Zavrieť

Najkrajšími kútmi Arménska

  • doprava letecky doprava letecky

Cena od: -8% 1 232 € 06.09. - 13.09.2017 | Zmeniť

Vypočítať cenu Uložiť
Žiadne skryté poplatky
Hotel
Informácie
Termíny a ceny
Galéria
Jerevan • Echmiadzin • Ambert • Khor Virap • Areni • Noravank • Dilijan • Garni • Gerhard
Program zájazdu

Program zájazdu

1. deň: večer odlet do Jerevanu.
2. deň: ráno po prílete transfer do hotela, ubytovanie, raňajky a odpočinok. Dopoludňajší odjazd do Echmiadzinu, ktorý je od 15. storočia sídlo katolikose - najvyššieho predstaviteľa arménskej apoštolskej cirkvi. K pokladom Echmiadzinu patrí kláštor s katedrálou zo 4. storočia so zlatým pokladom arménskej cirkvi a starobylý kostol Hripsime. Cestou späť prehliadka zrúcanín architektonického pokladu – chrámu Zvartnots, ktorý aj po zničení zemetrasením prezentuje jeho majestátnu krásu a bohatosť. Uvítacia večera v arménskej reštaurácii. Nocľah v Jerevane.
3. deň: raňajky. Prehliadka hlavného mesta Jerevan. Zastávka pri pevnosti Erebuni z 8. storočia a prehliadka historického múzea v centre mesta, ktoré ponúka zbierku objektov od staroveku po dnešok. Obed v arménskej reštaurácii. Návšteva svetoznámej Jerevan Brandy Factory s ochutnávkou. Individuálne voľno. Návrat na nocľah.
4. deň: raňajky. Celodenný výlet do kraja pri rieke Kasakh. Pešia prechádzka po úbočí k pevnosti Amberd na svahoch hory Aragats (2 300 m n. m.). Prehliadka kláštorných komplexov a dedín Sagmosavank a Hovhannavank vytvárajúcich s okolitou krajinou a horou Aragats nádherné scenérie. Obed v miestnej reštaurácii. Pri ceste späť do Jerevanu zastávka v keramickej dielni. Nocľah v Jerevane.
5. deň: raňajky. Návšteva jedného z najsvätejších miest Arménska – kláštora Khor Virap s panoramatickým výhľadom na biblickú horu Ararat. Ochutnávka známeho vína v dedinke Areni. Obed v miestnej kaviarni. Kaňon Noravank s pestrými prírodnými scenériami a unikátnym komplexom kostolov a kamenných krížov kláštora Noravank. Potom prejazd na juh. Večera a nocľah v Gorisu.
6. deň: raňajky. Dopoludnia návšteva kláštora Tatev s prehliadkou majstrovského diela stredovej architektúry budovaného od 9. storočia. Možnosť prejazdu najdlhšou lanovkou na svete (5,7 km). Obed v miestnej reštaurácii. Prejazd po stopách karaván cez sedlo Selim k pozoruhodne zachovalej Selimskej karavanseraji - dôležitej zastávke po starom Hodvábnom chodníku k tyrkysovému jazeru Sevan, ktoré leží vo výške 1 900 m n. m. a tiež prechádzka pozdĺž brehu „Modrej perly". Večera a nocľah pri jazere Sevan.
7. deň: raňajky. Dopoludnia plavba loďou po horskom jazere vulkanického pôvodu Sevan, pri ktorom leží aj kláštor Sevanavank z 9. storočia. Prehliadka kláštora s výhľadom na jazero. Prejazd (cestou obed) cez mesto Dilijan, obklopeného zalesnenými horami so známym sanatóriom, k Parz Lich. Pešia prechádzka (cca 2,5 hod) lesnou cestou od horského jazera Parz ku kláštoru Goshavank z 13. storočia. Prejazd na nocľah v Jerevane.
8. deň: raňajky. Dopoludnia návšteva Matenadaran múzea, ktoré ukrýva jednu z najstarších a najväčších zbierok kníh na svete. Potom odjazd do chrámu v Garni – letného sídla arménskych kráľov postaveného v 1. storočí. Je to jediný zachovaný pohanský chrám v Arménii nezničený po prijatí kresťanstva. Prechádzka nádherným kaňonom s čadičovými stenami. Obed v miestnej pekárni. Po prehliadke stredovekého jaskynného kláštora Gerhard návrat do Jerevanu. Rozlúčková večere v arménskej reštaurácii. Nocľah v Jerevane.
9. deň: skoro ráno transfer na letisko a odlet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

20
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
CENA ZA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia

Poznámka

Vzhľadom k príletu do Jerevanu skoro ráno majú účastníci zájazdu zabezpečené hotelové izby pre pohodlný odpočinok a hygienu. Nakoľko ide o dobu kratšiu ako bežný nocľah, nie je toto ubytovanie uvedené v cenníku v celkovom počte nocí, ale ako samostatná služba zahrnutá v základnej cene zájazdu.

Najkrajšími kútmi Arménska