoludňajších hodinách ubytovanie, voľný program (možnosť kúpania), večera. Program "B",: odlet z Prahy (transfer v ČR cenník a informační servis žiadajte u svojho predajcu v CK), prílet do Španielska, transfer a ubytovanie. Ďalej spoločný program "A", "B".
3. deň: raňajky, celodenný výlet do Barcelony - Barcelona gotická - prehliadka (Gotická štvrť, katedrála, prístav) a popoludní voľný program - možnosť využiť na návštevu "Pueblo Espaňol - Španielske dediny" alebo jedinečného morského akvária, návrat a ubytovanie, večera.
4. deň: raňajky, poldenný výlet na najvýznamnejšie pútnické miesto Katalánska - horský kláštor Montserrat - prehliadka (katedrála a krížová cesta), návrat na ubytovanie, možnosť kúpania, večera.
5. deň: raňajky, odchod do Figueras, návšteva múzea Salvadora Dalího, zastávka v stredovekom mestečku Castello d Empúrias, Cadaques, prímorské mestečko, ktoré si obľúbilo mnoho umelcov (S: Dalí, Pablo Picasso, Joan Miró, Walt Disney, André Breton, FG Llorca,), návrat a ubytovanie, večera.
6. deň: raňajky, celodenný výlet do Barcelony - Barcelona modernistická - prehliadka - (Antonio Gaudí - exteriér katedrály Sagrada Familia, Parc Güell, okružná plavba barcelonskými urbanistickými skvostami rozsiahleho urbanistického komplexu "Ensanche", Gaudího Casa Batlló, La Pedrera), popoludní voľno (individuálne je možné využiť tiež prehliadku Picassovho múzea, Námorného múzea či múzea futbalového klubu FC Barcelona), návrat na ubytovanie, večera.
7. deň: raňajky, v poludňajších hodinách zájazd do Blanes, návšteva najkrajšej botanickej záhrady Costa Bravy Jarda Botanic Mar aj Mutra založenej roku 1928 sa 7 000 druhmi stredozemných a tropických rastlín, afrických sukulentov), popoludní odjazd do Tossa de Mar, jedného z najkrajších letovísk na pobreží Costa Brava (Villa Vieja - opevnená časť Toss - hradby z 12. a 13.storočia s obrannými vežami, centrum s domami z 14. až 17.storočia, kostol Sant Vincent, Museo Municipal s dielmi moderného umenia - Marc Chagall). Návrat a ubytovanie si môžeme spríjemniť plavbou loďou (fakultatívny výlet), večera.
8. deň: raňajky, odchod do Gerony, mesta s jednou z najzachovalejších stredovekých židovských štvrtí, kúzelnými stredovekými hradbami a krásnymi románskymi kostoly (katedrála s vežou Karola Veľkého, románske kostoly San Pere de Galligants a Sant Nicolau, židovská štvrť, stredoveké hradby) Odchod do Besalú, nádherné stredoveké mesto s románskymi kostolmi Sant Vicenc, a Sant Pere, pozostatok benediktínskeho kláštora so zachovalými kúpeľmi mikve, opevnený most cez rieku Fluvia. Návrat a ubytovanie, večera.
9. deň: raňajky, voľný program (možnosť kúpania). Program "A" v popoludňajších hodinách odchod do ČR. Program "B", transfer na letisko a odlet do ČR.
10. deň: program "A": príchod do ČR v popoludňajších hodinách.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Doprava

Doprava

autokarom alebo letecky z Prahy
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia

Katalánsko a Barcelona