Volajte aj cez víkendy: 0911/116 009, 010, 012, 013

| Kontakty
Upresnenie výberu

Začiatok dovolenky

Od Do

Cena od

Počet nocí

Odletové miesta

Kategória ubytovania

Stravovanie

Transfer z letiska

Vzdialenosť k pláži

Typ ubytovania

Zloženie izby

Vzdialenosť od centra letoviska

Trvanie letu

Dovolenka Cyprus

Cyprus

Cyprus uspokojí všetkých, ktorí hľadajú krásne pieskové pláže, teplé more, slnečné počasie, ale aj bohatú históriu popretkávanú mytologickými príbehmi. Keďže jedna z legiend hovorí, že práve tu sa zrodila bohyňa Afrodita, nazýva sa Cyprus aj ostrovom lásky.

V súčasnosti sa Cyprus delí na severnú a južnú časť, pričom v každej časti sa dodržiavajú a rešpektujú celkom odlišné zvyky a pravidlá. Južná Cyperská republika je členskou krajinou EÚ a je obývaná prevažne gréckym obyvateľstvom. Severocyperská turecká republika je vyhlásená za separátny štát, uznaný len zo strany Turecka. Aj tu sa ale dá nájsť mnoho stôp po starovekých Grékoch. Práve v severnej časti sa nachádza aj najväčšie archeologické nálezisko na ostrove - Salamis.

Možno Vám praje šťastie a Vaša lacná dovolenka na Cypre čaká na Vás medzi last minute zájazdami.

viac informácií
Máme pre vás 3 ponuky.
Počet výsledkov:
menšia prázdninová dedinka priamo pri pláži s aquaparkom
Hotel Crystal Rocks
Vaše hodnotenie: 4,1/6

Crystal Rocks***

Príjemný rodinný komplex bungalovov a viliek priamo pri peknej pieskovej pláži. Odporúčame najmä rodinám s deťmi vďaka aquaparku priamo pri pláži a detskému klubu Firáčik. Neváhajte navštíviť Famagustu, kde každý kúsok mestečka dýcha históriou.
Cena od: 399,00 €
príjemný hotelový komplex v blízkosti Kyrenie priamo pri pláži
Hotel Merit Park
Vaše hodnotenie: 5,8/6

Merit Park*****

Zrenovovaný kvalitný hotel priamo pri pláži v blízkosti Kyrenie s nádherným výhľadom na more a peknými terasami v záhrade. Odporúčame aj rodinám s deťmi vďaka aktivitám pripravených pre vaše ratolesti.
Cena od: 699,00 €
  • novinka v ponuke
  • možnosť parkovania pri letisku v Bratislave
  • služby all inclusive
  • odporúčame rodinám s deťmi
kvalitný hotel priamo pri pláži blízko Kyrenie
Hotel Vuni Palace
Vaše hodnotenie: 4,7/6

Vuni Palace*****

Príjemný hotelový komplex priamo pri pláži s umelo vybudovanou lagúnou poteší najmä rodiny s malými deťmi a neplavcov. Prepojenie so susedným hotelom Oscar znásobuje možnosti pre šport, relax a zábavu.
Cena od: 459,00 €
  • lehátka a slnečníky na pláži zadarmo
  • wellness centrum v hoteli
  • služby all inclusive
  • možnosť parkovania pri letisku v Bratislave

Kyrenia tour
 
Návšteva pevnosti sv. Hilarion, odkiaľ je krásny panoramatický výhľad na Kyreniu. Prehliadka nádherného kláštora Bellapais, dedinky a opátstva, postaveného na zač. 12.stor., považované za obľúbené opátstvo kráľovských rodín na Cypre. Výlet je zakončený v centre Kyrenie s prehliadkou prístavu a pevnosti. Hrad v Kyrenii bol postavený v 7.stor. s cieľom ochrániť prístav pred nájazdmi Arabov. V múzeu, ktoré je súčasťou pevnosti, môžete vidieť najstaršiu stroskotanú loď (cca 2300 rokov stará). V cene obed a vstupy.
 Orientačná cena: 35 EUR/dospelý (z Kyrenie), 45 EUR/dospelý (z Famagusty)

