Zavrieť

Potulky za polárnym kruhom so súostrovím Lofoty a Vesterály

  • doprava loďou doprava loďou
  • doprava letecky doprava letecky

Cena od: -8% 1 710 € 18.07. - 28.07.2017 | Zmeniť

Vypočítať cenu Uložiť
Žiadne skryté poplatky
Hotel
Informácie
Termíny a ceny
Hodnotenia / Recenzie
Galéria
Rovaniemi • polární kruh • vesnice Santa Clause • cesta sobů • Nordkapp • Alta • Tromso • Vesterály a Lofoty • Moskenes • Bodo • Laksfossen • Trondheim
Program zájazdu

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy cez Helsinky do Rovaniemi. Transfer do hotela. Nocľah.
2. deň: raňajky. Krátka prehliadka mesta moderne vybudovaného po úplnom zničení za druhej svetovej vojny a návšteva Arktického centra. Prejazd na polárny kruh do dediny Santa Klausa, kde ho môžete osobne navštíviť a napísať vianočné poštu. Po prekročení polárneho kruhu povedie trasa pôvabnou laponskou krajinou tundry, močarín a jazier cez NP Urho Kekkonena. Po prehliadke zlatokopeckej Tankavaara prejazd cez Saariselkä do Inari. nocľah
3. deň: raňajky. Prehliadka skanzenu a múzea sámskej kultúry Sidi v Inari, prejazd do "laponskej metropoly" a sídla laponského parlamentu nórskeho Karasjok. Po krátkej prehliadke putujeme ďalej na sever "Cestou sobov" vedúcu rozprávkovou krajinou tundier a strmých hôr k Porsangerskému fjordu do Olderfjordu, ubytovanie. Po večeri pôjdeme do Kåfjordu a podmorským tunelom do Honnigsvågu na ostrove Mageroya až do najsevernejšieho kúta starého kontinentu Nordkappu, z ktorého je nezabudnuteľný pohľad na oceán a nočné slnko, ktoré tu v lete síce nezapadá, ale obvyklým počasím je tu teplota 6 ° C, hmla , vietor a dážď. Čakanie na slnko si spríjemníme prehliadkou Nordkapphalen, panoramatickým filmom, hrejivým drinkom či nákupmi alebo písaním pohľadníc. Okolo polnoci odjazd späť na ubytovanie, po polnoci návrat do hotela. Nocľah.
4. deň: raňajky. Dnes pôjdeme divokou krajinou so stádami sobov k malebnému Altafjordu do mestečka Alta. Cieľom našej návštevy je prírodné múzeum s unikátnymi prehistorickými skalnými rytinami (UNESCO). Pozdĺž fjordov Nórskeho mora a s pomocou prívozov cez ne prídeme do hlavného mesta európskeho severu Tromsø, presláveného ako základňa polárnych výprav. Nocľah.
5. deň: raňajky. Po krátkej prehliadke Tromsø a katedrály Severného ľadového oceánu pôjdeme krajinou s veľkolepými prírodnými scenériami k lososej rieke Målselv. Jej mohutnosť budeme obdivovať pri perejách Målselvfossen. Pokračujeme ďalej na juh k Ofotfjordu na dohľad najdôležitejšieho prístavu severu Narviku, toľko známeho z dejín II. svetovej vojny. Naše putovanie po kúzelnom súostroví Vesteraly a Lofot začne prejazdom mosta Tjelsundbrua z pevniny na ostrov Hinnoya a ďalej do Harstad, hlavného mesta Vesteraly. Nocľah (2 noci).
6. deň: raňajky, voľný deň. Dnešný deň môžete venovať odpočinku a prehliadke Harstadu alebo sa fakultatívne zúčastniť celodenného výletu do Sto na ostrov Langoya na Veľrybie safari - výletu loďou za pozorovaním morských vtákov, tuleňov a veľrýb. Najskôr zamierime k prírodnej rezervácii ostrova Anda a ďalej na sever okolo ostrova Andoya k podmorskému Bleik Canyonu. Po safari návrat späť do hotela. nocľah
7. deň: raňajky. Dnes opustíme Vesterály, aby sme sa vydali na Lofoty. Popoludní máte možnosť fakultatívneho výletu loďou na ostrov Austvågoya zo Svolvaeru rozprávkového Trollfjordu (cca 3,5 hod.), Krátka prehliadka centra Lofotského súostrovia Svolvaeru alebo niektorá zo zaujímavých turistických trás v okolí umožní aktívne stráviť dnešné popoludnie. Po návrate z Trollfjordu pokračujeme na ostrov Vestvågoya, návštevou Lofot Viking Múzeum v Borga sa vrátime o pár storočí späť v čase a potom už zase v súčasnosti budeme pokračovať na ubytovanie v typických lofotských "rorbu" Ballstadu. (Rorbuer neodmysliteľne patrí k týmto miestam Nórska a sú typickým ubytovaním pre Lofoty, je to pôvodné zvláštny druh rybárskych chatiek sčasti stojacich na kôloch vo vode, pôvodne slúžili iba rybárom, kdežto teraz sú obľúbeným a vyhľadávaným ubytovaním pre turistov.) Nocľah.
8. deň: skoršie raňajky. Ranná návšteva typickej rybárskej osady malebného Nusfjord patriaceho k najkrajším na Lofotoch. Dopoludnia vyplávame z Moskenes späť na pevninu do Bodo (cca 4 hod). Cestou pozdĺž Saltfjordu uvidíme povestné morské víry Saltstraumen. Zastavíme sa na polárnom kruhu a prídeme na ubytovanie do Mo i Rana. Nocľah.
9. deň: raňajky. Dnes nás čaká celodenný prejazd ďalej smerom na juh s krátkymi zastávkami. Prejdeme pod horským sedlom Korgfjellet s nádhernou vyhliadkou na horské štíty a časť ľadovca Okstibreen, zastavíme sa pri burácajúcich vodopádoch Laksfossen. Naša trasa povedie okolo jazera Snasa do historickej osady Stiklestad. Tu padol r. 1030 kráľ Olaf II. Haraldson v boji proti vojsku pohanských sedliakov. Príjazd do Trondheimu. Nocľah (2 noci).
10. deň: raňajky. Prezrieme si prvé kráľovské mesto Nórska Trondheim. Uvidíte napr. korunovačnú katedrálu Nidarosdomkirke, klenotnicu s korunovačnými klenotmi, arcibiskupský palác, staré mesto, interiér kráľovského paláca Stiftsgården, pevnosť Kristianfestning nad mestom, prístav ai. Popoludní voľný program v Trondheime. Nocľah.
11. deň: raňajky. Transfer na letiskoa odlet do Prahy s prestupom v Oslo.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Doprava

Doprava

letecky z Viedne

Poznámka

V prípade nepriaznivého počasia môžu byť fakultatívne výlety loďou na Veľrybie safari a do Trollfjordu zrušené - rieši sa aktuálne na mieste.

Oficiálne hodnotenie:

Hodnotenia klientov (1 hodnotenie): 5 / 6

Dvojice: 6 / 6
{{ review.name }}
{{ review.name }}
Nenechajte si ujsť: {{ review.bubble }}
{{ review.rating }}
{{ review.recommendation ? 'Odporučil by svojim známym' : 'Neodporučil by svojim známym' }}
Typ dovolenky: {{ review.type }}
Cestoval: {{ review.readable_date }}

Potulky za polárnym kruhom so súostrovím Lofoty a Vesterály