Zavrieť

Prírodné krásy a história Pobaltia s výletom do Helsínk

Cena od: -8% 956 € 22.07. - 29.07.2017 | Zmeniť

Vypočítať cenu Uložiť
Žiadne skryté poplatky
Hotel
Informácie
Termíny a ceny
Galéria
Riga • Jurmala • Saaremaa • Tallinn • Lahemaa • Helsinky
Program zájazdu

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Rigy. Transfer do hotela. Nocľah (2 noci).
2. deň: dopoludnia nás čaká prehliadka Rigy - hlavného mesta Lotyšska. Pri prehliadke uvidíme okrem iného Gotický dom Černohlavcov, trojicu domov Traja bratia a secesnú štvrť. Z ďalších miest môžete navštíviť Rižský dóm, kostol sv. Petra a jeho vežu s úchvatným výhľadom. V meste je veľa pouličných predavačov suvenírov z jantáru, menších a väčších trhovísk, kaviarní, galérií a vynikajúcich reštaurácií. Popoludní podnikneme výlet na pobrežie Baltu do obľúbeného strediska Jurmala. V prípade pekného počasia možnosť kúpania. Večer návrat do Rigy. Nocľah.
3. deň: dnes pokračujeme pozdĺž pobrežia Baltského mora do Estónska. Tu sa preplavíme trajektom na malebný ostrov Saaremaa. Počas podvečera si prezrieme štýlové dedinky, maják na pobreží a biskupský hrad v Kuresaare. Potom budeme mať možnosť relaxácie s možnosťou kúpeľných procedúr alebo pobytu na pláži. Večera a nocľah.
4. deň: ďalšími zaujímavosťami ostrova sú veterné mlyny v Angle. Raritou je skupina kráterov vzniknutých dopadom meteoritov v Kaali. Pre cestu na pevninu opäť použijeme trajekt. Večer prídeme na ubytovanie mimo centrum Tallinnu. Večera a nocľah (2 noci).
5. deň: pôvab estónskej metropoly Tallinu (UNESCO) si začneme vychutnávať pri rannej pešej prehliadke. V tunajších uličkách si budete pripadať, ako by ste sa v čase vrátili späť o niekoľko storočí. Prejdeme sa starým hanzovním mestom, ktoré je z veľkej časti doteraz obohnané pôvodnými mohutnými hradbami. Na hlavnom námestí uvidíme okrem radnice a meštianskych domov najdlhšie fungujúcu lekáreň v Európe. Odtiaľto dôjdeme na hradné návršie Toompea, ktorému dominuje majestátna pravoslávna katedrála Alexandra Nevského. Potom sa vydáme opäť na pobrežie Baltu. V národnom parku Lahemaa uvidíme pôvodné rybárske dedinky, severskú krajinu s rašeliniskami a bludnými balvanmi i romantické šľachtické sídla. Večera v miestnej reštaurácii. Návrat na ubytovanie do Tallinnu. Nocľah.
6. deň: dnes si v prístave pri pamätníku obetí pripomenieme tragédiu potopeného trajektu Estonia. Tu sa s Tallinnom rozlúčime a nalodíme sa na trajekt, ktorým sa dostaneme do hlavného mesta Fínska Helsinky. Po priplávaní absolvujeme okružnú jazdu centrom mesta so zastávkami na Senátnom námestí a pri Uspenskej katedrále, a tiež pri skalnom kostole Temppeliaukio. Vstup nemožno zaručiť, otváracia doba a časy obradov sú pohyblivé. Zavítame aj k štadiónu, kde v roku 1952 získali svoje zlaté olympijské medaily manželia Zátopkoví. Nocľah.
7. deň: transfer na letisko a odlet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16

Poznámka

Hľadáte exotické turistické ciele v Európe? Potom neváhajte a poponáhľajte sa do pobaltských republík. Ostrovy a národné parky na pobreží Baltského mora plné zelene, živá a pulzujúca Riga, stredoveká atmosféra tallinských uličiek či klasicistické a funkcionalistické Helsinki na záver ponúkajú pestrú mozaiku poznania. Rad nových obchodov, kaviarní a reštaurácií umožňuje užiť si dovolenku naplno, a to aj vďaka cenám podobným našim. Zabudnite na zažité stereotypy a vydajte sa s nami preskúmať tento neprávom zabudnutý kút Európy.
Zájazd sa koná v spolupráci s partnerskou CK. Na požiadanie je možné zabezpečiť letenku z Viedne.

Prírodné krásy a história Pobaltia s výletom do Helsínk