Severný Cyprus, opátstvo BellapaisSeverný Cyprus, pevnosť v KyreniiSeverný Cyprus, múzeum v Kyrenii-vrak lode
 ostrov Symi_prístav
  Nicosia tour

Nicosia je jediným hlavným mestom na svete, ktoré je rozdelené na 2 časti: grécku (Nicosia) a tureckú (Lefkosia). Oddeľuje ho originálna hranica. Pri prehliadke môžete navštíviť sakrálne pamiatky: katedrálu sv. Sofie, ktorá bola postavená v 12.stor. (konvertovala na mešitu), Arcibiskupský palác, 2 typické hostince z otomanskej éry, stredoveké múry a brány mesta postavené Benátčanmi v 16.stor. V poobedňajších hodinách si môžete pozrieť južnú časť Nicosie individuálne (nezabudnite si so sebou zobrať pas). V cene obed a vstupy.
Orientačná cena: 40 EUR/dospelý

Severný Cyprus, mešita Selimiye (katedrála sv. Sofie)Severný Cyprus, Buyuk Han NikóziaSeverný Cyprus, arcibiskupský palác v Nikózii
ostrov Halki_prístav
 Famagusta tour

Návšteva centra Famagusty, o ktorej zmienky pochádzajú už z 3.stor. p.n.l. Dominantami je Othellova veža, katedrála sv. Nicholasa, kaplnka sv. Barnabáša, ruiny starobylého mesta Salamis (datované do 7.stor. p.n.l.) a "mesto duchov" Varosha.
 Orientačná cena: 45 EUR/dospelý (z Kyrenie), 35 EUR/dospelý (z Famagusty)

Severný Cyprus, kostol sv. BarnabášaFamagusta, katedrála sv. NicholasaFamagusta, Othellova veža  

 Lodný výlet
Pravá voľba pre tých, ktorí milujú relax a spoznávanie pobrežia z paluby lode. Počas plavby môžete využiť čas aj na plávanie príp. vodné športy, loď zastaví na pár pekných miestach. V cene je tradičný obed, ktorý je servírovaný na palube lode. V cene nie sú nápoje.
Orientačná cena: 30 EUR/dospelý (z Kyrenie), 40 EUR/dospelý (z Famagusty)

Severný Cyprus, prístav v KyreniiSeverný Cyprus, pobrežie

ostrov Halki_prístav
 Výlet po tradičných cyperských dedinkách

Pokiaľ chcete spoznať miestnu kultúru a typických obyvateľov, tento výlet by ste si nemali nechať ujsť. Navštívite západný región v provincii Kyrenia. Návšteva malebnej dedinky Kozan, v ktorej máte možnosť pozorovať pečenie domáceho chleba v kamennej peci. ochutnať typické cyperské špeciality: Helim syr, olivy. ďalšími zastávkami sú: ruiny svätyne Pighades, ktorá sa datuje až do doby bronzovej, dedinka Hisarkoy s malým kostolíkom, kde bola spozorovaná blahoslavená Panna Mária, návšteva Modrej vily, ktorú postavil priateľa arcibiskupa Makariosa II. (na vilu sa viaže veľa legiend a príbehov v spojitosti s podzemnými tunelmi popod vilu, ktoré sa pravdepodobne používali ako sklady pre pašované zbrane). Výlet končí cestou smerom do Kyrenie s možnosťou obdivovať skvostné pobrežie nádherného tyrkysového mora. V cene obed a vstupy.
 Orientačná cena: 35 EUR/dospelý 


