Zavrieť

Putovanie Fínskom až na polárny kruh

  • doprava letecky doprava letecky

Cena od: -8% 1 158 € 10.07. - 17.07.2017 | Zmeniť

Vypočítať cenu Uložiť
Žiadne skryté poplatky
Hotel
Informácie
Termíny a ceny
Galéria
Helsinky • Porvoo • Punkaharju • Savonlinna • Nurmes • Bomba • Ranua • dedinka Santa Klausa • Rovaniemi
Program zájazdu

Program zájazdu

1. deň: odlet z Prahy do Helsínk. Transfer na hotel a okružná jazda mestom podľa časových možností. Nocľah (2 noci).
2. deň: raňajky. Dnešný deň venujeme Helsinkám - bielemu mestu severu. Prejdeme sa historickým centrom s monumentálnymi stavbami a prezidentským palácom, promenádou vybranej spoločnosti Eteläesplanadi, navštívime katedrálu na Senátnom námestí, pravoslávnu katedrálu Uspenski, prístav aj trhovisko Kauppatori. Budeme obdivovať skalný chrám Temppeliaukio kirkko, Sibeliov monument, halu Finlandia a z veže Olympijského štadióna, kde v r. 1952 získal Emil Zátopek tri zlaté medaily a jeho žena Dana tiež jednu, uvidíme celé mesto ako na dlani. Nocľah.
3. deň: raňajky. Prejazd do Porvoo. Záujemcovia sa môžu do Porvoo vydať fakultatívnou vyhliadkovou plavbou pozdĺž fínskeho pobrežia (cca 3,5 hodiny), počas ktorej spoznáte čarovné zákutia ostrovov a ostrovčekov. Nasleduje krátka prehliadka Porvoo, ktoré je druhým najstarším mestom v krajine. Naša cesta ďalej povedie cez obec Ylämaa, ktorá je preslávená drahým kameňom spektrolitom. V týchto miestach sa ocitneme na dohľad východných hraníc, naša trasa však vedie na sever do najjužnejšieho prístavu na jazere Saimaa, do mesta Lappeenranta, ktoré si v 19. storočí obľúbila ruská šľachta. V podvečer sa môžete vydať na prechádzku k jazeru a obdivovať tu stavby z piesku, ktoré majú každý rok inú tému. Nocľah.
4. deň: raňajky. Fínska Karélia, jazerná oblasť, hlboké lesy a Kalevala. Takmer celý deň sa budeme pohybovať okolo jazera Saimaa. Najskôr sa zastavíme v meste Imatra u prázdneho koryta, ktoré vyhĺbila voda rieky Vuoksen padajúca z výšky 18 m, ktorá teraz pomáha vyrábať elektrinu, a tiež spája najväčšie fínske jazero Saimaa s jazerom Ladožským. Prejdeme po jazernej úžine Punkaharju, kde sa za pekného počasia zastavíme na kúpanie vo vyhriatych vodách jazera. Potom budeme pokračovať na prehliadku najväčšej pevnosti na severe Európy, hradu Olavinlinna v Savonlinne. V neskorom popoludní si v Kerimäki prezrieme najväčší drevený kostol vo Fínsku. Prejazd do Joensuu. Nocľah.
5. deň: raňajky. V pohorí Koli sa vydáme na nenáročnú pešiu túru (cca 2,5 km) na vyhliadku Ukko Koli (347 m n. m.), Ktorá ponúka úchvatný pohľad na jazero Pielinen a okolitú krajinu. U Nurmes si pozrieme dvorec Bomba - súbor stavaný s typickou karelskou architektúrou, a potom v Kajaani Karelský kostol. Odtiaľ prejdeme k Botnickému zálivu do mesta s najlepšími technológiami sveta do Oulu, ktorého centrum je postavené ako bezplatná bezdrôtová sieť a kde môžeme pred radnicou sledovať "Beh času". Nocľah.
6. deň: raňajky. Za Oulu začína severská divočina. Pri troche šťastia zahliadneme pri ceste soba a ak by sa žiadny neobjavil, určite sa nielen s ním stretneme v severskej ZOO Ranua. Operence, soby, losy, rosomáky, medvede hnedé aj ľadové a iné zvieratá tu môžeme zvedavo spoznávať spoločne s miestnou prírodou. Popoludní v Rovaniemi navštívime Arktické centrum dokumentujúce históriu i súčasnosť života v arktickej oblasti a fínskej časti Laponska. Po zastávke v dedine Santa Klausa na polárnom kruhu, kde môžete nakúpiť vianočné darčeky a poslať vianočné pozdravy, vyjdeme na vyhliadku Ounasvaara nad mestom. Nocľah.
7. deň: raňajky. Transfer na letisko a samostatne odlet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

25
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
Stravovanie

Stravovanie

raňajky

Poznámka

vyhliadková plavba do Porvoo (cca 30 EUR) • vstupy cca 130 EUR

Putovanie Fínskom až na polárny kruh