Volajte aj cez víkendy: 0911/116 009, 010, 011, 012, 013

| Kontakty
Vybrali ste
Upresnenie výberu

Destinácia

Začiatok dovolenky

Od Do

Cena od


Portugalsko

Portugalsko

Aktuálne neexistujú žíadne termíny.

Krásne dlhé pieskové pláže, romantické skalnaté útesy, vysoko kvalitné golfové ihriská, príjemné rybárske dedinky, ale aj letoviská s čulým nočným životom, výbornou portugalskou kuchyňou, typickou maurskou architektúrou a nespočetným množstvom vodných športov a podmorských aktivít - to je južné pobrežie Portugalska, slnečné Algarve. Patrí medzi celoročne vyhľadávanú turistickú destináciu. Tunajšie pláže právom patria k najkrajším v Európe. Podnebie je vďaka teplým morským prúdom celoročne priaznivé. Odporúčame prenájom auta, aby ste mohli preskúmať nádherné pobrežie plné malebných pláží ukrytých medzi pieskovcovými útesmi.
Vašim kritériám nezodpovedá žiaden výsledok.
Počet výsledkov:

Vilamoura/Quarteira
Jedno z najznámejších letovísk v Algarve. Veľmi kozmopolitné mestečko ponúka nočný život v marine, kasíno, množstvo reštaurácií, kaviarní a barov. V okolí niekoľko golfových ihrísk.
Transfer z letiska: cca 30 min.

Albufeira
Kombinácia niekoľkých úžasných pieskových pláží a nekončiaceho nočného života. Letovisko, ktoré vo svojom pôvabnom historickom centre nestráca atmosféru pôvodných portugalských miest. Úzke uličky, biele stavby, množstvo kaviarní, obchodíkov, reštaurácií a diskoték. Nádherných pláží je na výber hneď niekoľko: od väčších ako Praia d’Ouro, Praia Falesia, Praia de Balaia, Praia de Castelo, Praia de Maria Luisa až po menšie romantické pláže ako St. Rafael.
Transfer z letiska: cca 45 min.

Alvor
Rybárska dedina a príjemné letovisko s osobitým kúzlom. Malebnosť tunajších pláží, pokojná atmosféra, centrum s obchodíkmi, reštauráciami a kaviarňami, to sú dôvody, prečo sem ročne prichádza množstvo turistov. Nachádza sa západne od mesta Portimao pri ústí rieky Alvor.
Transfer z letiska: cca 1 hod. 30 min.

Golf
Algarve je právom nazývaná golfovou veľmocou. Ponúka viac než 20 kvalitných golfových areálov. www.golfalgarve.com

Potápanie
Má na Algarve dlhú tradíciu. Objavte krásy oceánu vo vodách Atlantiku. Spomedzi kvalitných licencovaných potápačských základní vyberáme: Albufeira/Algardiving centrum www.algardiving.com, Armacao de Pera/Dive spot www.divespot.com.pt, Carvoeiro/Tivoli diving www.tivoli-diving.com a i.

Jazda na koňoch
Okúste aj vy čaro romantickej jazdy po dlhých zlatých pieskových plážach Albufeiry.

Historické Algarve
Stredoveké mesto Silves bolo do 13. storočia hlavným mestom arabskej ríše Al Gharb. Dnes malebné mestečko s úzkymi uličkami, bielymi domčekmi, maurským hradom z červeného kameňa a gotickou katedrálou. Návšteva mesta Lagos, ktoré je spojené s prvou fázou zámorských výprav. Prehliadka barokového kostolíka sv. Antonína s pozlátenými vnútornými stenami a oltárom, múzea algarvského života, slávneho námestia Henricha Moreplavca a čiastočne dochovaných hradieb. Po obede na vyhliadku Ponta da Piedade s prekrásnymi výhľadmi na skaliská a more. Návšteva známych pevností v Sagres. Nakoniec na najjuhozápadnejší bod Európy - mys sv. Vincenta (Cabo de são Vicente), odkiaľ sa môžete kochať nádhernými výhľadmi na prírodný park Costa Vicentina a Atlantik.

Lisabon
Celodenná prehliadka hlavného mesta Portugalska. Navštívite štvrť Belém, vežu Torre de Belém a chrám Hieronymov (pamiatky UNESCA), pamätník Objaviteľov, historické centrum so štvrťami Baixa, Chiado a stredovekou štvrťou Alfama, ktorá ako jediná prežila zemetrasenie v roku 1755 a kde sa zrodil hudobný štýl fado. Ďalej prechádzka po krásnych námestiach Rossio, Praça da Figueira a Praça do Comércio. Výhľad na celé historické centrum sa naskytne z vyhliadky sv. Kataríny a Elevador Santa Justa. Možnosť navštíviť hrad sv. Juraja, oceanárium alebo sa zviesť v historickej električke číslo 28.

Národný park Ria Formosa
V prístave mesta Olhão nalodenie na motorovú loď, ktorá sa bude plaviť lagúnami okolo pieskových dún a opustených ostrovčekov. Vylodenie na mieste nazývanom Barra, jednom z najkrajších miest oblasti medzi ostrovčekmi Armona a Culatra. Na ostrovčeku Culatra sa dozviete viac o histórii a živote miestnych. Návšteva kolónie rybárov, ktorí žijú stále tradičným spôsobom a prechádzka po ostrove. Cestou k ostrovu Barreta, známy ako Deserta (opustený), zastávka pri majáku. Na ostrove Barreta možnosť prechádzky, kúpania a šnorchlovania. Pozorovanie rybárov pri love rýb robalo.

Sevilla
Celodenný výlet do španielskeho mesta Sevilla. Prehliadka architektonických skvostov mesta: štvrť St. Cruz, Maria Luisa Park, Plaza de Espaňa, Torre del Oro a krásna katedrála. Voľný čas.

Pútnické miesto Fatima
Celodenný výlet na jedno z najnavštevovanejších pútnických miest na svete. Vo Fátime sa roku 1917zjavila Panna Mária Fatimská trom malým deťom Lucii, Franciscovi a Jacinte.

THE BIG ONE
Najväčší vodný park v letovisku Alcantarilha, cca 15 km od Albufeiry. Autobusové spojenie verejnou dopravou z Albufeiry a Alvoru.

Zoomarine
Tematický zábavný park neďaleko Albufeiry. Predstavenia s delfínmi, mrožmi, papagájmi a dravcami. Veľké akvárium s rôznymi druhmi rýb. Bazény, šmykľavky, kolotoče, reštaurácie, možnosť
plávania s delfínmi.