Zavrieť

Peruánska Odyssea

  • doprava letecky doprava letecky

Cena od: -8% 3 072 € 29.04. - 11.05.2017 | Zmeniť

Vypočítať cenu Uložiť
Žiadne skryté poplatky
Hotel
Informácie
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie
Galéria
Lima • Islas Ballestas • Ica • Nazca • Arequipa • Colca Canyon • Titicaca • Uros • Taquile • Raqchi • Andahuaylillas • Cuzco • Sacsayhuaman • Ollantaytambo • Pisac • Machu Picchu
Program zájazdu

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Limy s prestupom. Transfer do hotela. Nocľah.
2. deň: prehliadka historického centra Limy (námestie Plaza Mayor s prezidentským a arcibiskupským palácom, katedrála, kláštor San Francisco s katakombami, koloniálne balkóny paláca Torre Tagle), popoludní návšteva Múzea archeológie a antropológie alebo svetoznámeho Múzea zlata (Museo de Oro). Obe tieto múzeá disponujú cennými zbierkami predkolumbovskej éry. Počas tejto prehliadky sa trochu bližšie zoznámime s dejinami Peru, s dávnymi kultúrami Paracas, Chavin, Nazca, Moche, Wario, Lambayeque, Chime alebo Inka. Potom odchod do mestečka Pisco na pobrežie Pacifiku. Nocľah.
3. deň: ráno vyhliadková plavba okolo záhadného útvaru El Candelabro k ostrovom Islas Ballestas s kolóniami uškatcov, tuleňov, tučniakov, kormoránov, pelikánov a ďalších tisícok morských vtákov. Potom presun od pobrežia Paracas do úrodnej zelenajúcej sa oázy Ica. Návšteva lagúny Huacachina uprostred púštnych piesočných dún. Popoludní presun do Nazca. Nocľah.
4. deň: ráno absolvujete nevšedný zážitok pri lete malým lietadlom (platené na mieste) nad viac ako 32 gigantickými kresbami (najčastejšie zvieracích postáv) tajomnej kultúry Nazca. Potom prejazd púštnou krajinou pozdĺž pobrežia a medzi horami do "bieleho mesta" Arequipa položenom pod 5 822 m vysokou spiacou sopkou El Misti. Nocľah.
5. deň: Arequipa (2 350 m), návšteva kláštorného komplexu plného kontrastujúcich farieb (Santa Catalina), námestie s katedrálou a bohatými koloniálnymi domami, pôvabné predmestia s úzkymi uličkami (San Lazaro a Yanahuara), ochutnávka miestnej kuchyne. Nocľah.
6. deň: prejazd cez náhornú planinu so stádami lám, alpák a vikuňov, sedlo Patapampa (4 900 m) až do mestečka Chivay. Práve tu začína kaňon Colca, v ktorého okolí sa rozprestierajú starodávne terasovité políčka dodnes ešte obhospodarované indiánmi Collahuas a Cabanas. Na konci dňa príjemná relaxácia v termálnych prameňoch La Calera. Nocľah.
7. deň: skoro ráno odchod k jednému z najhlbších kaňonov sveta - Colca. Pozorovanie lietajúcich kondorov na pozadí zasnežených Kordillier. Malebným údolím cez indiánske dedinky Maca a Yanque späť do Chivay, potom presun do Puna k najvyššie položenému splavnému jazeru na svete (v 3 800 m), bájnemu jazeru Titicaca. Nocľah.
8. deň: celodenný pobyt na jazere Titicaca, ráno plavba loďou za indiánmi kmeňa Aymara na plávajúce ostrovy Uros vytvorené z tŕstia zvaného totora. Možnosť plavby na trstinovom člne. Potom pokračovanie v plavbe na pevný ostrov Taquile, kde žije komunita Kečua, ktorá si stále drží svoje tradície. Ich tkané predmety patria medzi najkrajšie a najkvalitnejšie na svete a pre ich zachovanie bol ostrov zapísaný na zoznam UNESCO. Prechádzka po ostrove s nádhernými výhľadmi na zasnežené Královské Kordillery na bolívijskej strane jazera. Návrat do Puna. Nocľah.
9. deň: prejazd do Cuzca, zo strany pozdĺž rieky Vilcanota, cez priesmyk La Raya (4 335 m). Cestou si pozrieme zvyšky inkského chrámu a centrálnych sýpok v Raqchi a indiánsku dedinku Andahuaylillas, kde navštívime krásne maľovaný kostolík zo 17. storočia, často prezývaný ako Sixtínska kaplnka Južnej Ameriky. Ubytovanie v hoteli v blízkosti hlavného námestia. Nocľah.
10. deň: Cuzco, prehliadka najkrajšieho mesta Peru, bývalého hlavného mesta ríše Inkov. Obdivovať tu budeme najmä bohato zdobené koloniálne domy a kostoly s kamennými stenami okolo námestia Plaza de Armas, komplex Koricancha - kedysi pokrytý ťažkými plátmi zlata, spletité uličky a trhovisko. Popoludní navštívime ešte kamennú svätyňu Qenqo a mohutnú pevnosť Sacsayhuaman, odkiaľ je krásny pohľad na celé mesto. Nocľah.
11. deň: pobyt v Posvätnom údolí Inkov. Vysoko nad riekou Urubamba pod majestátnymi Andami sa rozkladajú dve mohutné citadely Ollantaytambo a Pisac. Okrem nich tiež návšteva pestrofarebného indiánskeho trhu, kde bude možnosť nakúpiť suveníry alebo tradičné remeselné výrobky. Nocľah.
12. deň: Machu Picchu, najznámejšie archeologické miesto Južnej Ameriky. Za sprievodu miestneho sprievodcu získate viac informácií o tomto po stáročia v džungli ukrytom sídle. Zdatnejší môžu vyšplhať na vrchol Huayna Picchu (fakultatívne - nutne objednať najneskôr 2 mesiace vopred), odkiaľ sa ponúka nezabudnuteľný pohľad na obrovské rozvaliny tohto záhadného mesta Inkov. Návrat autobusom do Machu Picchu Pueblo a ďalej vláčikom pozdĺž rieky Urubamba späť do Ollantaytambo a následne autobusom do Cuzca. Nocľah. 
13. deň: Cuzco, ráno individuálne voľno, transfer na letisko a odlet z Cuzca do Limy a ďalej do Prahy.
14. deň: prílet do Prahy.

