Zavrieť

Po stopách mayskej mytológie - Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize

Cena od: -8% 2 557 € 06.02. - 18.02.2017 | Zmeniť

Vypočítať cenu Uložiť
Žiadne skryté poplatky
Hotel
Informácie
Termíny a ceny
Galéria
Chichén Itzá • Izamal • Mérida • Uxmal • Campeche • Palenque • Aqua Azul • San Christobal • Atitlán • Antigua • Copán • Puerto Barrios • El Remate • Tikal • Belize City • laguna Bacalar
Program zájazdu

Program zájazdu

1. deň: samostatne odlet z Prahy do Cancúnu s prestupmi, transfer do hotela a nocľah.
2. deň: ranný odchod do Chichen Itzá, významného archeologického náleziska (UNESCO) a jedného z novodobých 7 divov sveta. Mayovia tu zasvätili svoje pyramídy bohu Kukulkánovi, ktorého prevzali z toltéckej kultúry, a bohu dažďa Chaakovi. Ďalej tu uvidíte ihrisko na pelotu, observatórium Caracol a mnoho ďalších mayských stavieb. Presun do Izamalu – krásne mestečko, v ktorom sa nachádza konvent sv. Antonína z Padovy s druhým najväčším átriom, hneď po Vatikáne. Obed v reštaurácii Kinich s typickou obsluhou v krojoch. Prejazd do Méridy a večerná prehliadka mesta. Večera v historickom centre, príjemné posedenie a nočná atmosféra. Nocľah.
3. deň: skoro ráno prejazd k ďalšiemu z mayských „zázrakov“, archeologickému nálezisku Uxmal, asi najfotografovanejšiemu miestu na celom Yucatáne. Miesto plné majestátnych ruín, ktorému dominuje Kúzelníkova pyramída. Večer prechádzka po koloniálnom meste Campeche, s množstvom rybích reštaurácií a kaviarničiek. Kedysi bolo dôležitým prístavom a tiež bolo niekoľkokrát napadnuté pirátmi. Nocľah.
4. deň: skoro ráno vyrazíte do Palenque, slávnej mayskej lokality, ktorá je ukrytá v džungli a je známa hlavne úchvatnými prírodnými scenériami. Uvidíte napr. hrobku presláveného kráľa Pakala, a keď budete mať šťastie, natrafíte na opice, tukany a pestrofarebné motýle. Nocľah.
5. deň: ranný odchod k tyrkysovej rieke a k efektným kaskádam Agua Azul, kde budete mať dostatok času k odpočinku a kúpaniu. Popoludní prídete do indiánskej dedinky v horách San Juan Chamula, ktorej dominuje žiarivý katolícky kostolík, v ktorom sa ale praktizujú pohanské rituály. Môžete tiež uvidieť miestnych domorodcov, ako sedia na zemi, popíjajú bublinkovú limonádu a krkajú, aby zo seba vypudili zlých duchov. Večerný prejazd do San Cristobalu a ubytovanie. Nocľah.
6. deň: ranná prehliadka San Cristobalu. Určite nesmiete vynechať typickú miestnu domorodú tržnicu, kde sa predáva všetko možné, od rôzneho korenia po typické kroje a hydinu. Potom vyrazíte do Guatemaly, na hraniciach prebehne výmena minivanu a potom budete pokračovať k jednému z najkrajších jazier na svete, k jazeru Atitlán. Prejazd člnom do San Pedro, je to veľmi zaujímavá dedinka na brehu jazera. Nocľah (2 noci).
7. deň: po raňajkách nasadnete do loďky a necháte sa voziť po jazere. Ide o ohromný zážitok, keďže legendami opradené jazero Atitlán leží medzi niekoľkými sopkami a je obklopené celou radou malebných dediniek. Navštívite okrem San Pedra ešte ďalšie tri. Po návrate individuálne voľno, ktoré iste využijete k prechádzkam a odpočinku. Nocľah.
8. deň: po raňajkách vyjdete do Chichicastenanga, najfarebnejšieho domorodého trhoviska v celej strednej Amerike. Potom budete pokračovať do Antigua. Je to koloniálne mesto zo 16. storočia, ktoré každého nadchne. Zvlášť pôsobivá je večerná prechádzka po historickom centre. Nocľah.
9. deň: ráno návšteva miestnej pestrofarebnej tržnice a odchod do Hondurasu. Popoludňajší príchod do Copánu a nocľah.
10. deň: ranná návšteva Copánu, jedného zo štyroch najdôležitejších mayských miest, a prejazd do Puerto Barrios. Cesta člnom do džungle, kde strávite noc plnú dobrodružstva a bez elektriny v cabaňas (komfortné chatrče s vlastným sociálnym zariadením). Nocľah.
11. deň: cesta člnom po rieke Río Dulce, kedy budete míňať veľa vtákov, chatrč postavených pri brehu rieky a miestnych ľudí dopravujúcich sa na kánoach a všade okolo uvidíte krásne zelenú prírodu. Zastávka na kúpanie v termálnych vodách. Na konci plavby na vás bude čakať minivan a ten vás dopravy do El Remate, ktorý sa nachádza na brehu Peténského jazera. Večere sú tu kúzelné, všade je tma, lietajú svetlušky a spievajú cikády. Nocľah.
12. deň: veľmi skoro ráno vyrazíte do Tikalu, aby ste mali dostatok času k návšteve najohromnejšieho mayského mesta, ktoré malo najväčšiu moc v klasickej dobe a kde sa nachádza jedna z najvyšších mayských pyramíd ,,Pirámide de la Serpiente Bicéfala” s výškou 64 metrov. Popoludní prejdete do hlavného mesta Belize City. Nocľah.
13. deň: ráno odchod k lagúne Bacalar, ktorej sa bežne hovorí Lagúna siedmych farieb, má totiž 7 rôznych odtieňov modrej farby. Individuálne voľno na kúpanie alebo plavbe na loďke (fakultatívne). Nocľah pri Karibskom mori.
14. deň: individuálne voľno pri mori. Transfer na letisko a samostatne odlet do Prahy s prestupmi.
15. deň: prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

12

Po stopách mayskej mytológie - Mexiko, Guatemala, Honduras, Belize