Zavrieť

Austrália pre každého

  • doprava letecky doprava letecky

Cena od: -8% 3 753 € 08.02. - 22.02.2017 | Zmeniť

Vypočítať cenu Uložiť
Žiadne skryté poplatky
Hotel
Informácie
Termíny a ceny
Galéria
Melbourne • NP Grampians • Alice Springs • Kings Canyon • NP Uluru • Kata Tjuta • Kuranda • prales Daintree • mys Tribulation • Sydney
Program zájazdu

Program zájazdu

1. deň: Samostatne odlet z Prahy, let s prestupmi
2. deň: Prílet do Melbourne. Po prílete vybavenie turistických formalít, ubytovanie a nocľah
3./4.deň: Ráno odchod z Melbourne s možnosťou návštevy zlatokopeckého mestečka Sovereign Hill v oblasti Ballarat. Následne odchod do NP Grampians. Návšteva tohto presláveného národného parku s vodopádmi, bujnou vegetáciou a tradičnou austrálskou faunou /predovšetkým koaly a stáda klokanov/. Vyhliadka Balconies a prechádzka k neďalekému vodopádu. Vrcholom bude prechádzka k vyhliadke Pinnacles naprieč Grand Canyon-om. Nocľah Ďalší deň je prehliadka jednej z nakrajších scénických ciest sveta, slávnej Great Ocean Road. Bizarné skalné útvary, 12 apoštolov, London Bridge, množstvo austrálskych pláži a prímorských letovísk. Nocľah.
5. deň: Odchod späť do Melbourne. Následne prehliadka centra Melbourne spojená s jazdou na historickej električke, návšteva tenisového komplexu Australian Open /zvonku/, prechádzka po Čínskej štvrti /Chinatown/ a pozdĺž rieky Yarra s moderným námestím Federácie, večerná prehliadka modernej veže Eureka 360° /fakultatívne/. Nocľah.
6. deň: Prelet do Alice Springs a potom prejazd ku Kráľovskému kaňonu. Krátka prehliadka púštneho mesta Alice Springs. Následne aboriginská stanica s ukážkami miestneho umenia a stanice cestných púštnych vlakov v Erldunda. Nocľah neďaleko Kráľovského kaňonu, na jednej z najkrajších tradičných ťavích fariem v austrálskom vnútrozemí. Večerná BBQ v púšti, kdke zažijtete pravé austrálske grilovanie v originálnej lokalite. Nocľah.
7. deň: Skoro ráno odchod do Kings Canyon a krásna túra po obvode Kráľovského kaňonu /2-3 hodiny/, prípadne ľahší variant dolnou časťou kaňonu /1 hodina/. Prejazd k Uluru s púštnymi zastávkami. Navštívite aboriginské kultúrne centrum. Ďalej prechádzky najzaujímavejšími miestami pri Uluri a prehliadka vodného zdroja Mutijulu. Večer západ slnka v Uluru a presun naspäť do hotela. Nocľah.
8. deň: Ráno východ slnka v Uluru. Ranná túra skalným masívom Kata Tjuta pozdĺž starej aboriginskej trasy ľudu Anangu Údolím vetrovv /max. 3-4 hodiny/, príp. krátka varianta Walpa /1 hod/ medzi tajomné skalné hlavy. Po odpočinku odchod do Alice Sprigs. Večer návšteva púštnach barov so živouo hudbou a štavnatými steakmi /fakultatívne/. Nocľah.
9. deň: Dopoludnia prehliadka Alice Springs, vyhliadka z vrchu Anzac Hill. Vynikajúca možnosť nákupu miestnych suvenírov, možnosť nákupov miestnych suvenírov. Možnosť návštevy historickej telegrafnej stanice lietajúcich doktorov. Prelet do tropického Cairns. Pre záujemcov možnosť večernej prechádzky po promenáde s nákupmi na tunajšom trhu Night Market a pozorovaním netopierov. Nocľah.
10.deň: Výlet do historického mestečka Kuranda a na náhornú sopečnú plošinu Atherton. Dopraviť sa môžete najdlhšou lanovkou sveta nad korunami stromov /fakultatívne/. V Kurande možnosť nákupov na tunajších preslávených trhoch s miestnou produkciou či návšteva motýlej ZOO. Na sopečnej plošine Atherton preskúmate oblasť s posvätnými majestátnymi stromami Fig. Návrat do Cairns. Nocľah