Tento zájazd je možné fakultatívne predlžiť o návštevu džungle.
13. deň - fakultatívne predĺženie o návštevu džungle: ráno odlet Cuzca do Puerto Maldonado, odkiaľ sa presunieme motorizovaným kanoe po rieke Tambopata a Madre de Dios do prírodnej rezervácie Tambopata, kde možno pozorovať nespočetné množstvo druhov vtáctva a ďalšie fauny, o.i. papagáje, korytnačky, až 5 druhov opíc, leňochody, kajmany a pri troche šťastia aj vydru obrovskú. Ďalej pešo džungľou a potom na kanoe až k izolovanému jazeru Sandoval, kde nás čaká ubytovanie v štýlovo zariadených chatkách. Počas pobytu zaistená plná penzia. Večer krátky peší výlet nočnou džungľou v okolí jazera. Nocľah.
14. deň: skoro ráno ešte pred východom slnka vyhliadková plavba po pokojnej hladine jazera s pozorovaním prebúdzajúcej sa džungle, môžete vidieť množstvo druhov vtáctva (napr. papagáje, tukanov, hoaciny, rybáriky, volavky, anhinga, a i.). Po raňajkách a krátkom odpočinku prechádzka džungľou s miestnym sprievodcom, ktorý nás zoznámi s ďalším bohatstvom tejto časti Amazonky (oi. Para orechy, chinínovníka, "chodiace" palmou Cashapona, termitmi alebo až 60 metrov vysokými stromami kapok). Popoludní plavba na katamaráne po jazere až do západu slnka, pozorovanie kajmanov. Nocľah.
15. deň: ráno po raňajkách návrat do Puerto Maldonado, prílet do Limy a ďalej pokračovanie do Prahy s prestupom.
16. deň: prílet do Prahy. V júnovom termíne sa počas nášho pobytu v Cuzcu koná Inti Raymi - slávnosti Slnka, kedy sa do mesta schádzajú Indiáni v krojoch z mnohých horských oblastí a oslavujú zimný slnovrat. Ide o veľkolepé farebné "predstavenie" v uliciach mesta sprevádzané hudbou a tancom. Jedná sa o nezabudnuteľný zážitok - odporúčame.

Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

15
Doprava

Doprava

letecky z Viedne

Poznámka

Vstupy ktoré možno v rámci programu fakultatívne absolvovať za cca 140 USD: katedrála a kláštor San Francisco s katakombami, jedno z múzeí v Lime (Múzeum zlata alebo Múzeum archeológie a antropológie), prírodné rezervácia Paracas, kláštor Santa Catalina v Arequipe, termálne pramene La Calera v Chivay, kaňon Colca, kostol v Andahuaylillas, inkské pamiatky Raqchi, Qenqo, Sacsayhuaman, Pisac, Ollantaytambo, v Cuzcu katedrála aj chrám Koricancha. Odporúčaná suma vreckového na stravu cca 240 USD.

Oficiálne hodnotenie:

Hodnotenia klientov (2 hodnotenia): 4.8 / 6

Dvojice: 6 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}

Peruánska Odyssea