Zavrieť

Neobjavené krásy južného Albánska s kúpaním v mori

  • doprava letecky doprava letecky

Cena od: -8% 818 € 22.06. - 29.06.2017 | Zmeniť

Vypočítať cenu Uložiť
Žiadne skryté poplatky
Hotel
Informácie
Termíny a ceny
Galéria
Korfu • Gjirokastra • Berat • Apollonia • NP Llogara • Himara • Borsh • Butrint
Program zájazdu

Program zájazdu

1. deň: samostatne odlet z Prahy na Korfu (Grécko). Transfer z letiska do hotela. Nocľah.
2. deň: raňajky. Transfer do prístavu a odjazd trajektom do letoviska Saranda v Albánsku. Po pasovej kontrole na Vás bude čakať sprievodca a spoločne navštívite prírodnú rezerváciu Bistrica, modrý prameň rieky s výstižným názvom „Modré oko“. Nasleduje odjazd do pôvabného mesta „sivých striech“ Gjirokastra, zapísaného do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Návšteva pevnosti, kde okrem nej tiež uvidíte moslimskú mešitu, pamätník albánskeho jazyka a starý bazár. Môžete tiež navštíviť múzeum Envera Hodžu, ktoré prezentuje miestneho rodáka a bývalého diktátora. Večera a nocľah.
3. deň: raňajky. Odjazd do národného parku Bredhi i Hotoves, ktorý je pomenovaný podľa jedle macedónskej. Vyvierajú tu termálne pramene, ktoré tvoria malé jazierko, v ktorom sa dá kúpať. Odjazd do malebného mesta "tisíce očí" Berata, s charakteristickými bielymi domami s červenými strechami, poskladaných jeden na druhom priamo vo svahu kopca. Staré centrum a hrad sú zapísané na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO a vy ich uvidíte na vlastné oči, rovnako ako známe mestské korzo. Večera a nocľah.
4. deň: po raňajkách odjazd na pevnosť mesta Berat. Zoznámenie sa s dejinami mesta a jeho starobylými štvrťami - moslimský Mangalem a kresťanská Gorica. Prechádzka v malebných a veľmi úzkych uličkách mesta Vás určite ohromí. Návšteva antického mesta Apollonia so zostatkami chrámu boha Apollóna a stredovekým kláštorom Panny Márie. Odjazd do Vlorskej zátoky. Ubytovanie, večera a nocľah.
5. deň: raňajky. Dopoludnia odjazd do národného parku Llogara s Caesarovou tiesňavou, kadiaľ Caesar viedol svoje vojská v ťažení proti svojmu protivníkovi Pompeiovi. Výstup na Caesarovu tiesňavu je stredne ťažký. Cesta po pešom upravenom chodníku potrvá cca 30 min. Prejazd do hotela v letovisku Himara, odpočinok pri mori, večera a nocľah.
6. deň: raňajky. Dopoludnie môžete stráviť kúpaním a odpočinkom pri mori. Popoludní navštívite hrad a pôvabnú dedinku Himara s množstvom pravoslávnych kostolov. Večera a nocľah.
7. deň: raňajky. Návšteva ponorkovej základne a pevnosti Ali Pashu Ioanninského vo vnútri zátoky Panormo, ktorá bola následne prestavaná na letné sídlo pašovej ženy. Prejazd do dedinky Borsh, výstup na pevnosť Sopoti s panoramatickým výhľadom na albánsku riviéru. Potom odjazd na ubytovanie a odpočinok v hoteli v Sarande. Prehliadka hradu Lekures, ktorý sa nachádza nad mestom Saranda s nádherným výhľadom na pevninu Albánska, more aj na náprotivný ostrov Korfu. Neskôr prechádzka po vychýrenej mestskej promenáde. Večera a nocľah.
8. deň: po raňajkách návšteva antického mesta Butrint, kde si pri speve cikád a vône eukalyptu vychutnáte jedinečný archeologický areál. Potom samostatný odjazd trajektom na Korfu, transfer na letisko a odlet do Prahy.
Minimálny počet účastníkov

Minimálny počet účastníkov

16
Doprava

Doprava

letecky z Prahy
CENA ZA ODLET Z VIEDNE NA VYŽIADANIE
Stravovanie

Stravovanie

polpenzia
Služby za poplatok

Služby za poplatok

vstupy a fakultatívne akcie

Poznámka

Pri prílete sa prvý večer nepodáva večera, stravovanie začína raňajkami.

Neobjavené krásy južného Albánska s kúpaním v mori