Zavrieť

Potulky po severe - Nórsko a Island

Cena od: -8% 2 216 € 15.06. - 22.06.2017 | Zmeniť

Vypočítať cenu Uložiť
Žiadne skryté poplatky
Hotel
Informácie
Termíny a ceny
Galéria
Oslo • Flam • Bergen • Reykjanes • Modrá Laguna • Gullfoss • Seljalandsfoss • Skógafoss • Vik
Program zájazdu

Program zájazdu

1. deň: Popoludní odlet z Prahy do Oslo. Transfer z letiska do hotela. Nocľah.
2. deň: Raňajky. Celodenná prehliadka Oslo s pevnosťou Akershus, kráľovským palácom, katedrálou, radnicou, unikátnou budovou opery, múzeom vikingských lodí, expozíciami dokumentujúcimi úspechy nórskych polárnikov, parkom so sochami Gustava Vigelanda a Holmenkollen s krásnou vyhliadkou na mesto. Nocľah.
3. deň: Raňajky. Ráno odchod vlakom po železnici Oslo-Bergen cez Hönefoss, Geilo a divokú krajinu Hardangeru do horského Myrdalu (866 m n. m.). Prestup na svetoznámu horskú železnicu Myrdal-Flam zostupujúcu na dvadsiatich kilometroch medzi rozmanitými prírodnými scenériami na pobreží najväčšieho nórskeho fjordu Sognefjord. Plavba loďou po Sognefjorde do oblasti Balestrand. Nocľah.
4. deň: Raňajky. Ráno pokračovanie plavby úchvatnými prírodnými scenériami k ústiu Sognefjordu a ďalej pozdĺž romantického pobrežia Atlantiku do Bergenu. Po pristátí okolo poludnia transfer do hotela a ubytovanie. Popoludní poldenná prehliadka starobylého Bergenu s unikátnymi hanzovnými domami, starobylou prístavnou pevnosťou, stredovekými kostolmi, akváriom morských živočíchov, povestným rybím trhom a lanovkou na bergenský "Petřín". Nocľah.
5. deň: Raňajky. Ráno transfer na letisko a odlet na Island. Po prílete výlet na polostrov Reykjanes, kde budete mať možnosť chodiť po symbolických lávkach, ktoré prekračujú trhliny medzi európskymi a severoamerickými tektonickými platňami. Za pekného počasia je možné od majáka Rejkjanestá uvidieť "Ohňový ostrov" Elde, ktorý sa dvíha z oceánu a penivé vlny sa trieštia o jeho tmavé útesy. Popoludní známe termálne kúpele Modrá lagúna. Kúpanie a relax tu patria k nezabudnuteľným zážitkom, bez ktorých by návšteva Islandu nebola úplná. Odchod na ubytovanie a nocľah.
6. deň: Raňajky. Výlet po trase "Zlatého islandského trojuholníka" povedie do NP Tingvellir, kde bol v r. 930 založený prvý demokratický parlament sveta, do geotermálnej oblasti gejzírov s úchvatným pohľadom na famózny gejzír Strokkur a k vodopádom Gullfoss, považovaným za najkrajšie na ostrove. Cestou späť do Reykjavíku zastávka v kráteri Korid. Návrat na ubytovanie a nocľah.
7. deň: Raňajky. Celodenný výlet, pri ktorom sa zastavíte pri nádhernom vodopáde Seljalandsfoss a tiež u majestátneho a veľmi často fotografovaného vodopádu Skógafoss , ktorý meria 60 m. Návšteva dedinského múzea Skogar , kde zistíte , ako žili Islanďania v minulých storočiach. A na záver návšteva pôvabnej dediny Vik, ktorá je obklopená vysokými útesmi. Návrat na ubytovanie a nocľah.
8. deň: Raňajky. Prehliadka najzaujímavejších miest v Reykjavíku a prípadné voľno do odletu, ktoré môžete využiť na návštevu termálnych kúpeľov, botanickej záhrady, múzeí a ďalších zaujímavých miest hlavného mesta Islandu. Transfer na letisko a odlet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25

Poznámka

V prípade cestovania bez príplatku za jednolôžkovú izbu je možné, že k vám do izby bude ubytovaná ďalšia osoba rovnakého pohlavia.

Potulky po severe - Nórsko a Island