Severný Cyprus, svätyňa PighadesSeverný Cyprus, prístav v Kyrenii

Návšteva južného Cypru
Tento výlet je tou pravou voľbou pre všetkých,  ktorí chcú spoznať aj grécku časť ostrova. Prvou zastávkou je návšteva dedinky Peristerona s malým občerstvením a prehliadka kostola apoštola Varnavas. Pokračujete návštevou Troodosu (najvyššieho pohoria na Cypre) a dedinky Kakopetria. Obed v tradičnej cyperskej taverne a ochutnávka vína vo vinárskej dedinke Omodos vám umožnia otestovať cyperskú tradičnú kuchyňu. Poslednou zastávkou je mestečko Limassol (najdôležitejší prístav na ostrove) so stredovekým hradom vrátane múzea. V cene obed a vstupy.
 Orientačná cena: 65 EUR/dospelý
 
Cyprus, Omodos v pohorí TroodosCyprus, prístav LimassolCyprus, dedinka Peristerona


Prehľad výletov a ich cien je orientačný a líši sa podľa jednotlivých letovísk. O presnom programe, cene a dni konania výletu Vás bude informovať delegát  FIRO-tour v mieste pobytu. Výlety si môžete zakúpiť v EUR od delegáta priamo v mieste pobytu.

vlajka Severocyperskej republikyOficiálny názov: Severocyperská turecká republika
Štátne zriadenie: republika
Hlavné mesto: Lefkosia
Rozloha: 3355 km²
Počet obyvateľov: 264 172 (2006)
Úradný jazyk: turečtina
Náboženstvo: 96% islamské, 4% iné
Mena: YTL nová turecká líra (1 YTL = 100 kurus; orientačný kurz: 1 EUR = 2,70 YTL, 1 USD = 2,05 YTL), vo väčšine obchodov sa dá platiť eurami a dolármi
Časový posun: SEČ +1 hodina, po príchode si treba posunúť hodinky o 1 hodinu dopredu
Elektrina: 220-240 V, zásuvky sú britského typu (zástrčka s tromi hranatými kolíkmi), adaptér je možné požičať alebo zakúpiť na hotelovej recepcii
Voda: voda z vodovodu nie je pre Stredoeurópanov vhodná na pitie, vrelo odporúčame piť iba zakúpenú balenú vodu
Prepitné = bakšiš: v arabských krajinách je bakšis jedným z dôležitých zdrojov príjmov a bude od vás žiadaný veľmi často; vysoko cenené sú doláre, eurá a libry, ale nikoho sa nedotknete, ak necháte bakšiš v akejkoľvek mene; v reštauráciách sa očakáva prepitné vo výške 10% z úhrady, hotelovým nosičom sa zvykne dávať 1 USD za batožinu a chyžným 1 USD za deň, recepční tiež očakávajú odmenu za svoje služby (zvlášť pri dlhšom pobyte), taxikárom sa čiastka zaokrúhľuje nahor, miestni sprievodcovia a organizátori výletov dostávajú obvykle prepitné 5-10 USD za deň; samozrejme výška bakšišu závisí aj od vašej spokojnosti so službami
Tiesňové volanie: verejná hasičská služba 110, zdravotnícka pomoc 112, polícia 155
Telefónna predvoľba: 0090 392
Typ cestovného dokladu: platný cestovný pas min. 3 mesiace od návratu z krajiny, pri vstupe do krajiny je nutné vyplniť prihlasovací vstupno-výstupný formulár, ktorý dostanete po prílete na letisku (nezabudnite si zobrať so sebou pero)
Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Ankare (Ankara´daki Slovakya Cumhuriyeti Büyükelciliđi): Atatürk Bulvari 245, Kavaklidere, 06692 Ankara, tel. 0090/ 312 467 5075, 0090/ 312 467 5076, fax 0090/ 312 468 2689, e-mail emb.ankara@mzv.sk
Veľvyslanectvo Slovenskej republiky na južnom Cypre: Kalamatas 4, Acropolis/Strovolos, P.O.BOX 21165, Nikosia, tel. 0090/ 2287 9681, fax 0090/ 22311 715