11. deň: Celodenný výlet do najstaršieho pralesa na svete Daintree. Skúsený sprievodca vám umožní spoznať život tohto jedinečného rezervoára. Vydáte sa s ním na prehliadku po umelom jazierku, ktoré obývajú desiatky obrovských krokodílov. Uvidíte tieto jedinečné tvory v ich prirodzenom prostredí. Počas návštevy tohto unikátneho parku /fakultatívne/ máte možnosť stretnúť sa so vzácnymi kasuármi, červenými klokanmi, koalami a množstvom tropických papagájov. V pralese Daintree budete môcť taktiež pozorovať exotickú flóru a prejdete sa unikátnymi porastmi mangrovov. Popoludní ochutnáte vynikajúcu pralesnú zmrzlinu a navštívite tunajšiu čajovú plantáž. Na záver dňa užasný mys Tribulation a jeho kokosové háje, pralesné potôčiky a ľudoprázdne pláže. Večerný návrat do Cairns. Nocľah.
12. deň: Voľný deň v Cairns alebo fakultatívne celodenný výlet na neporušené časti Veľkého bariérového útesu. Necháte sa pohltiť pestrofarebnou záplavou podmorského života? Uvidíte korytnačky a veľké útesové ryby. Pre záujemcov je pripravená možnosť potápania s inštruktorom /i pre nepotápačov/. Výlet na útes je katamaránom v malej skupinke max. 20 osôb. Ďalej možnosť výletu na Green Island /pre tých, ktorí nemajú záujem o šnorchlovanie/. Nocľah. 
13. deň: Skoro ráno prelet do Sydney. Prehliadka centra Sydney. Úžasné scenérie Opery v Sydney a Harbour Bridge spolu s botanickou záhradou a papagájmi. Návšteva starobylej štvrte The Rocks s množstvom typicky austrálskych krčmičiek a vynikajúcich reštaurácií a vinárničiek. Možnosť plavby loďou z prístavu. Nocľah.
14. deň: Celodenný výlet oblasťou prírodných krás Modrých hôr /Unesco/. Preskúmate známy skalný útvar Tri sestry ako aj vodopády Wentworth, navštívite Scenic World, kde sa môžete previezť najstrmejšou železnicou na svete. Potom podniknete nenáročnú prechádzku kaňonom plnom mohutných eukalyptov a všetko zakončíte unikátnou lanovkou nad korunami lesa. Večerný návrat do Sydney, prehliadka večerného mesta Sydney prípadne zastávka v Sydney Olympic Park. Nocľah
15. deň: Voľný deň v Sydney. Pre záujemcov je pripravená možnosť preskúmania východného pobrežia Sydney. Navštívite skalnaté útesy Watsons Bay, okúpete sa na pláži Bondi. Popoludní návšteva Chinatown, prípadne voľný program spojený s prehliadkou námorného múzea, obrieho akvária v zátoke Darling. Nocľah. volný den v Sydney. Pro zájemce je připravena možnost průzkumu východního pobřeží Sydney. Navštívíte skalnaté útesy Watsons Bay, vykoupete se na slavné pláži Bondi, kde prozkoumáte úchvatné pobřeží. Odpoledne návštěva Chinatown, případně volný program spojený s prohlídkou Námořního muzea, obřího akvária v zátoce Darling aj. Nocleh.
16. deň: Dopoludnia individuálny program v Sydney, posledné nákupy suvenírov a posledné austrálske pivo. Poobede odlet do ČR s prestupmi. individuální program v Sydney, poslední nákupy suvenýrů i poslední australské pivo. Rozloučení s Austrálií a samostatně odpolední odlet do ČR s přestupem.
17. deň: Prílet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

12
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
CENA ZA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE
Stravovanie

Stravovanie

bez stravy

Poznámka

Aktivity v cene: výlet loďou z prístavu Sydney, jazda po najstrmejšej železnici v Modrých plavba za krokodíly v NP Daintree, barbecue – opekanie na púštnej farme, sprievodcovia s licenciou v NP Uluru – Kata Tjuta

Austrália pre každého